"Форумен Опит"

  • 7 138
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 573
Преди да се регистрирам в мамата съм писала в доста други форуми, играла съм онлайн игри и съм ходила по безброй форумски и гилд-срещи и влизайки в нов форум се чувствах веднага в свои води. Вярвах, че съм напълно наясно с интернет общуването и тук няма да открия нищо ново, което да ме изненада в този аспект. Е, оказа се, че не съм права. Жените са страшно племе и женският форум не е като другите  Laughing Трябваше наново да трупам опит докато спра да се връзвам и да се изумявам от някои неща.

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Кои са тези тартори?

# 17
  • Мнения: 836
Ако се държиш нормално не ти трябва "опит" за да си пишеш и общуваш.

# 18
  • Мнения: 22 435
Argent, равни ли...) че и тук хората не са "равни". ) Едни са -по от други. )
Пробвай се да влезеш в определени теми и да изкажеш някакво по-различно мнение от масовото. ) Ще бъдеш изяден с парцалите. )

# 19
  • Мнения: 836
Ако Mirama е права, ей сега ще дойдат да ме изкльопат. Simple Smile

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За какво да те изкльопат и, най-вече, кой? Абсолютно права си, че за тези, които се държат адекватно, няма проблем да се впишат.

# 21
  • Мнения: 329
Преди да се регистрирам в мамата съм писала в доста други форуми, играла съм онлайн игри и съм ходила по безброй форумски и гилд-срещи и влизайки в нов форум се чувствах веднага в свои води. Вярвах, че съм напълно наясно с интернет общуването и тук няма да открия нищо ново, което да ме изненада в този аспект. Е, оказа се, че не съм права. Жените са страшно племе и женският форум не е като другите  Laughing Трябваше наново да трупам опит докато спра да се връзвам и да се изумявам от някои неща.

 Mr. Green  Очакваме до няколко минути да повторим мантрата: "Ама на теб като не ти харесва защо пишеш тук"? Не се чувствай длъжна"! *November Rain*, напълно те разбирам. Преди броени дни писах в една тема какво се получава, когато има висока конценрация на жени на едно място.  Simple Smile

Argent, равни ли...) че и тук хората не са "равни". ) Едни са -по от други. )
Пробвай се да влезеш в определени теми и да изкажеш някакво по-различно мнение от масовото. ) Ще бъдеш изяден с парцалите. )

Мирама, правел съм го. Simple Smile Я ми разгледай малко автобиографията.
И толкова ли боли всъщност като си "изяден"!
Както казах - тук всеки е неуязвим. Какво като някой ти "се скара" виртуално?

# 22
# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
За какво да те изкльопат и, най-вече, кой? Абсолютно права си, че за тези, които се държат адекватно, няма проблем да се впишат.

Принципно е така, но историята помни доста случаи на нормално задавщи потребители въпроси, които биват нападнати от форумските хиени. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 25 619
От въпрос до въпрос има голяма разлика - какъв е въпросът и как е зададен най-вече. Обикновено 38573765-ия поред въпрос "KaDia ubi4ati da prayti SekS " не се посреща с отворени обятия. Laughing

Винаги съм си представяла регистрирането във форум с попадането сред многоброен колектив, където хората се познават отдавна, разделени са на групички по симпатии, между които понякога прехвърчат и искри.
Идва нов човек и какво прави? Възпитаният ще помълчи, ще се поогледа, ще се поослуша, пък ще си хареса някоя групичка, ще се опита да заговори един, втори и... леко и дискретно ще се впише сред другите.
Ако обаче реши, че още с влизането си трябва да привлече всеобщото внимание (не за друго, ами защото му се полага червен килим и овации, че е благоволил да озари със сияйната си мъдрост този кът от мрежата) и започне да крещи, да дърпа другите, да си събува гащите или още по-лошо, да се опитва да наднича в чуждите гащите, за да го забележат по-бързо, естествено, че ще бъде освиркан, нашокан и посъветван да вземе, та да прочете този пуст нетикет, който спестява толкова драми, тръшканици и сополи.
А, тук вече идва проблемът с четенето - който първо чете, преди да пише, обикновено няма проблеми с посрещането.  Laughing
И не, не е задължително всеки новопристигнал да побърза да си пусне тема - колкото да си види името изписано на първа страница. Въздържанието в това отношение също помага.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 15 619
  Ако някой иска, пише. Нужда от разрешение или одобрение нечие за пускане на тема или споделяне на мнение не съзирам хич.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Лично моята гледна точка: Форумите са места, където се обсъждат разни неща. Ако дадена тема представлява интерес за теб – пишеш в нея, изразяваш си позицията по въпроса. Някои са съгласни с теб, други са точно на обратното мнение. С някои си ставате по-близки, с други – не. Т.е същата работа, както и в живота. При това положение – ще се опита ли някой да дефинира какво е „форумен опит” и въобще може ли да има такова понятие или е празен лаф?

Сам си отговорил на темата си, със задаването и.
Освен ако не питаш как е в живота и що е то житейски опит?

# 27
  • Мнения: 3 784
Преди да се регистрирам в мамата съм писала в доста други форуми[...] Вярвах, че съм напълно наясно с интернет общуването и тук няма да открия нищо ново, което да ме изненада в този аспект. Е, оказа се, че не съм права[...]Трябваше наново да трупам опит докато спра да се връзвам и да се изумявам от някои неща.

+ 1
+ 1 и за мненията на Бояна и Аргун, казали са всичко много точно.

Форумният опит се заключава в 2 стъпки:
1) да разбереш, че много хора се включват, за да излеят натрупан негативизъм под формата на "специфичен" стил на писане и да не се изненадваш, че на определени места първите десетина коментара по тема традиционно са демонстрация на "виж колко съм (остро)умен, щото знам как да пиша язвително".
2) да разбереш, че има теми и подфоруми, където процентът на тези хора е значително по-малък и да пишеш основно там, където срещаш сродни по нагласа, стил или интереси потребители.

Ако не ти казвам нищо ново, значи си старо куче. Enjoy!  Mr. Green

Как' Сийка, не е винаги проблемът в неориентирания неграмотен нечел новак. Независимо, че това е устойчива форумска легенда.



Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 18:54 от Nickkie

# 28
  • Мнения: 448
Разбира се, че съществува такова нещо. ))))
С времето се научаваш с кои потребители може да спориш и да има полза от това. ) С кои е напълно безсмислено и все едно си правиш вятър...) Защото те си знаят своето и никога дори не помислят за какво им говориш. Кога да си замълчиш примерно, кога и къде да се включиш в някоя дискусия. )
В кои теми какъв "дух" цари, и кои са тарторите. ))) Ако направиш малко четки на въпросните, ще те приемат с отворени обятия. )
И какви ли още не трикове....)

Това ми хареса без четките, защото никога ме обичам да правя четки предпочитам винаги с рогата напред. Иначе просто има потребители в някой теми където бях активен, дето като ги видя дори не им четох мненията. Явно това е някакъв опит, защото наистина има хора дето живеят в измислен свят и се заблуждават сами с измислените си мнения. Чел съм мнения достойни за средните векове, където ако бях казал моето, щяха да ме изгорят на клада. Просто ги игнорирам и чакам следващото мнение. Иначе не бих мълчал ако някой ме засегне пряко с нещо и не мисля, че има тартори въпреки, че има хора които се мислят за повече от другите, но повечето от тях са събрани в една тема пак тук Joy Joy Joy Joy

# 29
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Кои са тези тартори?
Единствените тартори тук са Администраторите на форума, те колят и бесят.  Grinning Това че някой говори в дадена тема повече от необходимото и надприказва останалите не означава, че трябва да се кичи с подобна титла Grinning

Общи условия

Активация на акаунт