За най-малките и за тези, които не ходят на ясла!!!!

  • 2 301
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
Ей това не го разбирам - значи до 6 год. възраст ги оставяме на пясъчника, а после бам в училище да зубрят като папагали.

Само да напомня, че става въпрос за деца до 2,5 - 3 години, моля те обобщавай до 6 години...

В американските книги за гледане на деца  пише, че детето нищо няма да загуби, ако не посещава група за бебета и деца от 8 месеца до около 2,5 години и аз съм съгласна.
И когато четох постинга на Дино си представих, че децата от домовете всекидневно са в контакти с поне още 20 деца, но явно нещо друго им липсва, може би точно полата на мама, която изгражда  куп други важни неща newsm78

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 15:00 от tigonew

# 16
  • София
  • Мнения: 771
Доколкото разбрах от прочетеното, това е един вид развлечение за децата в тази крехка възраст, в която развлеченията от този тип са много ограничени. Не виждам нищо лошо детето и майката да посетят такова нещо. Тук не става въпрос да си запишеш детето на обучителен курс за да го правиш интелигентно, а за забавление равносилно на ходенето в София Ленд или Патиланци. Един или два пъти месечно ходене не ми се струва излишно разхищение на пари, а напротив.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
На мен пък ми звучи по-скоро като развлечение за майки  Laughing, ама лошо няма, на който му харесва да ходи  Wink

# 18
  • Мнения: 5 877
Звучи добре, ще заведа детето някой път.

# 19
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Абсолютно съм "за" подобни неща. Детето има нужда от социални контакти, защо говорите за майките тук? И още по-добре е когато този социален контакт е допълнително обогатен с музика, песни, танци или някакъв друг вид забавление. Според мен е много полезно. Говоря от позицията на човек, който живее далеч от всякакви градинки, паркове, наоколо няма деца и виждам, че на моето дете му липсва това. Когато отидем някъде, наистина стои залепен за полата на мама и започвам да се притеснявам. Децата имат нужда да общуват със себеподобни и да бъдат поставяни в различни ситуации - днес - в градинката, утре - на подобна сбирка, вдругиден - на театър примерно. Това може само да ги обогати според мен.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Абсолютно съм "за" подобни неща. Детето има нужда от социални контакти, защо говорите за майките тук? И още по-добре е когато този социален контакт е допълнително обогатен с музика, песни, танци или някакъв друг вид забавление. Според мен е много полезно. Говоря от позицията на човек, който живее далеч от всякакви градинки, паркове, наоколо няма деца и виждам, че на моето дете му липсва това. Когато отидем някъде, наистина стои залепен за полата на мама и започвам да се притеснявам. Децата имат нужда да общуват със себеподобни и да бъдат поставяни в различни ситуации - днес - в градинката, утре - на подобна сбирка, вдругиден - на театър примерно. Това може само да ги обогати според мен.
На 8 месеца театър? Все пак да уточним за каква възраст говорим, нали... Много бързо се забравя какво праави и може едно детет на 8 месеца /аз вече не помня/ - но орледелено все още не седеше твърде стабилно за театър Wink
Извини ме, не се заяждам, но определено социалните контакти са за след определена възраст. Както и яслата.

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
само пак да спомена, че по определени причини моето бебе имаше възможност за социални контакти на 6 месеца, повече от повечето бебета - е не беше нито възхитено, нито пък му повлия с нещо
считам че до 11 месеца /или повече - зависи от дететео. щото момиченцата около сина ми определено ФИЗИЧЕСКИ, а и психически дърпат напред по-бързо/ на детето му е нужен предимно контакт с майката - щото тогава се градят опхределени връзки - духовни и психически м/у тях двамата и другото не вреди, ама и особена полза не носи!

но всеки има свое виждане за детето си и считам, че една нормална майка усеща най-добре от какво има нужда нейното дете и ако това е театър или цанималня на 6-7 месеца - моля!
моеуто дете на 1г НЯМА интерес към театри, представления и занимания - то все още предпочита да се занимава само и си играе само - даже мен не допуска до игрите си, е играе с мен, но по друг начин. ЗА него би било живо наказание да го водя по представления или да му показвам и чета от книжки. Просто си е такъв /надявам се за сега/. Но вероятно други деца им е интересно.
Но все пак се съмнявам, че на 6 или дори 8 месеца някое дете е в състояние да оцени занималня.

