за или против кафето

  • 2 153
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 440
В първите месеци от бременността не пиех,щото ми се гадеше.После започнах с по едно на ден.
Не мисля,че може да навреди на бебчо.

# 46
  • София
  • Мнения: 212
Аз по принцип не пия кафе, но като бях бременна наблюдаващият ме гинеколог ми препоръчваше да пия по 1 кафе сутрин заради кръвното. Не че съм го правила, ама ето ви мнение на специалист.
При първата ми бременност и моят лекар ми казваше да си пия по 1 кафенце,а ако усетя,че много ми пада кръвното и количка(много ми се сближават границите 60/30).При втората бременност не съм се консултирала,но си пиех по 1-2 на ден!В 3-ия месец обаче за първи път ми се случи да изгубя съзнание и най-лошото е че си глътнах езика!Бях с двете ми сестрички и много ги изплаших.Предполагам,че се получи от глад и физ.изтощение-12 часов работен ден с липса на време за ядене.Сближили са ми се много границите и колабирах!     За щастие лакарката каза,че на бебчо нищо му няма и сега се радва на едно сладко момченце-Никола!!!

# 47
  • Мнения: 178
През първата си бременност - не се лишавах нито от кафе, нито от цигара. Синът ми е в момента на 12 и е ОК . Сега пак съм бременна и пия по 2 кафета на ден. Не е опасно ! Но винаги прекаленото не води до добро...

# 48
  • Мнения: 247
За първи път чувам, че безкофеиновото е вредно !!! Изрично питах лекаря като бях бременна и добре, че не съм прекалявала!!!  Иначе не мисля, че кофеиновото е вредно, стига да е по едно на ден и не много силно Grinning

# 49
  • Мнения: 1 581
Понеже ми стана интересно за безкофеиновото кафе и се поразтърсих да видя  Laughing

Your concern over the safety of decaffeinated coffee probably stems from solvents used in the past. If your coffee is labeled naturally decaffeinated or Swiss water processed (Water-carbon method), you can be assured that no harmful chemicals are used. If you are uncertain, you can ask or call your coffee processor to learn about the method used.
(От тук)
Като пуснеш в Гугъл "decaffeinated coffee", повечето са в тоя дух.

Освен това имало и някакви безкофеинови сортове, ама как да ги познае човек  Rolling Eyes
На по-скъпите безкофеинови поне си мисля, че може да пише какъв метод са ползвали.

А Инката пък е от ръж и ечемик, така че няма кофеин, а не е минавала хим. обработки. Нооо пък и не е съвсем кафе  Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 1 877
i moeto kravno e nisichko, dori sega s bebeteo..zatova pia po edno. a neskafe piete li? az niakolko pati veche...chudia se dali e vredno,  nishto ne mi stava...

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 14:44 от vaniliaice

# 51
  • Мнения: 79
аз пиех по 1, най-много 2 кафета!като едното е шварц,но си пиех нормално!като родих започнах да пия безкофеиново,защото кърмех!

# 52
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз си пиех и все още пия по 1 на ден сутрин,няма проблем

# 53
  • Мнения: 773
В началото на бременноста пиех по едно кафе сутрин. Само, че кам 4 месец кръвното от нормално 90-60 почна да пада на 80-50 и лекарката ми каза да пия и следообед.
а за безкофеиновото и аз знам, че е вредно. кофеина се извличал по химичен път от кафето и от тази процедура вътре оставали химикали.

# 54
  • Мнения: 1 032
И аз съм с ниско кръвно и пиех всяка сутрин кафе, понякога съм пиела и следобед, и кола пиех- иначе имах чуството че ще падна някъде или ще заспя на място

# 55
  • Мнения: 6 472
Първите 3 месеца пиех по 1 мляко с нес на ден, защото инач щях да заспя в офиса върху клавиатурата Shocked Другият варинат беше да припадна от ниско кръвно Wink После вече не ми се пиеше. Сега обаче не мога да се събудя, ако не изпия едно кафе, което не е много хубаво за бебето Tired

# 56
  • Мнения: 5 577
Аз пиех безкофейново, както авторката.

Но д-р ми каза, да пия кофеиново, нямало проблеми, никакви ...

# 57
  • Мнения: 2 755
Пиех рядко, но не от някакви съображения, че ще навреди, а просто не ми се пиеше, докато бях бременна. Което ми беше твърде странно, защото иначе съм голяма кафеджийка. kaffeetrmker_2 След като родих отново ми се върна страстта към кафето. Peace
Иначе да, разбира се че може да се пие кафе. Би навредило само ако е в прекалено големи количества.
И аз бях така. Имах известни притеснения, как ще се откажа от кафето, защото съм пристрастена към него, но от началото на вторият месец, не само че не ми се пиеше, но и самата миризма на кафе ме караше да тичам до оново място... Sick
На който му се пие кафе, да пие. Не е вредно кафето, а неговото количество!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 877
Пиех рядко, но не от някакви съображения, че ще навреди, а просто не ми се пиеше, докато бях бременна. Което ми беше твърде странно, защото иначе съм голяма кафеджийка. kaffeetrmker_2 След като родих отново ми се върна страстта към кафето. Peace
Иначе да, разбира се че може да се пие кафе. Би навредило само ако е в прекалено големи количества.
И аз бях така. Имах известни притеснения, как ще се откажа от кафето, защото съм пристрастена към него, но от началото на вторият месец, не само че не ми се пиеше, но и самата миризма на кафе ме караше да тичам до оново място... Sick
На който му се пие кафе, да пие. Не е вредно кафето, а неговото количество!


saglasna sam za kolichestvoto.

# 59
  • Мнения: 275
Аз не пиех, но не съм голяма почитателка на кафето. Ако ти се пие, пий си, но не разбира се по много. Сестра ми пиеше безкофеиново и роди едно прекрасно девойче

Общи условия

Активация на акаунт