Нова тема, нов късмет, ЯНУАРЧЕТА навред! Тема 33

  • 34 000
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 205
Буби, според мен трябва да идеш да и чуят гърдичките на Зори, даже когато кашля нашето педи ни вика всеки ден да го слуша, докато не отшуми.
Аз когато Марти кашля винаги му повдигам матрачето под главичката на по 30 градуса и слагам сушилка с дрехи в стаята да овлажнява въздуха. Може да направиш инхалация ако имаш инхалатор или да дадеш Мукоплант на д.р Тейс. Иначе съм давала и Проспан, а сега последния път стигнахме и до Вентолин

Заек, добре сме. Вчера му беше почти затворено едното око ooooh!

# 661
  • Мнения: 496
Мадлен, Тути,careener, Зая, Рали, мерси за реакциите.  Hug
Проспан давам, да. По предписанието 3 пъти на ден, по 2,5мл. Освен него давам вит.С два пъти дневно по 1мл (не е много, нали?), Шипко и Самбукус. Осцилококцинума отказва всякак да го поеме и се принуждавам да го разтварям в шишето с вода, понеже явно само така не усеща разлика във вкуса и пие, иначе не става. Дави се, плюе, кошмар... Tired

То е ясно, че утре ще звъня на педи, по-добре наистина да я чуе.
Сополките ги дърпам с помпата и пръскам Куикс (концентриран физ. р-р).

Зая, щом викаш 7 дена се е точило при вас, да не се панирам супер много.
Ще ходиш ли на зъболекар за зъба? Ако нямаш някой предвид мога да ти дам координатите на зълва ми в София, тя има опит с бременни пациентки и е единственият лекар, който съм виждала да вдига на пациентите си денонощно.  Peace

# 662
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Буби,не искам да оспорвам предписанието на вашия лекар,но аз на този Проспан му нямам доверие.Няколко пъти съм го давала на Таня,като беше по малка и винаги нещата се усложняваха.Най харесвам Мукоплана на др.Тайс,има и Лека нощ сироп ,и балсам за мазане и инхалации.
това е балсама:http://www.naturprodukt.bg/katalog-produkti/mucoplant-evkaliptov … reshtu-prostuda-s
Лека нощ:http://apteka.framar.bg/30014454/%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BF% … BB-#axzz2pp7iwJZ1
и обикновения:http://apteka.framar.bg/16002003/%D0%BC%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%BF% … %BB#axzz2pp7iwJZ1

И да се похваля ,имаме си още две зъбчета-станаха 8+връхче на един кътник Shocked

# 663
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
КакоРалче, ние с Боби много пъти нарочно й привличаме вниманието докато се гушкаме и целуваме, да видим дали няма да изревнува, ама да ти кажа никаква реакция. Обаче ако си остане един ден Боби в къщи дребната кипи от щастие. Бута ни по земята и двамата и се търкаля в нас - ту в единия , ту  другия... Като сме и двамата покрай нея е неудържима  Mr. Green Преди 1 седмица бяхме на гости на наши приятели и аз гушках едно бебе - е тая моята не ме остави - не е ревала или да е правила сцени, но само се катереше в мен. Галеше бебето и го целуваше, та и към него не е проявила агресия, но задължително беше в мен  Mr. Green

Буби, за твоя успокоение, аз бих те посъветвала да я преслушате утре. Проспан-а даде алергична реакция при нас и не мога да кажа дали съм доволна от действието му в/у кашлицата. Аз най-доволна останах от Стодал-а. Отхрачва за 2-3 дни. Другото , което много ми допада, а то е за спиране на кашлицата е АЦЦ-сироп. Но в крайна сметка според мен е най-добре да си слушаш педиатъра!

# 664
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Винаги настръхвам ,когато го чета!
Поклон пред светлата му памет!

О, майко моя, родино мила,

защо тъй жално, тъй милно плачеш?

Гарване, и ти, птицо проклета,

на чий гроб там тъй грозно грачеш ?

