Зима съска като гъска, АВГУСТинчето от смях се пръска!

  • 36 734
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 787
mikimik, ако не се бъркам ти имаш горчивопит със спешното в Токуда, нали?

Разликата между спешното и педиатрията е голяма, поне според мен. Не че в педиатрията няма надувки, но и ние попаднахме на една идиотка в спешното, според която бебето беше с колики, а всъщност се оказа, че е с много тежък пиелонефрит. То естествено от пръв поглед не може да се разбере защо реве, но все аз обясних, че детето има проблем с бъбреците, но тя сякаш не ме чу и ни претупа, а все пак прегледът беше 40 лв.  ooooh!

Жени, как е Антония?

И от педиатрията не съм доволна,хигиена- нулева,доктори,имаше само 2-ма,които изслушваха и обясняваха,другите прелитаха като бърз влак и като питаш каво става с детето или не получвах отговор или беше,трябва още да се лекува.В началото,ако не настоявах ,че е отслабнала и не се храни,щяха да ни оставят без лечение до другата сутрин,приеха ни в 8ч сутринта,чак вечерта в 8ч ни включиха система,почти се скарах с единия доктор,че детето е отслабнало,ми има вика бузи,има щото и е такъв гена,детето е отслабнало,изгледа ме и след час се появи сестра да й включи система,цяла нощ не спах да я дебна да не я откачи.И други неща,мога да пиша като критика.

В спешното имаше една докторка,дето е абсолютен олигофрен,2 пъти попадам на нея и 2-та пъти бърка диагнозите ,нещо със З и беше името.

# 676
  • Мнения: 4 842
Ейй дано Антония се оправи по бързо. Лекари има просто всякакви.

Аз само да кажа за злоядите деца, че Илит ме подсети. Моята племенница като беше колкото нашите деца беше ама невероятно злояда. Но пък беше в отлична физическа форма - висока, стройна и много нежна и красива и препълнена с много енергия. Така, до тук добре. Дойде обаче един период, в който само и само да яде детето и се тикаха какви ли не неща в устата. Видиш ли детето ще залинее от глад. Нормалната храна стана излишна и на почит бяха шоколадови яйца, зрънчо с подарък (тогава излязоха на пазара и бяха много модерни), вафлички и тем подобни.  Сега е на 13г и есента беше 106кг. Иначе е вискока колкото мен (180см) Сега се е подхванала в ръце и спазва някакво ограничение от определени храни и ходи и на фитнес и доста се е повталила и стехнала.
Мисълта ми е, че нещата които даваме сега на децата си неусетно рефлектират и върху живота им по нататък, така че наистина е хубаво максимално (но не и фанатично) да опазим децата си.

Едно време се е смятало и че дебелото дете (бебе) е признак на здраво бебе. Да де ама аз също от тъпкането ми е храна, че да съм видиш ли пухкава и да има какво да щипят бабите, сега не мога да оправя тялото си. Имам ужасен наслоен целулит и това е още от дете. Е, друг е въпросът и че нямам особена воля да отслабна и са ми слаби ангелите, но в общи линии мисля схванахте мисълта ми.

# 677
  • Мнения: 68
Tyriseta, как провеждаш детоксикацията, спазваш ли определни правила?
Пия алое и един билков чай. Пия много вода, което преди не правех. И внимавам какво ям, без да се ограничавам. Хубаво е да има малко салатка преди готвеното на обяд и вечеря. Избягвам пържени и мазни храни (то аз и преди не ги ядях). Преди обяд и вечеря хапвам междинно плод или сурови ядки. И се старая да не ям хлебни закуски сутрин, замествам с кисело мляко. Иначе си карам на стандартните  манджички, които са повече зеленчукови или с пилешко и телешко месо. Свинското не ми е на почит. Аз на сладкото не съм фен, което ме улеснява. А и още нещо, научих се да пия водата топла и така вече ми харесва повече и я пия по-лесно.
От както започнах с тази детоксикация не чувствам нужда да пия кафе и дори да си направя, пия няколко глътки и не ми се пие повече. Интересното е, че бях луд фен на колата, но сега и тя не може да ме изкуши. Може да не съм свалила килограми още(нещо все ме домързява да спортувам), но се чувствам много добре. И кръвното ми се регулира, че все ми падаше и имах чести главоболия.

