Защо няма да ви дам работа

  • 25 428
  • 581
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
И тук май някои пишман шефове си правят такива криви сметки  Laughing Какви ти 6 години?! Унгария ще да е мн социална държава, ако дават 3 години майчинство. Пък и тия неща не стават ей така по поръчка (въпреки всички промени в законите). Наистина как ли този блогър си помисли, че ще вземе 13 човека и посли ще си свирка Whistling Може да е на 18 години.

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 11:21 от Vacantion

# 16
  • Мнения: 10 547
Това си е твой проблем, Касита, че се чувстваш роб.


Да, проблемите винаги са личностни. Ти бъди като Уилям Уолъс, излез на площада и изкрещи "Freedooooooom" за да подсилиш вярата си.

# 17
  • Мнения: 73
И аз съм съгласна, че всеки е до известна степен роб на своя работодател. И съответно често върши неща, който не са част от длъжностната му характеристика, но има ли избор  smile3506

# 18
  • Мнения: 4 916
Това за робите може да го напише само човек, който никога не е чел КТ. Но то и не е задължително читиво в средното образование.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
аргунче, аз съм гоо чела, а дори съм го изучавала, ама от КТ до практиката разлика от небето до земята. Може да имам право на първо, трето, пето, ама като отсреща са на друго мнение, кел файда. Ако се оплача, примерно, не стига, че ще ме "напуснат по взаимно съгласие", а и всеки път като им се обадят по телефона от новото място, за което кандидатствам, веднага ще кажат няколко "добри" думи за мен. Кой работодател иска трабълмейкъри, оссобено в тази криза?

# 20
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Тоя па!  ooooh! Бих могла да работя в неговата компания, ама не ща.  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 73
Argun, за информация - чела съм Кодекса на труда. Хайде да не се заяждаме на тема образование.  smile3516 Нали се сещаш, че в реалния живот не всичко е така? Ако ти имаш добра работа и получаваш добро заплащане - браво.  smile3501 Но има хора, който за джобни пари вършат какво ли не. И масово заплащането не съответства на труда им.  Е, това ако не е робство, здраве му кажи. И не ми говорете за права, хората са склонни на всичко, само да осигурят прехраната на семейството си.

# 22
  • Мнения: 2 222
Фирма с изцяло мъжки състав не би могла изобщо да оцелее. Казвам го най-отговорно  Laughing Виж, ако жената на шефа ще играе ролята на секретарка, може  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
що, бе, просто ще въведат щабно-йерархичния принцип на управление и готово! Но наистина, трябва да няма и помен от жени, освен по време на гарнизонка с прИспиване.  Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Хайде сега - роби. На робите не се плаща... Laughing

# 25
  • Мнения: 13 281
Отвъд конкретното работодател-служител, числя, че оттук произтичат доста по -сериозни изводи.
Виждам че статията е писана средата на миналата година.
Тогава все още не се говореше толкова много за Унгария, днес са с понижен рейтинг, голяма безработица, с глоби от европейската комисия, огромни бюджетни рестрикции и стават все по-лошо място за живеене.Единствената основна разлика с България е като че ли, че нямаме такъв външен дълг, но това мисля че не интересува много населението, след като по статистиката пък сме най-бедното население в Европа, цената която плащаме за строгата фискална политика към този момент.
Целта на тази статия мисля че е била към онзи момент да взриви обществото да се поведе дискусия по много други теми!

# 26
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Този да отива на съд за дискриминация... Не знам защо се вързвате на драсканиците на душевно обременени... Между другото българите в чужбина работят здраво, а не кръшкат като в родината си.
Що ли...?

# 27
  • Мнения: 0
Между другото в момента работя в екип с много нейтиви - хора носители на чужд език. Прави ми впечатление, че си знаят правата. Понякога споменават това не го пише в договора ми. Не се притесняват да питат пред всички - няма скрито покрито. Смятам, че можем и трябва да се поучим от тях. Работят си без да имат робско самосъзнае  Wink - just like me!
А блогърът може просто да е секс. неориентиран човека.  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 052
На мен ми боде очите и отношението към хората над 50г, които в 15тината година преди пенсия стават силно нежелани.
Това означава, че една жена в детеродна възраст няма да бъде назначена заради възможността да роди дете, а щом влезе в менопауза (ориентировъчно) отново е "невалидна", просто по друга причина.

Проблемът е в начина на мислене на този предприемач, който не приема, че за да има за него много, за служителите му трябва да има поне достатъчно.

# 29
  • Мнения: 3 066
ХМ, потвърждават се някои теории и практики ...

Общи условия

Активация на акаунт