 

Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,

затуй, че ти си черна робиня,

затуй, че твоят свещен глас, майко,

е глас без помощ, глас във пустиня.

 

Плачи! Там близо край град София

стърчи, аз видях, черно бесило,

и твой един син, Българийо,

виси на него със страшна сила.

 

Гарванът грачи грозно, зловещо,

псета и вълци вият в полята,

старци се молят богу горещо,

жените плачат, пищят децата.

 

Зимата пее свойта зла песен,

вихрове гонят тръни в полето,

и студ, и мраз, и плач без надежда

навяват на теб скръб на сърцето.

# 665
  • Мнения: 2 590
Здравейте и от нас!

Вал, честит рожден ден, много здраве, щастие любов и всичко най-най!

careener, браво на принцесата ти, хубав предмет си е избрала. Много е сладка!

Мама зайка, много сладък бебок, нека е такова каквото вие сте си пожелали Simple Smile Може пък да ги нашарите, нищо не се знае Simple Smile

Буби, и аз мисля, че трябва да я преслуша лекар, да ти е мирна главата и да си спокойна, а не да го мислиш.

кака Рала, ужасно преживяване, дано малкия да се орави по-бързо и никога пвече да няма такива премеждия!
Пепита, много сладка тази Калинка, ние сме нямали подобни заспивания, а и сякаш не се очертава поне засега да имаме.
Тути, и аз харесвам Мукопланта, точно Лека нощ бяхме взели, но той е за катар на горни дихателни пътища, ако не е слязло надолу, ако е слязло надолу не знам дали ще помогне  Rolling Eyes
Бубе, и ние правим такива изпълнения пред малката да видим как ще реагира. Вчера бутна баща си като ме целуваше и се подложи да целувам нея първо на мен, после на него  Shocked

Прощъпулник и аз ще правя тези дни. Краси направи първите си самостоятелни крачки на 11 февруари, но не споменах, защото бяха само 4-5 и много се олюляваше, но към днешна дата е доста по-стабилна, крачките са повече и овладява и завоите  Crazy
Питката ще я направя с мая, че не са ми особено вкусни тези содените и стават на камък ако не се изяде веднага.

# 666
  • Мнения: 180
Привет.
Позагубих се малко аз...
бг-мамма от кога е с нова визия? Laughing
Честит да са всички празнуващи!
Валт-че ами добре дошла в клуба! Hug
Ако има болнички,нека бързо да се излекуват!
...в това число и аз.От една седмица съм с бъбречна криза.За пръв път ми се случва,и е ужасно.Въпреки това работя и стискам зъби.Пия много скъпи АБ Cryсърцето ми се къса,че трябва да ги пия и да харча семейния бюджет ooooh!....незнам как ще организирам рождения ден на каката. ooooh!
Момичета,ако някой от вас е боледувал от това,моля споделете за някакво болкоуспокояващооооооо."(освен аулин,нимезил,спазмалгон,бусколизин и аналгин)

Тути, Hug...Това стихотворение а актуално и днес...България продължава да бъде "черна робиня" Confused..или по-скоро българите.
Зайке,много ми става мило всеки път,когато ти видя линийките!Пу-пу!

# 667
  • Мнения: 42
Добро утро, то вече на мен вече ми е вечер , малкото стана в 7,00 не знам какво и става става рано тези дни.И най накрая да се похваля Имаме Ходещи Крачета.Започна да се пуска без някой да я кара.Много и се радвам как ходи като малко пате. Grinning Grinning Grinning

# 668
  • Мнения: 251
 Вал, Честит рожден ден! Жива и здрава бъди и много обичана от всички около теб! Успех при дипломирането и при реализирането на професионалното поприще!   bouquet

# 669
  • Мнения: 411
Супер сладка Катржинка и астронафт ще става, браво!  Hug

Честито, Вал , добре дошла в клуба!  Laughing

Снощи мамин синец заспа в 20.00 и като се наспа в 23.00.  Crazy


# 670
  • Мнения: 1 687
ей, мацки, тези дни ви чета, ама все не се наканвам да драсна някой ред, та ще карам малко през просото по темите.

