Подсладена вода

  • 2 061
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: zo
Аз също никога не съм слагала захар във водата. Какъв е смисъла?


Помага за преминаването на жълтеницата. Ние си я носихме цял месец, което е доста опасно. Та педиатърката ни каза да подслаждаме водата, което и правех, също и глюкоза давах. А чайчетата наистина са много хубави, повечето бебоци много ги обичат, а има един с копър на Хип, освен всичко друго, помага и при колики.

# 16
  • Мнения: 1 512
Ние давахме на Криси до 3-я месец чай на Хип против колики, след това преминахме на преварена, но НЕПОДСЛАДЕНА вода, педиатърката е на същото мнение. Тя каза да не я лишавам от захар и продукти, в които се съдържа, но е добре да е в ограничени клоичества.

# 17
  • Мнения: 182
Благодаря Erica:)
Ние през жълтеница не сме минавали, пък и тук вода изобщо не се препоръчва докато детето не започне "твърда хтрана". Кърмене на поискване, но това е толкова предъвквана тема... Май се получи off topic  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Mandi
Здрвейте мили мами  Simple Smile
Искам да ви попитам какво количество захар слагате в преварената вода и до кога бебчо трябва да пие такава подсладена?


1 ч.л. (5 гр.) на 100 гр. вода. Това е 5% глюкоза. Дава се до края на първи месец. После постепенно махаш захарта

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: zo
Аз също никога не съм слагала захар във водата. Какъв е смисъла?



Захарта спомага да се изчисти физиологичната жълтеница. Моята дъшеря до края на 1 месец имапе доста изразена жълтеница. Мога да ти кажа от опит, че глюкозата намалява жълтеницата. В родилния дом имах позната детска акушерка. За да ни изпишат на 3 ден тя ми донесе 2 шишета глюкоза (5%) и аз ги дадох на детето постепенно за една нощ. Сутринта чувствително беше намаляла жълтеницата. Иначе щяха да ни оставят още...

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: ale_x_andra
Ние давахме на Криси до 3-я месец чай на Хип против колики, след това преминахме на преварена, но НЕПОДСЛАДЕНА вода, педиатърката е на същото мнение. Тя каза да не я лишавам от захар и продукти, в които се съдържа, но е добре да е в ограничени клоичества.


 202uu 202uu 202uu


Ей в това е истината! Нещата просто трябва да са умерени. Да не се отрича тотално и да не се вманиачаваме по разни неща!

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: miravmbd
При нас също категорично се отрича даването на подсладена вода или каквато и да е захар,също така не се препоръчва даването на вода докато не премине на твърда храна-4м.


Е, пак добре, че на 4 месеца минава на твърда храна  Laughing  Laughing  Laughing

# 22
  • Мнения: 384
Не само не съм слагала захар, но и вода не съм давала. Тук не се препоръчва даването на вода изобщо докато е на кърма или формула.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: miravmbd

От скоро има нови укази от Правителството,да не се захранва преди 6м. Rolling Eyes
В САЩ отдавна са откирли "истината"?



Дано след няколко годинки да не открият, че истината има няколко лица, че ще ни развалят отношенията със щерките и снахите  Laughing  Laughing  Laughing

# 24
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: ale_x_andra
Ние давахме на Криси до 3-я месец чай на Хип против колики, след това преминахме на преварена, но НЕПОДСЛАДЕНА вода, педиатърката е на същото мнение. Тя каза да не я лишавам от захар и продукти, в които се съдържа, но е добре да е в ограничени клоичества.

Абсолютно по същия начин процедирахме и ние. Притеснявах се като минем от чая към неподсладената вода да не цупи, но нямаше проблеми.
А, според педиатърката ни, подсладена вода се дава в началото, защото имало опасност от хипогликемичен шок, т.е. недостиг на кръвна захар (не съм убедена, че точно така се пише).
При физиологична жълтеница също, но тя най-често преминава в първите дни след раждането.

# 25
  • Мнения: 6 315
Питах познат лекар и ми каза, че захарта се дава главно защото кръвната захар на бебетата не е орегулирана и варира доста.

А за чайчетата - всички чайове на ХИП са подсладени. Аз също му давам от време на време на малкия чай, но не му помага за коликите.....

Общи условия

Активация на акаунт