Относно Хисаря, ние по 24 май не можем, ще ходим на Огняново, но ако на останалите им е удобно, ние ще гледаме снимките после Simple Smile. И без това тази година се отчетохме там Simple Smile

# 678
  • Мнения: 473
Да, това с водата било разковничето. Аз имам още много кг да свалям, но от месец започнах и аз нов режим с много, ама наистина много пиене на вода и определено виждам резултат и то в мазните депа.
Общо взето спазвам същите правила, но си обичам и много сладко  Embarassed което ми е основният проблем.

този билков чай този ли е: http://www.acaiberry-bg.com/

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 15:57 от Charr

# 679
  • София
  • Мнения: 174
Миро пак ми направи алергичен пристъп. Една влажна кашлица, затруднено дишане. Добре, че вече си знам как да го оправям и да не стигаме до АБ. Противоалергичен сироп, Вентолин, Калциев глюконат и повечко инхалации с физиологичен р-р....Сега се надявам да се стабилизира, за да може и утре да ходи на ясла, че аз пък утре имам 300 ангажимента и ако си взема болничен, ще е фантазия с Миро да ходя по задачки.

Препоръчвам ти инхалации с вентолин вместо сироп - по-бързо действа, товари мо-малко сърцето и не дразни стомаха. Това са ми го препоръчвали 3-ма педиатри. Според тях е по-боре да се прави инхалация пред това да се пие сироп.

# 680
  • Мнения: 776
mikimik, и при нас не беше по различно. Когато казах, че му се е появила хрема ми отговориха какво съм очаквала, все пак детето е болно. Въпросите можеше да се задават само на сутришната визитация. Единият доктор след като го"прегледа" не видя, че е с зашито небце, а то си личи определено. Като му казах ми отговори, че не е забелязал. А като му казах, че там даже си имаме и зъбче ме изгледа доста странно, но и това не видял! Хигиената също беше под всякаква критика.
  Дано повече на никой не му се налага да се сблъсква с такива неща!

# 681
  • Мнения: 4 202
mikimik, не мисл, че хигиената в Токуда може да се сравнява, с която и да е държавна болница. Аз лично нямам кой знае какви забележки особено след като видях в Пирогов в детското урологично отделение как мажат с калната вода и на това му казват дезинфекция Sick Баща ми пък скоро лежа в кардиологията на Пирогов. Пак спомена как мият пода, нощна борба с хлебарките, банята и тоалетната не се почиствали никога и вече 2ра седмица не може да се излекува от някакво стомашно-чревно, което си донесе от там, а влезе само за изследвания. Няма такава гнусотия  ooooh!

# 682
  • Мнения: 4 842
Ейй тия лекари дето "не виждат". Бях девети клас като ми се наложи да ходя за сефте на гинеколог. Оня ме погледна само и после пита майка ми "тя девствена ли е, че не погледнах"  ooooh!

# 683
  • Мнения: 1 243
според мен също от гледна точка на хигиената "токуда" не може дори и да се сравнява с по-голямата част от софийските болници.. а и специално в педиатрията, много повече хора се грижат за децата, отколкото в която и да е друга болница, в която съм попадала!
 Peace

(друг е въпросът, че концепцията на пребиваването там с придружител не ми стана ясна - придружителят няма храна, няма легло, няма предоставени абсолютно никакви условия за него, както изглежда.. много ми е интересно, ако примерно откажа да остана като придружител - те няма да могат да откажат да приемат детето, но ще се наложи някой да се грижи за него практически 24 часа в денонощието, защото то си е.. едно бебе!)

# 684
  • Мнения: 68
Не, моя е на Хербалайф, но действието е същото, силен антиоксидант и помощ за изгаряне на мазнините.