буби, дано скоро се оправи малката бубинка! какво я закъса така не знам!
утре да кажеш какво е казал док!

вал, честит рожден ден, уелкъм ин ди клъб!
и честито семестриално завършване! радвам се, че не е имало проблем на последния изпит! Simple Smile

какорали, изтръпнах като четох за марти. добре, че не се е оказало нищо сериозно.
между другото не си те представям като мама на женско Simple Smile с мартин сте перфектни!

тути, и аз настръхвам при това стихотворение. а то е единственото стихотворение, което знам наизуст и до ден днешен. поне българско де, руски знам много, че навремето така си изкарвах оценките в гимназията Simple Smile)))

зайче, много готино малкото човече. вече нямам търпение да го видя!

при дара ревност няма. дори като ни види да се целуваме се бута и тя в нас, и се мъчи да ни нацели устите. аз пък все бягам, че хич не харесвам малки дечица да се целуват по устата. та, си става игра и хилежът е голям Simple Smile

гледах много готин филм за шекспир anonimus. заслужава си! цяла сутрин чета доколко изказаната там версия е достоверна и като цяло май има логика. аз съм впечатлена! винаги съм знаела, че има съмнения относно авторството, но си мислех, че са по-скоро градски легенди, а май не е съвсем така...

# 671
  • Мнения: 186
Привет момичета!

Зайке, разчуства ме със снимката на малкото зайче  Hug

Какарала, не мога да си представя как си се почувствала, но важното е, че малкият Кличко ще се оправи  Hug

Браво на малката астронавтка Катето.

Бубе, страхотни диети  Laughing

За сега Кали не ревнува, но да видиш кака й.

Адис,  fingerscrossed

Фрешове не давам, кали други течности освен вода и АМ не признава.

Вал, ЧЕСТИТ ТИ ЮБИЛЕЙ!!!  

Еления, но-шпа?

Момичета, тя Кали така си спи много често. Както си играе седнала и изведнъж заспива  Grinning  На мен  ми се струва много неудобна поза, но когато и оправя крачетата и се събужда. Трябва сама да се размърда и премести.

# 672
  • Мнения: 2 590
Еления- Ацефеин, поне на мен много ми помага, обаче за бъбречна криза не знам, понеже не съм имала, а съм чувала, че много боли. Обаче пък моя цикъл е толкова болезнен, че стигам до припадъци от болка и това ме оправя за 20-30 мин.

# 673
  • Мнения: 496
Бенджи, Крисиа, честити ви пешеходки! Айде, пожелавам престижни професии на прощъпулника!  Wink

Тути, този Мукоплант балсам много ме заинтригува. Изглежда ми добра идея. Аз търсих един такъв сходен продукт на Вик, но явно не го внасят в БГ и не можах да го намеря. Ти мазала ли си Нели с този? Предполагам няма проблем за деца на 1год? Мисля да го взема май.

Елч, интересно ми стана за Шекспир, откъде намери филма?

Еления, много гадно с тази криза! Дано по-бързо ти мине! Най-важното е ти да се оправиш, пари се изкарват, нали знаеш? Здравето е безценно!  Hug

Нашта е много ревнива, надава вой като се прегръщаме и целуваме, а недай си Боже да гушнем някое друго дете!  Crazy  Елч да ви разказва ММ като гушна Дара какъв рев нададе...  ooooh!

# 674
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Буби ,Нелката не съм я мазала.Но преди да го купиш консултирай се с ЛЛ,че са още малки за само лечение.
Ето това го дават за бебета-ПУЛМЕКС БЕБЕ МАЗ има отбъбващ, отхрачващ и антисептичен ефект.
Той улеснява дишането при възпаления на горните дихателни пътища, протичащи със запушване на носа и кашлица.
това също http://www.ewopharma.bg/?p=4_3_3_6
Това ли е Вик http://apteka.framar.bg/30018088/%D0%B2%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80% … B3-#axzz2pp7iwJZ1

Общи условия

Активация на акаунт