Пловдивчанин, спасил 7 живота, умира като куче-нека да помогнем

  • 29 504
  • 358
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
Много ми стана мъчно... Cry

Аз смятам да отида на място, но ще мога точно в неделя. Дано открия човека на посочения адрес. Ако успея да се видя с него, ще пиша тук да дам повече инфо.

Бих могла дори да посреднича на другите, желаещи да помогнат, но нека първо разбера повече подробности.


  Сигурно ще е у дома си в неделя. Виктория, ако успеете да го посетите, моля ви, споделете.

# 16
  • Мнения: 5 710
А не може ли да го запишем на детска кухня. Да му носят до вратата храна всеки ден?
Вие сте майки, примерно едно меню за 36 месечнни , какво количество е, ще му стига ли и клко струва? Приятелката ми получава на вратата храна за децата, 4 лева май е дневно.
Дали стига и за възрастен поне за 1 топло хранене?

# 17
  • Мнения: 674
А не може ли да го запишем на детска кухня. Да му носят до вратата храна всеки ден?
Вие сте майки, примерно едно меню за 36 месечнни , какво количество е, ще му стига ли и клко струва? Приятелката ми получава на вратата храна за децата, 4 лева май е дневно.
Дали стига и за възрастен поне за 1 топло хранене?
    Ако има майки от Пловдив, нека споделят. Според мен е възможно и е много добра идея.

# 18
  • Мнения: 6 618
Нека Виктория да иде на място да говори с дядото и да каже с какво и как ще е най-добре да помогнем.

# 19
  • Мнения: 5 710
Ако разберем колко струва годишно едно такова хранене, можем да съберем пари и за 1г да му е вързана храната. Някой от Пловдив ще ги събира парите на сметка и после прави абонамент и готово. Ще има готвена храна ежедневно.

# 20
  • Мнения: 11
Също знам, че може да се депозират пари за електро енергия. Не знам, обаче, как точно се процедира. Ако някой знае повече, нека сподели. Мога да изпратя пари като депозит за този консуматив, за да не му прекъсват тока, който при него е символичен. Също за храна-ако има възможност да се обединим за по-голяма пратка, ще се включа веднага.

# 21
  • Мнения: X
Ако някой го посети, моля да даде някаква информация. Не знам дали човекът е в състояние да борави с банкови сметки, но може би да се направи сметка, от която електроразпределителното дружество да си дърпа парите за ток. В Пловдив има ли някакви частни кухни? Със сигурност има и много заведения, за които няма да е никакъв проблем да нахранят един човек на ден, но някой трябва да се свърже с тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
Дали не може да се открие някаква сметка на името на дядото, за да се съберат в нея някакви пари? Да може да си купува храна, да се теглят пари и за режийните. Ако се съберем 10тина души (вероятно ще откликнат повече), по 10лв. да дава всеки от нас, това са 100 лв. отгоре, а за него са много пари.

# 23
  • Мнения: 5 710
Може ДБМ да имат нещо в Пловдив и да отворят някаква партида за дарание за него?

# 24
  • Мнения: 674
Е, той ще излезе! Човекът има течност в дробовете - и аз знам защо, но теще го държат 5 дни и след това ще хо върнат на студено и тъмно! Чакам да обявят начин да м помогнем. Иначе ще му пратя запис. Ще му пращам докато е жив.
преди 22 часа ·  2.Albena Christoforova да, нещо такова, но такива хора има навсякъде. докоро давах храна на една жена тук близо до нас, никога не просеше, почерпка обаче не отказваше. с падането на последния сняг тя изчезана някъде. умирам от страх, че няма да я видя повече. квартална луда, разбира се, обаче много неща има в нея. не знам.
преди 22 часа ·  1.Nadia Kostova Дано да оцелее и тя! Къде живее? Не знаеш ли? Дай да я потърсим!
преди 22 часа.Albena Christoforova каза, че не живее никъде и последно чакаше социална работничка да я настани за зимата нейде. нямам нищо за нея, но мога да разпитам наоколо. сигурно всички си имаме по някой такъв. вероятно на всеки стоплен, се пада по един измръзващ. това ме побърква.
преди 22 часа ·  1.Nadia Kostova И мен! Мъчително ми е - не колкото на тях, но искам да можем да им помогнем. Дано се появи оцеляла! Ще й дам дрехи и ще я храним.
преди 22 часа.Albena Christoforova раззбира се:) тя не е гладна, просто е от хората, живеещи без пари. някои го могат. това ни втурване да помагаме сме го говорили вече - незнайно е помагаме ли...
преди 22 часа ·  1.Nadia Kostova Да, знам, че не винаги от това имат нужда ... Разчитам ти да усетиш дали и от какво се нуждае тя... Или някой друг в същото положение. Аз не казвам да я заведем в Шанел... Просто да не умира от глад и студ.
преди 22 часа ·  2.Albena Christoforova да, знам, да, и аз това искам; за всички го искам.
преди 22 часа ·  1.Maria Peeva Наде, ще дам адреса на баща ми. Той живее в Пловдив, така че ще се погрижи за дядото.
преди 13 часа ·  1.Nadia Kostova А може ли да пратя пари на татко ти за него? Искам да помогна и да помагам на този човек. Не знам защо точно на него -сигурно има много други, но очите му...
преди 12 часа.Maria Peeva Виж сега, аз ще го пратя татко да види от какво има нужда и да занесе някой лев за основните неща и да го пита колко са му сметките за ток и парно и после ще ти кажа и ще го обсъдим с какво да помогнем.
преди 12 часа ·  1.Nadia Kostova Ох, супер си! Най-после конкретна възможност. Ще ти звънна по-късно. Ти знаеш ли ми телефона?
преди 12 часа.Maria Peeva Баща ми каза, че още днес ще отиде. После ще ти пиша какво е станало.

