С какво се мазахте по време на бременността

  • 9 001
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Несебър
  • Мнения: 195
Попринцип кое е по-добре да се ползва с цел по-добър резултат олио или крем ?  Аз съм 2 месец и вече започнах да използвам крем за бюста но кога да започна с другите мазила ? newsm78
Олиото е по-добрия вариант и е най-добре от самото начало да започнеш с мазането.

# 16
  • Мнения: 37
И аз така мисля. Мерси  Grinning

# 17
  • Мнения: 4 593
аз по съвет на една приятелка която работеше в козметичен магазин се мазах с бебешко олио на нивея, тя тогава ми каза ,че никой който се е мазал с него не е получил стрии и наистина от това ли, не ли, нямам и съм много доволна

# 18
  • Мнения: 37
Много е мазно, сложих го-не издържах и го махнах, незнам как ще свикна с него. И аз си купих на Нивеа  Sad

# 19
  • Мнения: 2 052
И аз се мажа с олио, но Hipp Mama, голям зор беше докато свикна, наистина е ужасно мазно. Като свърши мисля да пробвам крема против на Sanosan.

# 20
  • Мнения: 14
Аз ползвам маслото на Eucerin. Сега съм в 6-ти месец и до момента има ефект. Нямам нито един белег от бременността, но и не съм качила много килограми...
Чудя се дали маслото на Икаров, което струва 3 пъти по-малко, няма да ми върши същата работа  Simple Smile Имате ли представа какви съставки трябва да съдържа един крем, за да бъде ефективен срещу появата на стрии?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         Използвах лосион за тяло на Виши. Нито една стрия не ми се появи, а качих 26кг.

# 22
  • Мнения: 37
Аз ползвам в момента на Хип за бебенца олиото, попива добре и овлажнява кожата идеално. Много съм доволна, пък и стига за доста време  Peace , нямам нито една стрия.  И аз не съм качила килограми, да не кажа изобщо

# 23
  • France
  • Мнения: 726
От 3 мес. започнах да се мажа единствено със зехтин, минал през "водна баня". Качих 24кг и нямам стрии.И аз знам за свинската мас, че има същият ефект.

# 24
  • Мнения: 52
Аз се мазах с една мешавица по моя си рецепта, съставена от прочетеното - масло против стрии на Икаров, зехтин, бадемово масло, пшеничено масло, масло от авокадо (въобще каквото масло друго купех), слагах и една ампулка ванилия на Йоткер за по-хубав аромат. В началото просто ги смесвах, след това започнах на водна баня. Никакви стрии нямам, освен три точно върху белега ми от апандисит, но там има съединителна тъкан и тя не е еластична, така че това е друга работа.
Много, ама много важно е пиенето на достатъчно вода и ексфолирането. Корема по-леко го ексфолирах, разбира се, но без тях мазане не помага, според мен.

# 25
# 26
# 27
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аз ползвах продукта за тяло за корема и продукта за бюст  Peace

в интерес на истината идеално се съхраниха, но вероятно играе и гена и това, че ползвах прогестеронов продукт за задържане (негостигът на прогстерон води до стрии .... затова доста се препоръчва и мазане с такива продукти на рисковите места  Peace)

коремът ми се прибра напълно с приключване на лохиите (30-40 дни след раждането - показвала съм снимки  Peace )

а след като спрях да кърмя (7м) ....гърдите ми съвършено върнаха формата си, което за мен бе голяма изненада .... но след спиране ан кърменето ползвах и мноооого добър и силен продукт за след кърмене  Peace

# 28
  • Мнения: 2 495
По време на бремеността ползвах крем за стрии на Rilastil. Мазах се по два пъти на ден и нямам нито една стрия. Вярно, че и не бях качила много килограми, но ако трябва пак да избирам продукт отново бих ползвала този крем. Малко е скъпичък, но си заслужава.

# 29
  • Мнения: 0
аз ползвам един американски крем, вече го продават в повечето аптеки, тук не е толкова известен но навън го ползвт много, много е хубав. Казва се Pregnacare има и витаминчета на тази марка.Зависи откъде го купувате струва между 13 и 16 лв. но аз не суйелявам, една от съставките му е невен, които действа много добре на кожата и благоприядства за предотвратяването и заличаването а белези като стрийте Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт