Зима съска като гъска, АВГУСТинчето от смях се пръска!

  • 36 683
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Ямбол
  • Мнения: 1 680
А ако го предложиш в малка лъжичка с мляко, сокче или вода? Аз така предлагам на Маги и Био-гая, и клеева тинктура - в чаена лъжичка с малко кърма. В краен случай Действам с мерителната лъжичка на Ефералгана, но там тя сама държи да пие.

# 691
  • Мнения: 4 202
mikimik, както и Майола Бени ти е предложила, пробвай Био гая, него може да й го капеш директно в устата, но не помня какво беше на вкус, знам само, че беше мазничко.
На Калоян му давам Лактофлор. То е в капсули и го разтварям във водичка и го давам със спринцовка, количеството не е повече от 3-4 мл. като се разреди с вода.
Описвала съм технологията, по която аз действам - махам буталото на спринцовката, изсипвам съдържанието на капсулата, след това леко придържам отвора за спринцовка докато слагам буталото, издърпвам водичка и разклащам. Не е гадно на вкус  Peace

Може и в храната да ги разтвориш, но нали Ани ти е злояда, та не знам, да не откаже да го яде  Thinking

# 692
  • Мнения: 55
А ако го предложиш в малка лъжичка с мляко, сокче или вода? Аз така предлагам на Маги и Био-гая, и клеева тинктура - в чаена лъжичка с малко кърма. В краен случай Действам с мерителната лъжичка на Ефералгана, но там тя сама държи да пие.

Аз давам сега на Крум Лактофлор-90 капсули за 10лв./има обаче и детски лактофлор, но той трябва да се разтваря във вода/Слагам му всеки ден по една я в попарата, я в манджата.Надявам се да посиля малко имунната система преди старта в яслата baby_neutral

# 693
  • Мнения: 473
Аз давам на Буров- про-биотик. Разтварям в лъжичка мляко, но може и в храна,сок..
 http://www.bouroff.com/hranitelna-dobavka-probiotic-lbb

# 694
  • Мнения: 68
Биогаята капки си е най-лесното за даване. Хем е течно, не е гадно, пък е само по 5 капки на ден. Аз я взимам за разтройство и при двете деца, винаги помага.
За пробиотик, след боледуванията на децата ноември и декември и даването на АБ, купих Коластрата, която е с пробиотици.
Ако детето пие мляко, коластрата с пробиотици няма да я усети в млякото, защото и тя си е с млечен вкус.

Миро от утре пак е на ясла, вече е добре след алергичния пристъп. Много се радвам, че вече е с подобрен имунитет и след диагнозата в петък - остър бронхит (имаше гадни хрипове), се справихме без АБ, сиропи за кашлица и подобни, а само с инхалации и противоалергичен сироп.
Много се надявам да е резултат от даването на коластра. Каката също се пребори с ужасна кашлица и пневмонични хрипове без АБ края на януари. Тогава лекарите потвърдиха, че се е справила благодарение на имуностимулантите.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 754
Благодаря на всички Hug .

# 696
  • Мнения: 49
Аз давам на Буров- про-биотик. Разтварям в лъжичка мляко, но може и в храна,сок..
 http://www.bouroff.com/hranitelna-dobavka-probiotic-lbb
Ани, как го даваш - виждам е на капсули? Аз не мога да си представя да го накарам Борко да изпие такова нещо - има да ме гледа странно и да плюе  newsm78

# 697
  • София
  • Мнения: 1 483
И аз давам вече Лактофлор, но преди смесвах Био Гаята с витамин Ц, защото малкият го обожава и явно не му променяше вкуса Peace

# 698
  • Мнения: 202
Аз давам на Буров- про-биотик. Разтварям в лъжичка мляко, но може и в храна,сок..
 http://www.bouroff.com/hranitelna-dobavka-probiotic-lbb
Ани, как го даваш - виждам е на капсули? Аз не мога да си представя да го накарам Борко да изпие такова нещо - има да ме гледа странно и да плюе  newsm78

Ивелин беше пил Имунобор пак на капсули, които бяха меки и от 2 части. Отваряш капсулата и изсипваш съдържанието в чашка и разтваряш с малко вода. Така ми беше казала педиатърката за капсулите.
Но не знам дали тези са едно цяло или се разделят. Дано обясних разбираемо

# 699
  • Мнения: 4 841
Аз тоя Лактофлор така и не успях да го разторя във вода. Не се разтваря просто. И в мляко пробвах ама ниц. От как се разболя и подкара и разстройството пак го започнах, като изсипвам праха от капсулата или в лъжичка или директно в устата му. Гарджето зяпа без зор. Дори сега и противоалергичните капки вече не си играя да ги капя в лъжичка ами той сам си отваря устата като види шишето и аз капя. А като види спринцовката от панадола и чак трепери докато му дам сиропчето. Малкия се оправя вече и съм и аз благодарна, че избегнахме АБ-то, но сиропите ще си му ги давам още някой и друг ден, докато напълно спре да кашля.

Аз днес си направих спортен полуден състоящ се в чистене в къщи. За утре ми останаха само да избърша прозорците и да изпера пердетата. Изкарах и гората на терасата и малкия звяр веднага тръгна да ми копае саксиите  ooooh! Сега поне ще рови на терасата, а не на мокета в нас, че ми писна да пускам постоянно прахосмуча. Боже колко ми се изпразни стаята  Whistling

# 700
  • Мнения: 4 202
Момичета, тихичко да се похваля, че вече две вечери оставям дрбния в леглото му и си заспива сам. До преди това се дереше дори при мисълта за кошарата  ooooh! Ох, дано само не е нещо моментно  Praynig

# 701
  • София
  • Мнения: 5 754
Момичета, тихичко да се похваля, че вече две вечери оставям дрбния в леглото му и си заспива сам. До преди това се дереше, като го сложа в кошарата  ooooh! Ох, дано само не е нещо моментно  Praynig

Първоначално реших ,че за друго ще се хвалиш  Mr. Green.
Стискам палци да не е нещо моментно  Praynig.

# 702
  • Мнения: 4 202
Първоначално реших ,че за друго ще се хвалиш  Mr. Green.


Няма да се мръщя и на друото  Laughing

# 703
  • София
  • Мнения: 5 754
Айде обърквацията ми да е на късмет  Hug .

# 704
  • Мнения: 91
и аз помислих,че за друго ще се хвалиш,ама и това си е за хвалене.поне на мен ми изглежда голямо постижение.
 за пробиотиците - аз давах Линекс за бебета.то е прахче и го разтварях в малка чашка вода и си го пиеше малкия директно от там. а пък му взех преди време едни витамини за през зимата -Саностол - и та съм доволна от тях.

Абе тоя Хисар хубава работа , ама ние се върнахме с лек обрив от едната  страна на гърба,който не знаем от какво е.има пъпчици с бял връх ,ама има и вече завяхнали.Док днес каза, че е или нящо алергично или е Варицела,ама от неделя до днес не се увеличават пъпките.Пием фенистил и да видим какво ще стане .....

Общи условия

Активация на акаунт