Отровните играчки

  • 4 243
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 013
Ние пък имаме кончето за скачане и патенцата.Пише че са върнати от митническите власти ,но как да разберем от кои са след като се продават масово във всеки магазин newsm78

# 16
  • Мнения: 21 275
Наистина полезна информация,и все пак не мога да разбера,защо някой би причинил нещо такова - отровни играчки , ваксини,причиняващи смърт ?
Та това са нашите деца!!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 15 379
Наистина полезна информация,и все пак не мога да разбера,защо някой би причинил нещо такова - отровни играчки , ваксини,причиняващи смърт ?
Та това са нашите деца!!!!!!!!


Бизнес, парите са над всичко.

# 18
  • Мнения: 50
Инспекцията по стандартизация и метерология има за задача да следи и контролира родния пазар за наличието на опасни играчки и др.стоки. Тази инспекция е на собствена издръжка и субсидиите й са единствено от актовете, които е съставила. Поради тази причина се съмнявам същата да има интерес на пазара да липсват опасни играчки.
Ако попаднете на информация за техните изисквания (което е много трудно, почти невъзможно, дори и за търговците към които са отправени) за безопасността на играчките, ще си помислите, че контрола в страната ни е толкова голям, че чак са стигнали да глобяват за опаковката-плик, на който липсват дупки за дишане и крие риск от задушаване при евентуално нахлузване на главата си от страна на детето, но за съжаление покрай тези глупави изисквания пропускат доста  играчки, които са много по-опасни, а именно тези, които са изработени от всевъзможни вредни за здравето химикали и оцветители, които си стоят необезпокоявано по щандовете в магазините и след това попадат в домовете ни.
Отговора на въпроса защо не се изследват и конфискуват още на митницата въпросните стоки, според мен е, че така веднъж се взема пари от мито и евентуално от рушвети и подкупи, а после и от глоби и актове, които се съставят дори и на дребните търговци и сигурно постъпленията не са никак малко, а децата ни кучета ги яли.  
  




Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 12:05 от cherri

# 19
  • Мнения: 60
Понеже се занимавам с пластмаси та да допълня cherri - митото от Китай на изделия от пластмаса е около 6,5 % от цената за БГ и отива в бюджета на държавата, отделно от Румъния също може да се внесе всичко с вече платено мито в Румъния....та варианти за достъп на пластмасови изделия със съмнителен състав много. Въпросът е, че никой не контролира детските изделия, особено в магазините от типа по 1 лв.
Аз имам професионално изкривяване вече, но в къщи всякакви пластмасови играчки и кутии за храна са излезли от употреба. Поддържам мнението, че с времето от пластмасата се отделят вещества вредни за човешкото здраве. Ако все пак се наложи макар и рядко - а то е неизбежно към момента - купувам пластмасови изделия от проверени производители и задължително не китайски.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Меките пъзели ги има във всяка детска градина.
Дори ние да не купуваме,не можем да следим с какво си играят в градината.

# 21
  • Мнения: 2 658
Оф, пълни сме с разни понита, кончета  Rolling Eyes
Наистина полезна информация  Peace

П.П. гледам, че 99% от нещата са от Китай.. И са от типа неща, дето има в магазините като "за 1 лев/евро". Май общо взето поне някакво решние е да не се купуват детски неща от тези магазини. Въпреки, че и другаде кой знае какво е...

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 16:53 от Сова

# 22
  • Мнения: 961
Много благодаря за информацията.

И аз съм купила такъв пъзел. Детето колко е играло с него... Лошото е, че дори да четеш етикетите, информацията на тях те подвежда. А като няма кой да следи дали написаното е вярно...

# 23
  • Мнения: 6 206
ако четете в линка забележката, ще видите, че в Обединетото Кралство масово са спирани на митница, а в страни с гореща кръв и без правила /като Испания/ се стига до цигански изпълнения като доброволно изтегляне от пазара, каквото и да значи това
все е ЕС, все са едни и същи правилата и стандратите, що ли резултатите са различни?

# 24
  • Мнения: 11 096
Хич не се чете, ей, само картинките се гледат...

Прегледах списъка. Много от играчките не отговарят на изискванията само заради това, че имали дребни части, които можело да се отделят от основното тяло и детето да ги глътне. Добре де, ами ако Вашето конкретно дете никога не лапа части от пъзел, какъв е проблемът с него?
По-сложно е с химическите компоненти, там наистина има няколко проблематични вещества, които китайците влагат в производството - но и в този случай санкциониращите органи оценяват предимно вредата при лапане и дъвкане на играчките.

Има само няколко сериозно опасни играчки в целия огромен списък.. не че бих си купила останалите, просто четете, преди да лепите ей-такъв етикет "отровни!".

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 00:36 от Параход

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Полезна тема! Hug

Ще продължа да внимавам какво купувам  Mr. Green



# 26
  • Мнения: 556
Лоша работа  Confused Имаме някои от тези играчки, продават се и по книжарници, дори и да избягваш китайските магазини, не си застрахован.

# 27
  • Мнения: 20
и аз купих от тези меките пъзели от Джъмбо, като се прибрахме в къщи и ги разопаковах щях да повърна, толкова силно меришеха, че ме заболя главата и ги изкарах на балкона да се измириша. Стоят там вече 3 месеца и още усещам миризмата на гума и на магазин за 1 лев (нали знаете как мирише вътре). Сега се чудя дали направо да не ги изхвърля или да ги нося на вилата на вън да си играем на тях. Това което ме потресе повече е, че сега намерих една статия за изтеглени играчки на "Фишер прайз". статията е от 2007г. http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1080351

Мисля си дали трябва да дялкам на детето си дървени играчки и да правя кукли от парцали за да не се притеснявам с какво си играе newsm78. Каква е гаранцията, че като купя нещо скъпо няма да се окаже и то поредния опасен боклук?

# 28
  • Мнения: 958
От такъв мек пъзел детето ми направи зверска алергична реакция преди години. Бяхме на рожден ден, точно и растяха зъби и искаше всичко да захапе. На няколко пъти успя да докопа пъзела. Вечерта се поду и стана цялата на петна, езика и се поду и така 3 дена урбазон, докато изхвърли отровата. Още не мога да си простя, че не реагирах по-бързо, но в къщи беше смучила и лапала какви ли не играчки, не предполагах, че може нещо да стане. А не беше яла и почти нищо, беше  в злояд период, и просто нямаше от какво друго да е. От тогава ги заобикалям от далече тия пъзели Sad

# 29
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Ужас! Съжалявам за това, което сте преживели. Страшно е, когато детето ти трябва да страда заради нечии финансови интереси.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт