МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 45 ТЕМА

  • 67 018
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 122


Аз днес пък си използвах машинката по предназначение - направих си тесто за пица, приложих някои тънкости, които ми разкри един майстор на пици от Виена и резултата беше зашеметяващ. Жалко само че фурната ми е до 220 градуса и се пекат 15 мин, неговата фурна беше професионална и на 400 градуса ставаха за 5-6 минути.

Би ли споделила рецептата  Praynig

# 691
  • Мнения: 383
1. Хляб за изпът (рецептата беше на Marabu)
   

2. По моя измислена рецепта(650г брашно/380г вода/9г сол/14г прясна мая) 35мин на 230Ц върху камък

   

 Hug

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 16:01 от Ердинч

# 692
  • Мнения: 7 779
елате и ме утрепете  #2gunfire
започнах да сплитам козунака , но акъла ми е бил на друго място явно и сплитането стана по друга формула  hahaha
яд ,яд, яд ....  #2gunfire

# 693
  • Мнения: X
Бонго,не се стреляй Stop........ти поне само плетката си объркал.........аз пуснах да меся тесто за козунак,ама изведох децата навън и направо изключих,че трябва да се прибираме/поне да го бях пуснала на програма с печене/,та беше тръгнало да ме търси......и не само,че напълнило машината,ами и отвън имаше.......едвам я изчистих.
Сега,се надявам поне това дето събрах и премесих на ръка,да  става за нещо/към половината /,че го сложих да се пече.......стискайте палци,че доста продукти похабих,пък и козунак за закуска съм обещала.
Иначе,машината я бях поприбрала напоследък....,че много хляб се яде с нея вкъщи,пък пролет иде,ще махнем връхните дрехи......

# 694
  • Мнения: 7 779
да си сплета главата  Joy

# 695
  • Мнения: 487
Бонго,благодаря ти че ме насочи към тази тема.Записвам се тук да следя,понеже хубавата ми машинка купена преди около две години така си стои неизползваема,но при тези красоти които показвате започвам яко да я експлоатирам.
В момента машината ми бърка тестото за козунака по една рецепта на Мама Цоцоланка,но дали изобщо ще стане нещо....Божа работа.Като погледна не ми харесва много тестото.Още стои не гладко май ooooh!Дано не се изложа тотално...

# 696
  • Мнения: 7 779
Бонго,благодаря ти че ме насочи към тази тема.Записвам се тук да следя,понеже хубавата ми машинка купена преди около две години така си стои неизползваема,но при тези красоти които показвате започвам яко да я експлоатирам.
В момента машината ми бърка тестото за козунака по една рецепта на Мама Цоцоланка,но дали изобщо ще стане нещо....Божа работа.Като погледна не ми харесва много тестото.Още стои не гладко май ooooh!Дано не се изложа тотално...
като ти стои не гладко какво предприе ? само да го гледаш ли ?
ами добави му още брашно за да се изглади пустата му топка. мисля че ти казах : нека да те ръководи тестото. то ще ти каже кога е готово , а ти само трябва да предприемеш необходимите действия.   bouquet

# 697
  • Мнения: 487
Бонго,благодаря ти че ме насочи към тази тема.Записвам се тук да следя,понеже хубавата ми машинка купена преди около две години така си стои неизползваема,но при тези красоти които показвате започвам яко да я експлоатирам.
В момента машината ми бърка тестото за козунака по една рецепта на Мама Цоцоланка,но дали изобщо ще стане нещо....Божа работа.Като погледна не ми харесва много тестото.Още стои не гладко май ooooh!Дано не се изложа тотално...
като ти стои не гладко какво предприе ? само да го гледаш ли ?
ами добави му още брашно за да се изглади пустата му топка. мисля че ти казах : нека да те ръководи тестото. то ще ти каже кога е готово , а ти само трябва да предприемеш необходимите действия.   bouquet

Ох,душа,лесно е като знаеш,ама аз идея си нямам как трябва да е тестото за да ме ръководи ConfusedГолям съм смях,признавам си.Тестото още се блъска в машината.Четох ,че колкото повече се месело по-добре,и още го въргалям.Сега тестото стои жълто,на пипане е едно твърдо,жилаво...
Обаче моля,кажете ми на коя програма месите?Смених де що има програми,и не мога да уцеля май правилната.Постоянно някакви почивки прави,а малко го меси.Моята машина е Панасоник СД 255,ако някой има такава и знае? ooooh!

# 698
  • Мнения: 7 779
Ох,душа,лесно е като знаеш,ама аз идея си нямам как трябва да е тестото за да ме ръководи ConfusedГолям съм смях,признавам си.Тестото още се блъска в машината.Четох ,че колкото повече се месело по-добре,и още го въргалям.Сега тестото стои жълто,на пипане е едно твърдо,жилаво...
Обаче моля,кажете ми на коя програма месите?Смених де що има програми,и не мога да уцеля май правилната.Постоянно някакви почивки прави,а малко го меси.Моята машина е Панасоник СД 255,ако някой има такава и знае? ooooh!
душицо , на първа страница от темата някъде би трябвало да се въргаля едно такова тесто. виж го какво НЕ трябва да изглежда и какво е Нормалното . там би трябвало да пише и какво  да е на пипане - твърдо или меко.
за жълто ... щом използваш яйца би трябвало да е жълто. ще се очудим ако е червено или синьо  Laughing

# 699
  • Мнения: 18
kg , какво стана с козунака?
И аз днес се бях засилила да правя, но времето беше толкова прекрасно...и навън  с децата. Та, козунакът остана за утре.
bongo_2007, с риск да ме застреляш,  Laughing, снимай и покажи плетката, много ме заинтригува.
Ще видим аз утре каква плетка ще заформя.   bouquet

# 700
  • Мнения: 7 779
bongo_2007, с риск да ме застреляш,  Laughing, снимай и покажи плетката, много ме заинтригува.
Ще видим аз утре каква плетка ще заформя.   bouquet
оплетката на моя козунак ли ???
късно чадо . козунака вече е история. изяде се.  Joy имаше конци ,но до снимка не можа да се стигне. иначе оплетката не беше нещо особено. вместо да кръстосвам наляво-надясно аз сплитах само в една посока - наляво. усетих се когато беше почти готово , но така го оставих.   chef

# 701
  • Мнения: 18
Браво, браво!   bouquet

# 702
  • Мнения: 487
Момичета,с гордост ще ви представя мойто КОЗУНАЧИЩЕ Grinning,което обаче благодарение на своевременната намеса на Бонго,голямо Тенкю Бонго,да досипя брашно,стана адски вкусно,та  дори и конци има бих казала...Направих даже едно по-малко рулце със стафиди,и две малки кифлички със сиренце за децата.А останалото мнооого тесто направих вътре само със захар и  какао,понеже се оказа,че благоверното не обичало стафиди Twisted Evil и всъщост това най-се доближава до оригиналния козунак.Обаче вече не правя нищо когато децата са вкъщи,искаха да помагат и познайте....Цялата къща имаше нужда от основен ремонт после Embarassed
а сега ако намеря и как се качват снимки....

# 703
  • Мнения: 487
е няма начина да се справя със снимката Embarassed

# 704
  • Мнения: 18
kg, браво на теб!  Hug
Това със снимките и аз не го умея. Embarassed
Утре ще пиша, какво съм направила с моя козунак, ама нещо не съм голям оптимист, досега не съм правила, а нали винаги първо трябва да се....изложа.  Но пък знае ли човек! Laughing
Лека вечер на всички и успешна работна седмица.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт