Развитие на една идея

  • 3 416
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 585
Холограма, много си права, да. Ще трябва да има опция всеки дарител да прецени дали дарява 100% от стойността да услугата си или 60, или 50%  Peace

Обич Синеока, да, има ДМС. Става дума за Рачо Колев - спортния журналист. За него има страшно много кампании и вярвам, че скоро ще се събере сумата. Той е страхотен човек и заслужава всичко, което правят приятелите му за него (запознахме се в едно сиропиталище където направи дарение и игра футбол с децата... а сега той има нужда от дарения...   Confused )

# 31
  • Варна
  • Мнения: 957
Да видим дали съм разбрала правилно. Правите сайт, където специалисти обявяват услуги, печлбата от които биха дарили. Аз искам да си направя педикюр, избирам си някого от вашия сайт, за който знам, защото сте го рекламирали (!). Плащам към сайта (как) и ползвам услугата, от която се нуждая?
Интересна, добра идея,  но трябва да се изпипа. Не мога да помогна, но мога да пожелая успех. Hug

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
"Напливът" от дарители може да се ограничи в един ден от месеца, примерно, за всеки от специалистите.
И във времето на електронното банкиране плащането е най-малкият проблем. Или поне не основният.

# 33
  • Мнения: 2 052
Така и така съм се разбъбрила...
Ако досега включилите се в инициативата специалисти имат желание да продължат, разполагате с едно малко ядро, от което да стартира сайтът. С нарастване на популярността му може да се очаква да нарасне и интересът от страна на нови доставчици на услуги.

Щом ще е отделен сайт, трябва да му се осигури достатъчно видимост, понеже човек просто не се сеща да потърси подобен род ваучер и често се ограничава до наличното в големите сайтове за колективно пазаруване. Ако предлаганите услуги са концентрирани в един град, може да помислите за платено съобщение в местната преса + всички възможности за безплатна реклама, вкл. и социален спам в мрежата. Информационни материали на работните места, предлагащи този тип услуга, информиране "от уста на уста" сред близки и далечни познати.

Най-голям възел е осигуряването на прозрачност за получателя на дарението - както за клиента, така и за доставчика на услугата, и двамата искат да знаят, че добрите им намерения са довели до резултат. Мислили ли сте да започнете с кампания в подкрепа първоначално само на един пациент? Така има най-голям шанс да имате всички необходими документи и поне докато се утвърдите като посредник, на който може да се има пълно доверие, да сте 100% готови да отговорите на очакването за прозрачност от страна на дарителя.

Млъквам засега, но само уточнявам, че плещя защото подобни идеи са ми много присърце, имам опит с кампании за събиране на средства и полагане на доброволчески труд и вярвам, че стига да се помисли добре за нещата, има шанс да се получат.  Hug


# 34
  • София
  • Мнения: 1 585
Да видим дали съм разбрала правилно. Правите сайт, където специалисти обявяват услуги, печлбата от които биха дарили. Аз искам да си направя педикюр, избирам си някого от вашия сайт, за който знам, защото сте го рекламирали (!). Плащам към сайта (как) и ползвам услугата, от която се нуждая?

Разбрала си на 100% идеята. Само това с плащането не е измислено още. Иска ни се да не се плаща през сайта, а да се внася директно по официалните дарителски сметки за да се избегнат спекулации и обвинения в злоупотреба и всички средства да отиват за каузата.  Всичко искаме да направим на добра воля. Някак си не мога да си представя да кажа на родителите на болно дете "5% от парите, които сме събрали си ги прибираме ние"  ooooh!

# 35
  • Мнения: 335
Rain, подсещаш ме за онова "Бюро за специални поръчки".
Сайтът, дето си има мрежа потребители, които свършват нещо си за човек, който си го поръчва там, понеже няма конвенционален начин в момента да стане. (Вашето ще е - понеже иска да помогне)

Сега какви ли не формати се въртят и сучат с подобна идея в основата. Даже тия "Ники под наем" или както там беше, Вачкова - всичките по калъп; поне доколкото четох, че телевизия много много не гледам. Може и да греша за последните.

# 36
  • Мнения: 4 892
Да видим дали съм разбрала правилно. Правите сайт, където специалисти обявяват услуги, печлбата от които биха дарили. Аз искам да си направя педикюр, избирам си някого от вашия сайт, за който знам, защото сте го рекламирали (!). Плащам към сайта (как) и ползвам услугата, от която се нуждая?

Разбрала си на 100% идеята. Само това с плащането не е измислено още. Иска ни се да не се плаща през сайта, а да се внася директно по официалните дарителски сметки за да се избегнат спекулации и обвинения в злоупотреба и всички средства да отиват за каузата.  Всичко искаме да направим на добра воля. Някак си не мога да си представя да кажа на родителите на болно дете "5% от парите, които сме събрали си ги прибираме ние"  ooooh!

Направете да се плаща по банков път, с опция и на каса в брой.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 957
"Напливът" от дарители може да се ограничи в един ден от месеца, примерно, за всеки от специалистите.
И във времето на електронното банкиране плащането е най-малкият проблем. Или поне не основният.

