Не се решавам

  • 6 539
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 245
poohito, кажи му точно това, което ни казваш на нас. Че ти не знаеш как да стане и очакваш той да осигури условия, както се очаква от един мъж (това последното може да му го спестиш:)) И това, че си представяш първо да си омъжена е добра идея, не може да не разбере какво му казваш. Но кажи му за това как виждаш нещата, за очакванията си, за чувствата си по темата. Не го пази в тайна от него, очаквайки той сам да се сети.

# 46
  • Мнения: 739
Притеснителното е, че разговора е един вид, че аз трябва да направя тези неща или най-малко да кажа как да стане, а аз не знам. Не знам, какво повече да направя.

poohito, разбирам те  bouquet Ами ти просто си се изморила все ти да дърпаш във вашето семейство. Ето, той говори за брак, но до там. Явно от теб се очаква да обмислиш как това да стане. Той на ясно ли е, че твоите разбирания са мъжа да предложи брак на жената, а не обратното? Защото той може и да не е на ясно с това и да чака ти да решиш. Не очаквай той да чете мислите ти, ами директно си му кажи всичко.
И аз като persimon  ще те посъветвам - сядате да си говорите и открито му споделяш всичките си страхове и опасения, желания и всичко, което те вълнува.

# 47
  • София
  • Мнения: 632
Преживях подобно нещо и не че нещо ама не ми изглеждаш ти виновна... Confused
То "подходящия" момент никога не идва, сития на гладния не вярва Wink
Какво значи "ти не искаш бебе"? Той с това май се оправдава, съжалявам ако не е така, но на мен така ми звучи  Sad Иначе бебе се гледа и с малко (казвам го от личен опит) стига да има желание   Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 661
persimon, много добри съвети даваш на пухито, наистина. Смятам, че са съвсем адекватни. Просто изразих мнение, че сравнението с мексиканците е нелепо. Явно не го разбираш защото не си била в Мексико да видиш за каква степен на мизерия и изостаналост става въпрос. Но както и да е, да не спамим повече тук, а просто да се опитаме да помогнем на момичето.

Пухи, наистина седнете с твоя приятел и му кажи всичко, което ти е на сърцето. Комуникацията е много важна във всяка една връзка.

# 49
  • Мнения: 53
Пухи, радвам се, че отново писа в темата.
В една връзка, ако няма комуникация - то нещата отиват към застой... седнете някоя вечер и му сподели какво ти тежи на сърцето. Явно за теб той е човекът, а ако е така, то той би трябвало да те хване за ръката и заедно да преодолеете настоящия момент.
Не вярвам да ти се чака вечно да тъпчете на едно място. Обясни му, че искаш да се почувстваш обгрижвана жена Hug

# 50
  • Мнения: 1 418
Има моменти в които желанието за дете надделява- за мен 400 лв. след наем и сметки са напълно достатъчни за да имаш дете. Няма по-голяма щастие от това и смятам че се намират начини ис този бюджет да изгледаш дете. Особено ако в близко бъдеще не се очаква подобрение на финансовото ви състояние. А времето си лети.
сега остават 400 лв,но когато излезе по майчинство едва ли ще остават толкова.Може да се окаже,че цялото майчинство ще отива за наем примерно.А таткото с какво ще помага?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Съжалявам, че пак връщам темата, която доста се отклони от раздела и въпроса за бебетата. Често съм мислила, че не е правилно да споделям лични неща с непознати хора. От друга страна периодично, когато всичко се натрупа аз имам нужда да го излея някъде пред хора по-безпристрастни.
Вчера след поредна ситуация, в която се почувствах предадена в телефонен разговор над час и половина плачейки, крещейки, говорейки спокойно, разсъждавайки (всичко това) му казах всичко написано тук. Как не искам да живея така!Как искам аз да съм жената и любовта на мъжа към мен да се изразява в грижа, а не просто в думи и секс! Как аз няма да предложа брак, няма да организирам сватба, няма да подаря пръстен, няма да настоявам за дете! По-скоро ще оставя нещата така и никога няма да имам семейство, отколкото да се натъжавам всеки път, в който видя как съм го създала! Казах му, че е свободен да си върви, ако не може да разбере какво казвам! Ако мисли, както казва, че тези думи са някакви мои пристъпи на истерия. Казах му, че едничката причина аз да не си тръгна (да го изгоня) е това че не съм достатъчно смела да застана пред света и да си призная, че той и 1,5 г. с него е било моя грешка. Аз ще продължа да съм с него, докато нещо се случи промяна към добро или ... той си тръгне. Както винаги, когато говоря това той просто мълчи и казва "Слушам те", а сякаш не ме слуша, сякаш нищо не разбира или просто не желае. И другото "Всичко ще се подреди", а аз питам "Кой ще го подреди? Аз вече не мога, не искам да подреждам."
В деня преди този разговор получих скъп подарък за 8 март и аз не се зарадвах видимо, а се разплаках, замълчах мислейки си, как цяла година се грижа за всичко, как до мен няма подкрепа и т.н. и веднъж или два пъти на празник той ми прави подарък. А всички други дни, а ежедневната грижа и внимание, само аз ли мога и трябва да ги давам?