# 22
  • Мнения: 121
Миналата зима и Никол ходеше до Орлов мост, ами беше забавно и най-вече за майките. Цяла зима в къщи не се издържа  Twisted Evil
Там децата не се насилват да правят нищо, всичко се прави от майките пеене всякакви видове подскоци и др. та целта е те да имитират. Никол беше на 1г. 3м. когато тръгна за първи път. Аз научих много песни, които бях забравила и много нови. Всички песнички, които пеехме там с времето Никол ги научи и не ги е забравила, още се пеят в къщи.
Та лично аз бях доволна с нетърпение и аз и Никол чакахме четвъртък сутрин Rolling Eyes
Единствения недостатък е че помещението е малко и като се съберат повече народ става  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 420
А има ли такива курсове в Бургас?

# 24
  • в гората
  • Мнения: 1 486
На 8 месеца театър? Все пак да уточним за каква възраст говорим, нали... Много бързо се забравя какво праави и може едно детет на 8 месеца /аз вече не помня/ - но орледелено все още не седеше твърде стабилно за театър Wink
Извини ме, не се заяждам, но определено социалните контакти са за след определена възраст. Както и яслата.


Къде съм казала на 8 месеца? И като казвам театър нямам предвид драматична постановка, а куклено шоу например. Wink И също нямам предвид всяка седмица да го водя на театър, а че принципно може да се пробва за разнообразие и този вид мероприятие.
Да, социалните контакти са за след годинката според мен или след като детето проходи. В моя постинг конкретно визирах възраста на моето дете, а не 8-месечните бебета.

# 25
  • Мнения: 1 214
Ето ви нещо интересно :http://www.milamamo.dir.bg/begin.htm

Аз също смятам да заведа дъщеря си и то съвсем скоро.Anda ,вие свободни ли сте другата събота?

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
  bouquet на всички и на MardiGras
все пак си е просто до детет - три месеца по-малката госпожица на съседката вече е готова да иде някъде, а моя господин определено се вълнува от други и по друг начин  Laughing
е надявам се някой ден все пак и той да се заинтересува /щото аз обичам и като дете съм обичала и книги и постановки и кино... и занимания, игри... - но аз казах на баща му, че ако прилича на него - бая трябва да почакаме - предвид, че аз все още чакам тези му интереси да се развият  Crazy/

# 27
  • Мнения: 5 228
Ние ходим на такива занимания на Орлов мост. Много е приятно и дъщеря ми и аз, както и другите участници, много се забавляваме. Дъщеря ми беше на ок. 10 месеца и направо не чможах да повярвам какво скачане, танци и смях падна първия път, когато отидохме. Последният месец тръгнах на работа и не сме ходили.  Sad 
Децата учат чрез игра, "работата" на децата е играта. Заниманията са много приятни, а сега през зимата детето просто има нужда от разнообразяване. От както ходим на заниманията, дъщеря ми е много по-спокойна, когато е сред повече хора. Преди това плачеше на шумни места с много хора, но постепенно започна дори да й харесва.
Това, че е развлечение за майките, също не е далеч от истината. Какво лошо има в това?
Ако някой иска координати, давам.

# 28
  • Мнения: 1 214
Ние ходим на такива занимания на Орлов мост. Много е приятно и дъщеря ми и аз, както и другите участници, много се забавляваме. Дъщеря ми беше на ок. 10 месеца и направо не чможах да повярвам какво скачане, танци и смях падна първия път, когато отидохме. Последният месец тръгнах на работа и не сме ходили.  Sad 
Децата учат чрез игра, "работата" на децата е играта. Заниманията са много приятни, а сега през зимата детето просто има нужда от разнообразяване. От както ходим на заниманията, дъщеря ми е много по-спокойна, когато е сред повече хора. Преди това плачеше на шумни места с много хора, но постепенно започна дори да й харесва.
Това, че е развлечение за майките, също не е далеч от истината. Какво лошо има в това?
Ако някой иска координати, давам.

Давай координати!Аз искам  Hug

# 29
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И аз искам координати за мястото на Орлов мост! Praynig

catnadeen, споко, и нашите момчета ще станат по-социални някой ден, ама явно ще е по-бавен процеса Wink

Общи условия

Активация на акаунт