Секцио или естествено раждане

  • 6 557
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
При бебе над 4 кг аз бих се съгласила на секцио.

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Защо? Само заради цифрата ли? Толкова жени са родили естествено бебета над 4 кг, не може да се абсолютизира така. Може жената да е с широк таз, по-едра или пък по-еластична...

# 17
  • Мнения: 65
Леко раждане пожелавам.Според мен най-добре е естественото раждане,освен в случайте когато се налага секцио,аз бях секцио ,заради слаби тонове,но  след това Close ...А като гледах родилките,който бяха нормално направо им завиждах след два часа бяха на крак с бебчетата,а ние си взехме бебчетата чак на 3-тия ден ,но няма значение как ще е важното е всичко да е наред ! Peace Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 926
Аз бих изчакала за нормално раждане, не виждам причини за секцио. Лекарят ти предлага, защото ще вземе повече пари  Stop
Точно това исках да напиша.
Какво значи "да се притесняваш от големината"?
И големи бебета излизат.

# 19
  • Мнения: 5
Благодаря на всички. След една безсънна нощ (в притеснение и нерви) реших, че ще изчакам нещата да се случат по нормалния начин, пък ако се наложи, тогава  ще прибегнем към цезарово сечение...моля се само всичко да е наред, благодаря за куража и се надявам скоро да се похваля с едно здраво бебче  Hug

# 20
  • Мнения: 11 844
Благодаря на всички. След една безсънна нощ (в притеснение и нерви) реших, че ще изчакам нещата да се случат по нормалния начин, пък ако се наложи, тогава  ще прибегнем към цезарово сечение...моля се само всичко да е наред, благодаря за куража и се надявам скоро да се похваля с едно здраво бебче  Hug

Всичко ще е ок  Peace мисли позитвно, стискаме палци и ще чакаме разбира се да се похвалиш тези дни Hug

# 21
  • Мнения: 3 241
Леко раждане.  Hug
Добро решение си взела Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
 За мен това не е достатъчна причина да се съглася на секцио. Родих бебе малко по- малко то 4 кг. и 52 см. вагинално. Потърси мнение на друг лекар, доводите му не ми звучат професионално. Моят мъж се е родил 5400 кг. израждан от баба си акушерка с дългогодишен опит и майка 156 см. 50 кг. Нормално вагинално раждане.

# 23
  • Мнения: 646
Дано всичко мине добре и чакаме скоро да се похвалиш с хубава новина  Simple Smile

П.П. И най-важното е накрая и ти и бебо да сте добре, пък раждането каквото Господ отреди   bouquet

# 24
  • Мнения: 53
gemella, леко раждане ти желая, каквото и да решиш. В последния момент вярвам, че страхът си казва думата, но по-хубаво от ествественото раждане за теб и бебето няма (освен, ако няма предпоставки за секцио).
Дано скоро се похвалиш с хубави вести  Hug

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
И моят син се роди четири килограма. И аз бях тръгнала да раждам нормално,но не можах и след много мъки ме срязха.Сега ако беше въобще нямяше да си помисля за нормално раждане Naughty

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Естествено раждане.
Дано всичко мине леко и ти и бебето сте добре на финала! Hug

# 27
  • България
  • Мнения: 757
Пак ще стане война тук... Нещата се случват от самосебе си.
Родих естествено, но съвет не мога да дам.
Със сигурност обаче, ти желая леко раждане, каквото и да е то!

# 28
  • Мнения: 1 402
Сигурно на половината майки, които познавам им е предлагано секцио, понеже или бебето било много голямо или майката била с много тесен таз. Истината е, че повечето доктори предлагат секцио понеже вземат доста повече пари за секцио, отколкото за нормално раждане, пък и секциото им е много удобно защото е и планирано. Някои от жените се плашат и се убеждават много бързо. Това е според мен, имам чувството, че гледат на родилките като на касички.

# 29
  • България
  • Мнения: 757
Сигурно на половината майки, които познавам им е предлагано секцио, понеже или бебето било много голямо или майката била с много тесен таз. Истината е, че повечето доктори предлагат секцио понеже вземат доста повече пари за секцио, отколкото за нормално раждане, пък и секциото им е много удобно защото е и планирано. Някои от жените се плашат и се убеждават много бързо. Това е според мен, имам чувството, че гледат на родилките като на касички.

Аз явно съм изключение  Thinking
И следящия бременността ми доктор, и този, при който бях решила да раждам, не отвориха и дума за секцио.
А уж беше по-голям, поне според видеозона, макар че се роди 3300кг. Манекен според мен Flutter

Общи условия

Активация на акаунт