Миро пак ми направи алергичен пристъп. Една влажна кашлица, затруднено дишане. Добре, че вече си знам как да го оправям и да не стигаме до АБ. Противоалергичен сироп, Вентолин, Калциев глюконат и повечко инхалации с физиологичен р-р....Сега се надявам да се стабилизира, за да може и утре да ходи на ясла, че аз пък утре имам 300 ангажимента и ако си взема болничен, ще е фантазия с Миро да ходя по задачки.

Препоръчвам ти инхалации с вентолин вместо сироп - по-бързо действа, товари мо-малко сърцето и не дразни стомаха. Това са ми го препоръчвали 3-ма педиатри. Според тях е по-боре да се прави инхалация пред това да се пие сироп.

Да, мерси. Нашата педиатърка беше на същото мнение, но аз бях започнала лечението сама предварително, та просто го продължих със сиропа. Другия път, ще трябва да действам бързо, защото той вентолина за инхалации нали е с рецепта, не е като сиропа и ако искам да реагирам веднага, като усетя че идва проблема ми трябва рецепта...уф, аман. Добре, че имаме един много добър педиатър в съседния блок и мога да мина за един бърз частен преглед и рецепта.

Тази седмица на една позната детенцето ще го изследват на алерголог и после ще го вкарат в болница за изследвания, защото прави подобни пристъпи почти всяка седмица, но в много по-тежка форма от Миро. Вече е на 3 годинки и могат да го проверят качествено за алергии. Това дете вече 2,5 години не спира да боледува и хората имат списък с антибиотиците, които пие, защото толкова често ги пие и не трябва да ги повтарят.....не мога да проумея как не можеха досега нищо да диагностицират. Това дете живее на инхалации  и само си ги иска, за да може да диша добре Sad

Последна редакция: вт, 03 апр 2012, 09:34 от Tyriseta

# 685
  • Мнения: 473
Охх милите дечица, дано бръзо да се оправят  bouquet

За болниците и лекарите  в БГ изобщо не ми се говори, защото  #2gunfire. В Токуда да, единствено е по-чисто и по-уредено от останалите болници....

# 686
  • София
  • Мнения: 5 787
Със сигурност Токуда е преди другите държавни болници,но докато лежах там се получи вътре болнична инфекция да го кажа. От лошата хигиена почнаха да повръщат,което беше нов симтом . Докторката си го каза,заразени са от лоша хигиена. Отделно никой не правеше забележка,на постояно влизащите посетители и то без калцуни,а малките деца пипат навсякъде.
Нашата тоалетна ,имаше дни, в които не се почистваше. Общо там бяхме 6 дни,това беше преди година и половина.
Не искам да критикувам,просто казвам какво видях аз. Надявам се да са се оправили нещата.

# 687
  • Мнения: 68
Аз за Токуда също имам лоши отзиви от познати. Аз ходя там за безплатни консултации при специалист, когато съм болна, защото от допълнителния здравен фонд ме пращат там, че ми е близо до работата и ми е удобно и бързо. Като цяло Токуда е замислена като хубава болница, но замислете се, че там работи персонал, който са привлекли от останалите софийски болници. А манталитета на лекарите и останалия персонал не може да се промени  Sad
Ако са били мърлячи преди, луксозната болница няма да ги направи нито с по-добри обноски, нито по-компетентни.

Последна редакция: вт, 03 апр 2012, 14:29 от Tyriseta

# 688
  • Мнения: 221
Благодаря на всички майчета, които ми отговориха на въпроса.Слънчев ден ви желая.

# 689
  • София
  • Мнения: 5 787
Да върна една стара тема за пробиотиците. Малката е на АБ и искам да и взема и пробиотик.Освен Био-гая не се сещам,четох в нета,но не се ориентирам. При нас трябва да е течен,не да се разтваря във вода тип саше,защотот има вероятност само да го изхвърлям и нищо да не пие,а не искам да я насилвам.

Общи условия

Активация на акаунт