Развитие на една идея

  • 3 409
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 573
Дарител в случая е зъболекарят, но не дарява пари в брой, а труд и материали. Той предоставя еднократна услуга. Тоест не 20 пъти, а веднъж ще го направи с тази цел. Нещо подобно на ваучерите в сайтове за колективно пазаруване, но в случая "ваучера" се плаща за някаква благотворителна кауза.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Примерът със зъболекаря не е добър, ако схващам идеята, защото той влага пари за да направи почистването- наем, който си тече, хабят се инструментите, харчи се ток, вода, паста за полиране и т.н. Малко ми идва, като сайт за колективно пазаруване...основно с рекламна цел.
Оф, темата ще стане огромна  ooooh! Не мога да публикувам 5 пъти

ПП. Е, добре, че публикувах..изпреварила си ме Simple Smile

И, да, значи твърдо съм за вариант А

# 17
  • Мнения: 335
Дарител в случая е зъболекарят, но не дарява пари в брой, а труд и материали...

Не трябва и материали. Само труд. Иначе няма да му върви.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 573
Сега ще обясня откъде тръгва идеята. Тя е абсолютно недоразвита все още и затова пуснах темата. Интересно ми е мнението на различни хора.

Мой приятел се нуждае от много скъпо лечение. С тази цел във ФБ беше направена група за набиране на средства (освен всички останали кампании). В тази група се включиха много негови приятели, които предложиха свои професионални услуги срещу дарение за него. Събра се доста прилична сума, но е факт, че включилите се бяха основно негови приятели и целият характер на това нещо беше не дотолкова сериозен.
Аз също се включих с предложения от моята професионална сфера и се замислих, че би било хубаво да направя същото и за някой друг. На мен не би ми коствало повече от 1-2 часа работа. Замислихме се дали не може да се направи същото нещо и за други каузи и ако да, по какъв начин

# 19
  • Мнения: 2 052
За да бъде работеща тази схема трябва да има специалисти, които да желаят да предоставят част от услугите си по този начин. Ако те не са адекватно мотивирани, аргумент е, че могат просто да направят дарение и получаването на тези средства от нуждаещите се да не бъде зависимо от интереса към услугата и времето между заявяването на желанието на специалиста да дари по този начин и оползотворяването на всички ваучери.

Пиша много и вероятно звуча критично, а всъщност наистина идеята ми харесва и ми се иска да има начин да бъде приложена ефективно и устойчиво.  Hug

Едит: много съжалявам за ситуацията, с която полагаш усилия да се пребориш  в името на здравето на приятел  Tired

П.С. Има ли дмс-номер?

# 20
  • Мнения: 116
Според мен идеята е много добра,ама виж как някои се колебаят,защото всичко им се струва измамно.Много е лъган тоя народ и с право е недоверчив.

# 21
  • Мнения: 335
Е то каква работа остана толкова за вършене в БГ?

Колко професии биха могли да даряват така?

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Бих избрала вариант Б и споделям това мнение:

Всъщност, при вариант Б дарител е зъболекарят. Клиентът получава това, за което е платил, а стоматологът е вложил труд и материали...

Предпочитам да ме обслужи лице, което е съпричастно към чуждата болка, дори бих оставила повече от таксата  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 573
Абсолютно оценявам и държа на всяка една критика! Тя ми показва слабите места на идеята и ми помага да мисля за премахването им.

Няколко души сме се събрали с желанието и ресурса да направим сайт. Доста подобен на тези за колективно пазаруване, но в случая професионалист Х на добра воля би предоставил 1 или 2, или 3 броя от дадена услуга в името на дадена благотворителна кауза.
Аз например съм в момента безработна и работя на частно в сферата на интериорния дизайн. Нямам особено много клиенти и затова ми е трудно да си позволя да извадя 100 лв и да ги даря, но нищо не ми коства да направя един или два проекта за здравето на болен или за закуската на някое сираче. В случая не става въпрос да работя денонощно и да предлагам неограничен брой проекти срещу дарения. Просто преценявам, че мога този месец да поработя върху един благотворителен, след 5 месеца мога да предложа още 2...

# 24
  • Мнения: 335
Нали това е проблемът. Хората за пари няма какво да работят вече, какво остава за без пари.
Не че не може, но все трябва да има някой, който да иска да им плати (с вносна бележка), т.е. и той да не е безработен.

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Инициативата е добра за постоянно набиране на средства, да. Вероятно ще работи.

# 26
  • Мнения: 335
Не е реалистична.

Не и ако всичко се плаща с въпросната вносна бележка. Може би, ако е само част от възнаграждението, от което човекът, който дарява (работи за без пари), се отказва.

# 27
  • Мнения: 4 892
По-скоро споделям мнението на Холограма.

Идеята е хубава, а точно определянето на възможностите /като брой услуги/ на дарителите е важно, защото ако проведете по-мащабна кампания, как един стоматолог, например, би смогнал на наплива от клиенти благотворители?

Иначе и аз ви поздравявам, че се опитвате да направите нещо нестандартно.

Редактирах се, че ми бе убягнало нещо.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 573
Идеята е да се привлекат постепенно по-голям брой дарители на услуги и да се популяризира сайта. Ясно е, че няма да потръгне ако има само 5 човека, които са склонни да предложат по нещо.
Все пак си мисля, че на никого няма да му натежи ако си каже "айде да направя един маникюр (например) безплатно за да помогна на Х".
Също трябва да има постоянен контакт с лицето или организацията, която държи дадената дарителска сметка за да може да се получава потвърждение за всяка транзакция и да няма злоупотреби. Може би това е най-сложното  Tired

# 29
  • Мнения: 4 892
Също трябва да има постоянен контакт с лицето или организацията, която държи дадената дарителска сметка за да може да се получава потвърждение за всяка транзакция и да няма злоупотреби. Може би това е най-сложното  Tired

Може и да не е толкова сложно. Просто самата услуга няма да се предлага на момента, а ден или два след плащането. Вече разплащанията се случват доста по-бързо, почти в реално време и услугата може да се забави най-много ден след плащането.
Но трябва да си има човек със свободно време все пак, който да координира.

Общи условия

Активация на акаунт