Забрани всякакви :)

  • 1 996
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 372
А забраните за кучета в градския транспорт как ви се струват? Според мен животните също имат право да се придвижват бързо и удобно от едно място на друго, нали така?
Тази забрана ми се струва напълно адекватна. Не мисля, че животните имат "право" да се придвижват бързо и удобно. Градският транспорт обслужва обществото, което не е длъжно да обича кучета, някои дори са алергични, изниква проблем с пишкането, акането, космите, лаенето. Изобщо този вид транспорт е създаден за нуждите на хората, а не за тези на животните. Забраната си е в съвсем в реда на нещата. Peace
Иначе забраните много дразнят Laughing. Особено когато са глупави.

# 16
  • Мнения: 122
по разкази от приятели (не съм очевидец) в Сингапур е забранено да се дъвче дъвка на обществено място, може само у дома, забранен е вносът и цената за купуване е жестока - съображенията са хигиенни - да не се плюят навсякъде  newsm78

бих подкрепила доста забрани от хигиенична гл.т.

иначе не харесвам ограничаването на избора  Peace
Глобите там са солени за изплюване на дъвка (на обществено място), защото се почистват изключително трудно, а и температурите там не допринасят. Обърнете внимание, когато посещавате стара кооперация или блок, какви смолисти  черни бабуни има по мозайката, това са дъвки, на родителите ви вероятно. Няма изстъргване това.

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 00:29 от Мортиша

# 17
  • Мнения: 884
А забраните за кучета в градския транспорт как ви се струват? Според мен животните също имат право да се придвижват бързо и удобно от едно място на друго, нали така?
Тази забрана ми се струва напълно адекватна. Не мисля, че животните имат "право" да се придвижват бързо и удобно. Градският транспорт обслужва обществото, което не е длъжно да обича кучета, някои дори са алергични, изниква проблем с пишкането, акането, космите, лаенето. Изобщо този вид транспорт е създаден за нуждите на хората, а не за тези на животните. Забраната си е в съвсем в реда на нещата. Peace
Иначе забраните много дразнят Laughing. Особено когато са глупави.

Хм, явно тази забрана е разумна! Simple Smile
От което пък произтича, че има и разумни забрани - както например
да не се къпем в някои водоеми, да не пресичаме на червено,
както и
забраната на дъвките в Сингапур Simple Smile
...
Но пък какво ли е продиктувало забраната на френската любов в някакакъв щат в САЩ? Дали е някакъв вид ксенофобия или просто гнусливост? ...  newsm78

# 18
  • Мнения: 4 569
Забраната за френската любов защо е?  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 397
 Дразни ме забраната за пушене на цялата територия в работата. Премръзваме навън с валящ върху нас сняг, който ни мокри цигарите, поне навес да имаше. В същото време, в централата си имат барче за пушачи и им е лесно да дойдат и да правят проверки, ми да пушат и те навън, като са толкова принципни! Може да кажете, че гледам в чуждо канче, но другото пък е дискриминация и демагогия.

# 20
  • Мнения: 4 514
Може да кажете, че гледам в чуждо канче, но другото пък е дискриминация и демагогия.

А, за това си права. Забраните трябва да са валидни за всички, иначе мирише на дискриминация.

# 21
  • Мнения: 884
Дразни ме забраната за пушене на цялата територия в работата. Премръзваме навън с валящ върху нас сняг, който ни мокри цигарите, поне навес да имаше. В същото време, в централата си имат барче за пушачи и им е лесно да дойдат и да правят проверки, ми да пушат и те навън, като са толкова принципни! Може да кажете, че гледам в чуждо канче, но другото пък е дискриминация и демагогия.

 Sad Наистина сте си за оплакване...

# 22
  • София
  • Мнения: 15 466
  Ооо, ако е за розовото и аз бих забранила всичко розово... Sick

# 23
  • Мнения: 884
Ееее, толкова ли мразиш Розовата Карелия например? Simple Smile))

# 24
  • София
  • Мнения: 15 466
Ееее, толкова ли мразиш Розовата Карелия например? Simple Smile))


   Това цигари ли са? Спрях цигарите, но и от тях розови не съм купувала.Прекалиха с розовото, навсякъде и във всичко, просто ми втръсна ужасно.

# 25
  • Мнения: 884
А като дете най-мразех да ми забраняват да викам и да тичам ....

Общи условия

Активация на акаунт