Криза на средната възраст при мъжете

  • 15 161
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 639
Мда нека и аз да се включа,явлението криза си съществува и е доказано и според специалистите се среща в 90% при мъжете над 40г.Причини няма точни и ясни.Много често това наистина си е криза на личността,но е провокирано точно от някакви равносметки за живота и това какво пропускаш или не...
Та моят мъж и приятелчетата на 45+,започнаха да следят последните колекции на разни скъпарски марки и да се контят като за ревюта.Разбира се на любовниците им рязко падна възрастовата граница,сдобиха се с нови лъскави ,бързи коли и не се пропуска случай за демонстрация на портфейли и мускули пред разни девойчета.
Въобще не се притеснявам ,че ще бъда зарязана и недооценена,имам какво да правя и знам как и къде да живея.Работата е там ,че това ми се струва твърде инфантилно държание за мъж на такава възраст и ми е ужасно смешно.За това пуснах темата ,исках да знам ако има някой с подобен случай да сподели опит,до кога продължава това и какво се прави.Скандалите и драмите са много далеч от моето амплоа.

# 16
  • Мнения: 2 510
Гледай го само да не залитне прекалено много. Някъде около 50+ се кротват.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
Ми то един приятел по този повод казваше - Като млади си мерехме п**ките, после към 40+ взехме да си мерим черния дроб, а след 50-та май кръвното ще си мерим..... newsm78 newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 4 349
Ми то един приятел по този повод казваше - Като млади си мерехме п**ките, после към 40+ взехме да си мерим черния дроб, а след 50-та май кръвното ще си мерим..... newsm78 newsm78


 Party Party Май винаги се намира нещо да се мери ...............  Mr. Green Mr. Green

# 19
  • Мнения: 11
Авторката...по твойта логика,вие жените цял живот сте у криза на нещо си,щото като сменим леко някои детайли според интереси и полова принадлежност, се получава типична мила венерина картинка... Whistling ooooh!

А от спора на Andariel и Lizet33 може единствено да стане ясно кой носи повече шапки ахахахах Mr. Green Sunglasses

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Би ли пояснил!
Не зная за женските кризи, женското при мен е сигурно на санитарния минимум като мислене, колкото да гледам деца. Вбесявам се от женски фасони, чупки, цупни и поведение тип "миуооо".

# 21
  • Мнения: 639
Девиатор ,голям си сладур  Laughing

# 22
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
При жените няма криза, защото жените имат деца да гледат. Един мъж, ако му скефне, още утре си хваща шапката и казва "задушавам се, искаам да осъществя младежките си мечти" и духва, а жена му да си чука главата как да изгледа децата. Тя няма право на криза.

Първо, след 40 като правило децата са отгледани...
Lizet33,  що за глупост newsm78

# 23
  • Мнения: 55
Ми то и при жените я има, но е по-рано.
Често се изразява в доказване, по един или по друг начин пред самите себе си, че още стават.

# 24
  • Мнения: 135
Ми то и при жените я има, но е по-рано.
Често се изразява в доказване, по един или по друг начин пред самите себе си, че още стават.

Стават допреди да им падне грима.. след това бързат да угасят лампата!!!!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: X
Въобще не се притеснявам ,че ще бъда зарязана и недооценена,имам какво да правя и знам как и къде да живея.Работата е там ,че това ми се струва твърде инфантилно държание за мъж на такава възраст и ми е ужасно смешно.За това пуснах темата ,исках да знам ако има някой с подобен случай да сподели опит,до кога продължава това и какво се прави.
сЕдиш и чЕкаш да му мине!     Simple Smile  както казват шопите....
А сериозно:Нищо не можеш да направиш.
Освен да се надяваш, че все пак е умен мъж, остаряването не му изпива мозъка и рано или късно, като се наветрее по въздушни кули и пясъчни замъци, ще си седне на задника.
А ако няма акъл, и реши, че пак е на 20 и живота тепърва започва за него, пак нищо не можеш да направиш.
Или, само това, както писа Андариел:


Цитат
. Една жена и да трепери, и да не трепери, него като го тресне - все тая! Но пък, ако е наясно с подобни явления като кризите при мъжете, може да предотврати или ограничи щетите за семейството.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 482
Без да съм спец, ама съвета на Краси ми се струва най-адекватен.
И те кризи колкото щеш - на средна възраст, на много стрес, непреодолимите различия, лошата жена, безличната жена  и т.н. Току-виж както дошла , така си и отишла - за последствията обаче - никой не знае.

Но все пак, каквото и да си говорим, мъжете много по-лесно си "хващат шапките" и си решават  собствения си проблем отколкото жените.

# 27
  • Мнения: 135

лошата жена, безличната жена  и т.н. Току-виж както дошла , така си и отишла - за последствията обаче - никой не знае.

Да..да.. и жената и урагана, идват с духане.. и си отиват с къщата!!!!  Whistling

# 28
  • Мнения: 741
Аз пък като гледам как 25+ и 30+ жени, с вид на лелки се суркат по бабешки до мъжете си, не се чудя на появилата се криза в средната възраст при мъжете, а на това, че не ги е хванала по-рано.  Tired

# 29
  • Мнения: 0
Във всеки човек живее едно малко дете, не смятам , че това е каквато и да била криза, защото няма нищо лошо в това, човек да се забавлява по начин по който на него му харесва. Имам пред вид, че според мен това е нормално. На мен примерно много ми харесва като се съберем на чашка и да се майтапим със светло черен хумор, да си говорим глупости и др., много е яко Joy

Общи условия

Активация на акаунт