Защо да се ограничи в един ден? Нека постоянно излизат обяви. Но хората трябва да знаят за сайта и да следят за услуги, от които имат нужда. Предполагам, че те ще са най-различни, ако има отклик, разбира се - може и нощувки в хотели да се включат дори, вечери в ресторантчета, благотворителната вечер на бар "Х" и т.н.  Плащането не е такъв проблем, да.

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имах предвид, че ДеВ предоставя услуги всеки втори четвъртък, Ментова - всеки първи петък и т.н. И това се повтаря всеки месец. Защото тези специалисти не могат да работят само благотворително, все пак. А потребителите на сайта в най-добрия случай ще добият навици в течение на месеца да си правят маникюра другаде, но като дойде вторият четвъртък, да отидат при ДеВ, защото тези 5 лева ще отидат при някого в нужда.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 957
Имах предвид, че ДеВ предоставя услуги всеки втори четвъртък, Ментова - всеки първи петък и т.н. И това се повтаря всеки месец. Защото тези специалисти не могат да работят само благотворително, все пак.

Да, това е добре, не бях те разбрала. А да се повтаря всеки месец е още по-добре!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 585
Хубавото в случая е, че имам познати в доста сфери, които си имат свои познати. Всеки от тях би се включил с еднократно дарение за начало, с което да стартира сайтът.  Имаме и доста идеи за начини за популяризиране. Важното е да изгладим всичко и да стартираме безпроблемно, а намирането на нови дарители и популяризаццията да бели кахъри. Дори и в началото да започнем със съвсем малки суми пак е по-добре от нищо  Peace

ДеВ, ще се регламентира някакъв срок за ползване на услугата при всички положения. Това ще се определя от този, който я предлага. Така или иначе никой не е с неограничени възможности, така че ще започнем с по 1-2 броя услуги от дарител, а не с 20. Все пак никой не може да си позволи цял месец да работи безплатно, колкото и добро сърце да има.


При всички положения ще се опитаме да осъществим това начинание. Дори и да започне и завърши само в приятелски кръг за да съберем пари за лечението на Рачо. Но ако можем да продължим и да помогнем на други би било наистина чудесно.
Пуснах темата защото исках да разбера как би се приело подобно нещо от хората и за да открия слабите места на идеята и начините за изглаждането им.

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Инициативата е чудесна, *November Rain*, просто се нуждае от дообмисляне и изглаждане на детайлите. Мисля, че би имала успех.

# 42
  • Мнения: 8 567
На мен ми харесва.
Плащаш в банката и вносната бележка е един вид ваучер, който оставяш при зъболекаря.
Дори сега, в кризата, много от хората имат по-малко работа, могат да отделят по час-два в седмицата ( цял ден ми се вижда много), за да направят някой зъб, или някой маникюр без пари.
Въпросът е, че ще трябва да вложат освен труд и материали. А те струват пари, всяка седмица, четири пъти месечно, не всеки може да си позволи. Зависи от работата.
Но пък това си е и един вид реклама за специалистите, като опиташ веднъж, може да ти хареса и да станеш постоянен, вече платен клиент.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 585
 дообмисляне и изглаждане на детайлите.

На този етап сме точно в момента. И тъй като сто глави мислят по-добре от една, използвам темата за събиране на мнения и идеи или, с други думи, ви призовавам да дарите малко акъл за развитие на начинанието  Laughing

# 44
  • Мнения: 201
  bouquet Хубава идея! Наистина е нещо ново и ви поздравявам за инициативата. И аз самата с удоволствие бих я подкрепила, понеже е с идеална цел.
Но според мен трябва да си направите нещо като фондация, щом искате за в бъдеще да помагате и на други хора. Нашият народ е бил многократно лъган с такива благотворителни мероприятия и затова сме станали така недоверчиви. Иска ни се всичко да е прозрачно и ясно преди да дарим пари. Не че добре структурираните фондации не могат пак да "прибират" облагите за себе си, но някак си за самия благотворител е по-надеждно и приятно ако щете да даде пари за нещо, което му е ясно как функционира.
Направете си стройна идея, простичка, ясна, с ясна цел, средства, мотиви. Озаконете всичко това (сайтът е много хубава идея, но то е само средството) и давайте смело напред!
Накрая искам да ви разкажа за една схема отпреди много, много години, която за жалост беше успешна и направи много "мръсни" пари на изобретателите си. Нещо подобно на тази идея, но не с услуги, ами с нещо като ваучер за намаление беше, като всъщност внасяш половината пари по сметка на някое болно дете, срещу което получаваш купон и можеш да си вземеш съответната стока (по-евтино) като доплатиш другата половина. Пък може и да имаше някаква отстъпка от към 5-6 %, не помня вече  newsm78. Както и да е - идеята беше, че всъщност парите отиват по сметка, която се контролира от близки на инициаторите и всъщност паричките пак се връщат при тях. Каква е ползата? Данъчни облекчения, окрити пари, освободени от данъчни облагания средства и т.н. Много долна и нечестна машина за пари беше се получила.
Разказвам това не с цел да засегна някого, а напротив - за да ви покажа колко е важно системата да е стройна, прозрачна и хората да са сигурни, че парите, които дават за благотворителност, наистина ще отидат за нещо добро, наистина ще спасят нечий живот или ще излекуват някое детенце.

Успех пожелавам на всички съмишленици на добрата идея!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт