Секцио или естествено раждане

  • 6 559
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 455
Аз също съм се родила много голяма - 4.700, а майка ми ме е родила нормално и много бързо, почти по пътя за болницата.  Laughing 
Последно време като говоря с близки хора оставам с впечатление, че преди 1980-85 са се раздали доста по- големи бебета. Мислех че се отнася само за нашето обкръжение, но може и да не е  Laughing
 
Големината на бебето не е предпоставка за секцио сама по себе си.
Да, аз също мисля така, но все по- често това се случва по съвет на лекаря  ooooh!  Както писах свекърва ми е израждана от старшата акушерка, която и е майка  Heart Eyes.  Макар лекарите да са препоръчвали секцио, заради големината на бебето и трудното, болезнено раждане, тя не е разрешила  Peace

# 61
  • varna
  • Мнения: 20
Аз родих сина си преди 4 месеца чрез секцио и не съжалявам.Станах след 24ч сама и тогава ми донесоха и малкия. Първите 2 дена се движех малко по трудно   но пък се грижех изцяло за малкия.Докато излязох от болницата вече се чувствах напълно добре и в къщи се грижех сама за бебо без чужда помощ.Ако забременея отново пак бих избрала секциото като начин на раждане.

# 62
  • Мнения: 46
Естествено раждане Peace

# 63
  • Мнения: 1 972
Аз също съм се родила много голяма - 4.700, а майка ми ме е родила нормално и много бързо, почти по пътя за болницата.  Laughing 
Последно време като говоря с близки хора оставам с впечатление, че преди 1980-85 са се раздали доста по- големи бебета. Мислех че се отнася само за нашето обкръжение, но може и да не е  Laughing
 
Големината на бебето не е предпоставка за секцио сама по себе си.
Да, аз също мисля така, но все по- често това се случва по съвет на лекаря  ooooh!  Както писах свекърва ми е израждана от старшата акушерка, която и е майка  Heart Eyes.  Макар лекарите да са препоръчвали секцио, заради големината на бебето и трудното, болезнено раждане, тя не е разрешила  Peace

Трудно една акушерка може да не "разреши" на лекарите какво да правят или не правят Wink Те са препоръчали , а тя не е приела просто Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 1 455
 Ами явно може, все пак ражда дъщеря и', а препоръката за секцио, заради голямо бебе за нея е била неоснователна. Когато става въпрос за естествено раждане акушерката има първостепенна роля. На мен също се опитаха да ми препоръчат секцио, но аз не разреших по същите причини  Peace

# 65
  • Мнения: 1 972
Ами явно може, все пак ражда дъщеря и', а препоръката за секцио, заради голямо бебе за нея е била неоснователна. Когато става въпрос за естествено раждане акушерката има първостепенна роля. На мен също се опитаха да ми препоръчат секцио, но аз не разреших по същите причини  Peace

Това казвам и аз де Wink Те са й препоръчали и тя е отказала, но не акушерката взима решенията Wink Ако те са решили ,че секциото е задължително ще искат разрешението на акушерки..... А в болницата тя е пациентка Wink дъщеря е когато са си у дома .....

# 66
  • София
  • Мнения: 1 455
 Да, разликата е в това дали секциото според лекарите е било задължително или препоръчително. Разказвам моя история, която е със сантиментална стойност за мен и семейството ни, моля да не се припознава никой в нея  Wink  Спирам.
  Леко раждане на всички бъдещи мами и здрави бебчета   Hug

Общи условия

Активация на акаунт