   Копирала съм от фейсбук.

# 25
  • Мнения: X
Също знам, че може да се депозират пари за електро енергия. Не знам, обаче, как точно се процедира. Ако някой знае повече, нека сподели.

Не е трудно. Човекът трябва да има разплащателна сметка и някой да отиде с него до електроразпределителното дружество за да се подаде самата молба. Ако сметката се знае, няма да е трудно да се захранва всеки месец с някакви пари. Колко ток ще изхарчи един човек?
За храната не знам как може да се плаща. То трябва да е готово готвено. Може и да не е кухня, а да се договори с някой ресторантче/бистро. Във Варна има такива частни кухни, които доставят до вратата, но за Пловдив не знам.

# 26
  • Мнения: 11
Ако някой го посети, моля да даде някаква информация. Не знам дали човекът е в състояние да борави с банкови сметки, но може би да се направи сметка, от която електроразпределителното дружество да си дърпа парите за ток. В Пловдив има ли някакви частни кухни? Със сигурност има и много заведения, за които няма да е никакъв проблем да нахранят един човек на ден, но някой трябва да се свърже с тях.

Тук в София знам, че парите се депозират по сметка на Чез и съответната партида. И те си дърпат автоматично. Знам го, защото имам апартамент, който никой не ползва, но за да не спират тока постоянно, внасяме някаква сума, от която се обслужва партидата. Ако е така в Пловдив, няма проблем да се преведат пари по банков път.

# 27
  • Мнения: X
Дали не може да се открие някаква сметка на името на дядото, за да се съберат в нея някакви пари? Да може да си купува храна, да се теглят пари и за режийните. Ако се съберем 10тина души (вероятно ще откликнат повече), по 10лв. да дава всеки от нас, това са 100 лв. отгоре, а за него са много пари.

То е най-лесното, но на 87 години в тези студове не си представям как ходи до банките и по магазините. Днес един възрастен човек пред мен си изтърва бастуна и докато се навежда да го взема падна лошо. Помогнаха му хората, но сам стар човек за никъде не е.
Трябва да има начин да му се доставя храна и по някаква сметка да им се плаща. Сигурна съм, че ако някой говори с Хепи или някоя подобна верига ще му доставят и безплатно.

# 28
  • Мнения: 621
И аз си задавам доста въпроси, затова реших, че е най-добре да отида на място щом имам възможност. А и някак си искам възможно най-скоро да свържа с този човек, според мен има спешна нужда от помощ.
Обещавам да споделя всичко, което разбера.

Относно кухните, тези, които знам са:

http://www.1spoon.hit.bg/zapisvane.html

http://nik.1expresno.com/kuhnja.html

Във втората може да се поръчват избрани ястия с грамаж по желание, т.е. не е задължително да поръчаш трите ястия по меню, а от което - колкото искаш.

Иначе има и много заведения, предлагащи всекидневно обедно меню, но нямам идея как може да се договори човек за това, без да се занимава лично всеки ден с доставянето. Ще се опитам да разбера има ли начин това да стане. Ще чета редовно тук до неделя, споделяйте идеите си, за да предложа на човека и да прецени кое и как ще му е най-удобно.

# 29
  • Мнения: 5 710
Трябва един доброволец в Пловдив да провери ей това нещо:
http://redcross-plovdiv.org/?page_id=5

Има програми, има и начин да му се помогне, проблемът е, че тези хора няма кой да ги хване за ръката и да проучи от тяхно име една или друга възможност.

Ето това може да е добра отправна точка, ако някой отиде Лично да провери нещата

"В Многофункционалния социален център /МСЦ/ на БЧК – Пловдив, намиращ се на ул. „Изток” № 48 функционира Социална приемна. Основна дейност на приемната е издирване и картотекиране на нуждаещи се граждани; социални консултации; информация за социални услуги, предоставяни от БЧК и други държавни и неправителствени организации; привличане на доброволци и предоставяне на хуманитарни помощи."

Общи условия

Активация на акаунт