# 52
  • Мнения: 4 954
Оооох, колко са ми познати тези разговори. И аз така не исках да зачеркна като теб не 1,5, а 3 години от живота си. Живот заедно, уж планове за брак и деца в неизвестното бъдеще, никаква финансова стабилност, аз му давах даже джобни пари, обещания, че всичко един ден ще се нареди, но абсолютно бездействие. Когато се изнесох от там ми падна камък от шията и си припомних, че мога и да бъда щастлива и да живея нормално. Веднага заживях с мъжа, с когото съм сега, който е пълната противоположност на бившия ми и сега имам и финансовата подкрепа, и спокойствието вкъщи. Успех! Понякога е по-добре за зачеркнеш години от живота си, отколкото един ден да погледнеш назад и да решиш, че си прекарала цял живот правейки компромис след компромис без да живееш реално.

# 53
  • София
  • Мнения: 973
Извинявам се, че така нахълтам в темата, но искам и аз да дам кураж на авторката! Живота ни изправя пред трудности, с които сами трябва да се справим и преборим! Всеки сам решава по кой път да мине и как ще продължи! Когато една врата се затваря, се отварят други две, така че не се отчайвай мила, тепърва ти предстоят хубави моменти, просто трябва да бъдеш силна и да изчакаш. Съдбата си знае ролята и ще се намеси в живота ти, когато най-малко очакваш! И още нещо - пари се изкарват, здраве да има! Смело напред, направила си достатъчно сега само трябва да изчакаш, доброто няма да те подмине, повярвай!  Hug

# 54
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Пухито, а какво ти отговори той? Rolling Eyes

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Нищо или почти нищо:
На основната тема - отговор: "Нещата ще се подредят постепенно", но както казах аз не виждам и 1 нещо да е започнало да се подрежда (променя).
На темата за раздяла - отговор: "ти това ли искаш. Ако ти искаш това ще се разделим. Аз съм казал какво искам и смятам да направя. Искам да съм с теб и ще имаме семейство." Аз не искам да се разделим, обясних защо, но не искам аз да направя от нас семейство, отказвам да се грижа освен за нас двамата и за дете и т.н. сама.

# 56
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
В общи линии, нищо конкретно не ти е отговорил. Запазва си статуквото, както досега.
Явно, колкото и да не ти се иска, ти трябва да решиш. Но за мен, като страничен читател по темата, връзката ви е изчерпана...

От мен съвет - не унивай, не се самосъжалявай! Погледни в душата си и реши, сама за себе си, какво искаш. И след най-черната нощ изгрява слънце! Успех!  Hug

# 57
  • Мнения: 245
poohito, ако наистина всичко, което ви свързва е нежеланието ти да изхвърлиш година и половина от живота си, наистина не бих те посветвала да си губиш времето с него. Имам приятелка, много хубаво, умно, свястно момиче, което си загуби поне 10 години от живота поради нежеланието за загуби-1-2-3 години, като прекрати неудачни връзки. Не бях се виждала с нея няколко години и като се срещнахме, ми разказваше за гаджето си от 2-3 години и как искали да имат деца, как вече било време, защото вървяла към 30 и т.н., но като я слушах изобщо не ми звучеше като влюбена жена. Кзах и го и тя призна, че не било всичко така, както и се иска, но понеже вече била инвестирала толкова време от живота си и годинките си минавали, то това било най-добре. Не успях да я убедя и резултатът беше, че след още 5 години мотане, той я заразя просто ей така. После тя изпадна в депресия за дълго време и така... В света има 3.5 милиарда мъже. Този не е единствен и ако не те прави щастлива да си с него, не бъди с него. Ти заслужаваш да имаш мъж, който те подкрепя и те кара да се чувстваш жена, не камила, която мъкне всичко сама.  Hug

# 58
  • Мнения: 4 569
Казах му, че едничката причина аз да не си тръгна (да го изгоня) е това че не съм достатъчно смела да застана пред света и да си призная, че той и 1,5 г. с него е било моя грешка. Аз ще продължа да съм с него, докато нещо се случи промяна към добро или ... той си тръгне.
Много детински мислиш.  Hug
Година и половина е страшно малко на фона на 30 нещастни ако останеш с този човек.
Мислиш ли че на света му пука за теб? Най-важното е ти да си щастлива.
Знаеш ли ако останеш сама че света ще изглежда друг?
Тия компромиси не водят до нищо добро, прецакваш теб си. И защо? От някакъв глупав страх.
Зависима ли си от този човек та не искаш да си тръгнеш? Ако да - как - емоционално, материално?

# 59
  • София
  • Мнения: 632
Понякога не искаме да нараним определен човек, но несъзнателно така нараняваме и себе си и него bowuu
 Загубих 7 години от живота си по същия начин и мисля, че без него няма да ти свърши живота  ooooh!
Просто понякога като не става не става...Една болка се заменя с друга  Peace

Общи условия

Активация на акаунт