Скъсана язовирна стена, бедстващо село Бисер

  • 28 930
  • 369
  •   1
Отговори
# 240
# 241
  • Мнения: 1 630
Много ми е интересно къде е църквата в тази ситуация. Отслужиха литургия. Чудо голямо. Лозето не иска молитва, на запад църквата помага с покрив, топла храна и дрехи, а нашата се обажда, за да анатемоса ин витрото, защото хората без деца били наказани от Бога за греховете си, а с какво са съгрешили хорицата от село Бисер, че ги наказа така Бог, сега да питам църквата аз.  Sick Sick

# 242
  • Мнения: 135
Църквата си е църква.. тези дето я стопанисват са проблема!!!  Naughty

# 243
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 186
добре де, а приемате ли деня на траур за жертвите на природното бедствие?

нямате ли чувството, че властта удобно и леко се измъква от отговорност?

за църквата както и за БЧК  Tired не ми се говори

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
Много ми е интересно къде е църквата в тази ситуация. Отслужиха литургия. Чудо голямо. Лозето не иска молитва, на запад църквата помага с покрив, топла храна и дрехи, а нашата се обажда, за да анатемоса ин витрото, защото хората без деца били наказани от Бога за греховете си, а с какво са съгрешили хорицата от село Бисер, че ги наказа така Бог, сега да питам църквата аз.  Sick Sick

Хайде сега пак църквата ви е виновна за всичко.....само виновни си търсите, много е лесно да си седиш на топло и да бълваш  глупости във форумите..... Църквите не са спешни центрове или гражданска защита, има си хора за конкретни събития в цял свят, друг е вупроса доколко те са подготвени за такива бедствия. Аз например си спомнчм как преди години имахме обучения в училище за деиствия при бедствия, сега дали това се прави? Мисля, че е нужно не само в училищата, а и във всяка фирма, не само формален инструктаж. Освен това съм за това всеки да си има вкъщи комплект за оцеляване - фенер, спален чувал, батерии и т.н. Станалото станало и няма как да вурнем хората загинали в селото, важното е обаче да не говорим каквото  и да е без да помислим малко.

# 245
  • Мнения: 4 479
За надеждите, че Кристалина ще помогне
http://www.segabg.com/article.php?id=588183.

Сутринта гледах репортаж за евакуираните от Свиленград - хората са хукнали с това, което им е на гърба.
Дадоха жена без обувки и бебе без никакви дрешки. От СП им обещаха помощ, но явно и тези хора се нуждаят от помощ.

# 246
  • Мнения: 116
Сутринта чух,че ГЕРБ ще дарят 1 милион за пострадалите.И това е нещо...

# 247
  • Мнения: 6 627
добре де, а приемате ли деня на траур за жертвите на природното бедствие?


В какъв смисъл дали го приемаме?
vaflichka за нищо не ни е виновна църквата ,за миряните дали я има или няма все тая .На тях явно също не им трябваме имат си имоти имат си пари ,що да си усложняват живота със състрадание и милосърдие .

Сутринта чух,че ГЕРБ ще дарят 1 милион за пострадалите.И това е нещо...
Да .
Някъде пък пишеше ,че за всяко семейство ще има по 10 000лв .
Дано да бъдат компенсирани хорицата .

# 248
  • Варна
  • Мнения: 18 023
добре де, а приемате ли деня на траур за жертвите на природното бедствие?


В какъв смисъл дали го приемаме?


Може би има предвид дали приемаме, че бедствието е определено като природно. В този смисъл, не, не е природно.

# 249
  • София
  • Мнения: 10 379
Кристалина чува ли се какво говори? Че тя отсега си е казала, че ще има бъдещи наводнения! Евалата, да си знаят хората. Не че някой ще тръгне да почиства руслата на реките или да укрепва диги и язовирни стени.

# 250
  • Мнения: 576


Разбира се, че се очакват нови наводнения - особено като се вдигнат температурите и започнат да се топят големите количества сняг.

# 251
  • Мнения: 419
И особено след това http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/reportazhi/story/965834114-I … rska_zapoved.html. Аз като папапагал и в другата тема го писах, но там се подмина.

# 252
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Много ми е интересно къде е църквата в тази ситуация. Отслужиха литургия. Чудо голямо. Лозето не иска молитва, на запад църквата помага с покрив, топла храна и дрехи, а нашата се обажда, за да анатемоса ин витрото, защото хората без деца били наказани от Бога за греховете си, а с какво са съгрешили хорицата от село Бисер, че ги наказа така Бог, сега да питам църквата аз.  Sick Sick

Хайде сега пак църквата ви е виновна за всичко.....само виновни си търсите, много е лесно да си седиш на топло и да бълваш  глупости във форумите..... Църквите не са спешни центрове или гражданска защита, има си хора за конкретни събития в цял свят, друг е вупроса доколко те са подготвени за такива бедствия. Аз например си спомнчм как преди години имахме обучения в училище за деиствия при бедствия, сега дали това се прави? Мисля, че е нужно не само в училищата, а и във всяка фирма, не само формален инструктаж. Освен това съм за това всеки да си има вкъщи комплект за оцеляване - фенер, спален чувал, батерии и т.н. Станалото станало и няма как да вурнем хората загинали в селото, важното е обаче да не говорим каквото  и да е без да помислим малко.

И най-много глупости бълват тези, които не си мърдат пръста за нищо, защото за тях само другите са длъжни.

# 253
  • Мнения: 6 627
добре де, а приемате ли деня на траур за жертвите на природното бедствие?


В какъв смисъл дали го приемаме?


Може би има предвид дали приемаме, че бедствието е определено като природно. В този смисъл, не, не е природно.
Не е природно бедствие ,престъпна немарливост е.

# 254
  • Мнения: 2 050
Delight31 предполагам е имала предвид, с какво тя- църквата- е помогнала на хората.
Защото в Хамериканско, като се случи подобно бедствие, помощи идват от къде ли не, а църквата, която е събирателно на местното общество, осигурява поне подслон и храна...
Ма тук и църквата ни е такава, каквото ни е и обществото! Никакво!!!
Сега да плюеме по поредното правителство,  по министри, по каквото и да е, да си вдигаме рейтингите на блогове, форуми, телевизии и др. няма вече никакво значение...
От 2005 година, колко такива наводнения станаха?
Колко обещания за подкрепа, анализи на ситуацията, помощи за пострадалите, мерки за да не се случва пак...
То не бяха пари, то не беше чудо!
И не, това не е природно бедствие!
Това е безотговорност, безнаказаност и оФчедушие!!!

Общи условия

Активация на акаунт