Кошара или креватче с решетки ?

  • 3 717
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 968
когато иска да се изправи - детенце само ше го направи! моята мома, когато си играем и се търкаляме по спалнята, се хваща за мен и почти се изправя; очаквам до седмица да стой във вертикално положение, хваната за мен; голямата се изправи, пълзейки "нагоре" с ръчички в платнената кошара

# 16
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
...като му дойде време на детенце и самичко ще се изправи, независимо дали има или няма решетки за това, че споко Wink
newsm10
Въпреки ,че ние имаме дървено с решетки  и аз се чувствам по- сигурна с него

# 17
  • Мнения: 1 999
София също спи в кошарка. Хич не съм се и сетила да се притесня дали ще се изправи в нея. Wink

Няма проблем за изправянето - природата едва ли е предвидила задължителното наличие на креватче с решетка, за да се изправи детето
newsm10

# 18
  • Мнения: 5 299
По-удобна е кошарата. Няма проблем за изправянето - природата едва ли е предвидила задължителното наличие на креватче с решетка, за да се изправи детето  Wink.  Плюс това при изправянето кошарата е по-безопасна, защото хпри падане детето няма как да се удари, а с дървеното креватче непрекъснато трябва да си нащрек
И аз мисля така. Имам и от двете легла, но ме е страх да я оставям сама в това с решетките. Вече прави опити да се изправя(неуспешни разбира с е), но опасността да се прехвърли през решетките е по-голяма.

# 19
  • Мнения: 5 370
По-удобна е кошарата. Няма проблем за изправянето - природата едва ли е предвидила задължителното наличие на креватче с решетка, за да се изправи детето  Wink.  Плюс това при изправянето кошарата е по-безопасна, защото хпри падане детето няма как да се удари, а с дървеното креватче непрекъснато трябва да си нащрек
И аз мисля така. Имам и от двете легла, но ме е страх да я оставям сама в това с решетките. Вече прави опити да се изправя(неуспешни разбира с е), но опасността да се прехвърли през решетките е по-голяма.
А няма ли начин да смъкнеш нивото на матрака? При нас това реши проблема.
Иначе имаме и кошара у баба му, и дървено легло у дома, и по двете се набира като зверче от месец близо-че и повече-вече.

# 20
  • Мнения: 5 299
По-удобна е кошарата. Няма проблем за изправянето - природата едва ли е предвидила задължителното наличие на креватче с решетка, за да се изправи детето  Wink.  Плюс това при изправянето кошарата е по-безопасна, защото хпри падане детето няма как да се удари, а с дървеното креватче непрекъснато трябва да си нащрек
И аз мисля така. Имам и от двете легла, но ме е страх да я оставям сама в това с решетките. Вече прави опити да се изправя(неуспешни разбира с е), но опасността да се прехвърли през решетките е по-голяма.
А няма ли начин да смъкнеш нивото на матрака? При нас това реши проблема.
Иначе имаме и кошара у баба му, и дървено легло у дома, и по двете се набира като зверче от месец близо-че и повече-вече.
Оле - голяма съм патка -  Blush има да още едно ниво може да се смъкне - отивам да разглобявам леглото Embarassed

# 21
  • Мнения: 5 370
4baby-хиля се тук пред компа, а си мислех, че ще ме вземеш за луда с тоя съвет.
Айде, успех с разглобяването Hug

# 22
  • Мнения: 98
Nie sme s takava koshara. Bebka se izpravi v kosharata na 9 meseca. Niakak zastavashe pyrvo na kolene, hvashtashe se za gore za ryba na kosharata i se izpraviashe..

# 23
  • Мнения: X
Ама ти нали не го държиш само в креватчето Shocked

Креватчето е за сън, иначе я пусках на пода - там пропълзя, там се научи да се изправя, като се хващаше за мебелите. Първо имахме креватче с решетки, но когато стана на 7-8м. минахме на кошара, защото е по-дълбока, неможе да я прескочи и не се удря в решетките, което преди това беше голям проблем. Според мен е по-добре кошара, а за двигателните способности трябва да се пуска на пода и детето само си знае.

# 24
  • Мнения: 5 577
Едното не замества другото.

Защото от леглото с решетки може да излиза към 6-7-8 меесеца, и да падне и да се удари.

Тогава дълбоката кошара е решение.

И особено периода "клатене напред-назад"  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 410
Ние имаме креватче с решетки, но тя почти не стой там будна и не мисля, че е фактор за изправянето на детето. Няма смисъл да купувате.

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 00:21 от silviya.v

# 26
  • Мнения: 1 014
Може би наистина не си заслужава да тепърва да купуваш легло, така или иначе детето ще намери начин да се изправи, когато му дойде времето. Но, да ти споделя моят опит. Голямата имаше креватче с решетки. Не знам дали тава бе причината (че имаше за къде да се хване), но тя се изправи на 6м. и 23 дена! Бях толкова изплашена, че е твърде малка да стои права, че по цял ден си играехме на "Аз сега ще стана права, аз пък ще те сложа да седнеш".. Освен това решетката не беше дотатъчно висока и сме имали инцидент с падане, след което се наложи да отрежем 2 решетки, за да има от къде да излиза (може би около годинката).
Синът ми сега също спи в такова креватче, но го купихме с висока решетка, която и на 2 години сигурно няма да може да прескочи. Но, той пък се изправи  още по рано - на 6 м. и 15 дена, нооо държейки се за мен, когато играехме на спалнята. И тогава бързо - бързо купихме такава кошара - хем да си играе в нея, хем за пътувания, хем да не се изправя.  Mr. Green Да ама - не. Още на следващата седмица, с много упорство, овладя техниката "изправяне по мрежа". Е, това е. Като му дойде времето , не мож' го спря!  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 489
Ето едно по различно мнение  Simple Smile
Аз съм за решетките, Иван благодарение на тях се изправи още на 7 месеца сам в кошарата Peace

И при нас беше така.Но след като имаш легло не е нужно да го сменяш.Детето все ще си измисли начин да се изправи,те са толкова изобритателни.

# 28
  • Мнения: 827
 Мисля, че няма начин детенцето само да не си измесли начин, за да се изправи, когато реши, че му е време. Моят, лично, рядко си стои в креватчето, в повечето време е на пода, а там все има за какво да се хване. Така че, струва ми се ненужна покупка едно ново легло, поне за този случай.

# 29
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви, няма да купувам друго креватче прави сте че ще намари начин и в това да се изправи !  Wink

Общи условия

Активация на акаунт