Бихте ли поели отговорност за живота на съпруг/съпругата си?

  • 12 216
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен ми се вижда по-адекватно такива документи да се подписват от майката- при възможност.
На мен пък не ми се вижда никак адекватно. Когато човек е женен семейството му е жена му (респ. мъжа й) и децата. И те са му най-близките хора.
За мен пък най-близкият човек си остава майката. Нейната любов е най-безкористна и вечна. Не се знае съпругът от какви подбуди ще вземе решението, докато за майката е сигурно, че ще действа в интерес на детето си. Тя е дала живот, следва тя да вземе такова решение.
Да не дава Господ, но като си помисля, че някоя от дъщерите ми, заслепена от любов, вземе та се омъжи за някой мухльо без мозък или пък интересчия, който да вземе решението за живота й...

# 16
  • Мнения: 2 132
Колкото и да ми е трудно, ако се наложи, ще поема тази отговорност!Ще се посъветвам с екипа доктори.

# 17
  • Мнения: 2 898
Преди почти четири години, мъжът ми претърпя сърдечна операция. Истината е, че от притеснение не се замислих за такива неща. Но ако се беше налжило, да, щях.
reni1410, разсъждаваш, имайки предвид своето семейство. Разбирам те. Но при всеки е различно. Свекърва ми не дойде нито веднъж в болницата. Та от майка до майка има разлика.

# 18
  • Мнения: 2 175
Бих. И съм го правила.
Дано не ми се налага пак.. Praynig

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дъждовно време, не разсъждавам от гледна точка на моето семейтво, а принципно. Вярно, че от майка до майка има разлика, но от съпруг до съпруг- още по-голяма.
Съпрузите се сменят, майката е една.

# 20
  • Мнения: 2 898
Дъждовно време, не разсъждавам от гледна точка на моето семейтво, а принципно. Вярно, че от майка до майка има разлика, но от съпруг до съпруг- още по-голяма.
Съпрузите се сменят, майката е една.

Нека не го превръщаме в спор. В подобен момент / не дай Боже /, няма да има сила, която да ме отдели от децата ми. Но хората са различни. Примерът със свекърва ми е показателен, че майката, макар и единствена, невинаги е там, където трябва.

# 21
  • Мнения: 293
За животозависещи неща бих се консултирала и с лекари и с близките му.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Съпрузите се сменят, майката е една.
Съгласна съм с това, макар че в моят случай, ако се наложи, аз ще трябва да поема тази роля, тъй като майка му е починала, а на баща му не може да се има доверие. Не знам как бих разсъждавала в такава ситуация, надявам се никога да не узная, но мисля, че ще се съобразя единствено с това, какво би било неговото желание. Моята преценка би могла да бъде в известна степен егоистична.

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 15:39 от Северина

# 23
  • Мнения: 2 510
При спешен случай не се пита никой, нито теб, нито друг.
При спешно раждане се спасява майката и никой не се пита.
При другите случаи при които не може пациента да вземе решение - решение се взема от съпруг8 съпруга.
Не ми е ясно дали при особени случаи е запазено, освен твоето мнение и подпис за гаранция от друг човек.

# 24
  • Мнения: 755
Бих извикала майка му тя да подпише тези документи. Нямам право да се разпореждам с чужд живот. Никой няма, но тя му е майка и го е родила.

А ти пък си му родила деца. И е баща на твоите деца. За мен това е по-силната връзка. Според закона също.

Да права си, но все си мисля, че майката по има право. Аз като майка го виждам затова, не знам. Естествено , ако се наложи ще поема, но това си е трудено решение. Ако е спешно и на момента се решава , аз ще поема, то е ясно.

# 25
  • Мнения: 2 510

Съпрузите се сменят, майката е една.
След като си омъжена това юридически е невъзможно.

# 26
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Бих разговаряла с родителите му и най вече с майка му преди да взема подобно съдбоносно решение. И мисля, че това е най- доброто, което може да се направи в ситуацията. Жетанта е спътницата в живота му, но майката е дала началото на този живот и не бих я пренебрегнала в решението си.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дъждовно време, аз не споря, съвсем спокойно излагам моето мнение без да го налагам. Ако и вие правите същото- не виждам проблем. Просто си дискутираме.
А ти мислиш ли, че съпругът, за разлика от майката, е винаги там, където трябва? Но и ти не съди от гледна точка на твоето семейство.


Съпрузите се сменят, майката е една.
След като си омъжена това юридически е невъзможно.
Кое, да смениш съпруга си ли? Хората се женят и развеждат.

# 28
  • Мнения: 2 510

Кое, да смениш съпруга си ли? Хората се женят и развеждат.
За съжаление по закон е така. Вие сте отделно семейство.
Такива решения имат и юридическа стойност. Не е просто да се подпишеш.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ние нямаме брак, но дори и да имахме - ще оставя решението на майка му, като ще съм насреща, ако иска да се посъветва с мен. Мисля, че така е редно, въпреки че съм му (този израз е уникално нелеп - човек не ражда дете на някого!) родила дете. Майка му му е дала живот, грижила се е според възможностите си за него, нормален човек и родител е - редно е тя да реши за детето си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт