Токуда болница - София - 14 тема

  • 58 566
  • 732
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 40
Момичета, как преминава изписването ? И на персонала може ли да се донесат цветя , почерпки или е забранено ?
Не очаквай нещо особено: приготвяш си багажа и ако таткото е в болницата може да му го занесеш,като си оставиш най-необходимото: дрехи,евентуално шише за вода/кърма/АМ,таткото ти дава комплекта за изписване,преди това сте оправили сметки,дала си фактури и тем подобни бумащини и като си готова даваш дрешките на сестрите от нео-то.Обличат детето пред теб и заедно ти,бебето и сестрата излизате през вратата на слънчогледите,тя го дава на таткото и толкова.Ако твоя лекар е на смяна можеш да го почерпиш с каквото прецениш тогава,ако не аз мислех да отида в първия приемен ден или на контролния преглед да занеса каквото бях решила,но така стана,че постояхме повече и ни изписаха точно в дежурството на моята лекарка. Аз носих огромни букети,защото нещо не ми се искаше да нося алкохол,сладки и т.н.,но пък всичко е въпрос на лично виждане...

# 496
  • Мнения: 202
Ако бременна се следи в Токуда (платени прегледи, не по ЗК) и й се наложи допълни прегледи/лечение, то лекарят при който се следи може ли да издаде направление по ЗК?

Само ако лекарят работи със здравната каса, иначе всичко си заплащаш! Личният лекар може да ти издаде необходимите направления!

# 497
  • Мнения: 4 589
аХ`Не!  аз занесох торта мисля, дадох на Неонатологията и на родилното. Цветята ги слагат в дъното в коридора, защото заради бебетата не държат цветя по стаите и кабинетите.

Личния ти док ще се зарадва на персонален подарък.

# 498
  • София - град
  • Мнения: 141
Здравейте момичета отдавна ви следя.   bouquet

Оказва се че утре ще трябва да вляза в болницата , защото имам контракции, та трябва да ми бият малко инжекции. Мисля да съм в нормална стая не лукс, вип или нещо подобно...

Въпросчето ми е в стаите има ли хладилник ? За да мога да си занеса кисело мляко /малко съм злояда  Crazy  и не хапвам всичко / или пък има ли къде да го дам да ми го съхраняват...?

Живот и здраве в Токуда ще раждам, та поне сега ще видя какво е.
Следя се и мисля да раждам при д-р Корсачки.
Благодаря ви предварително за отговорите  Hug

# 499
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
в обикновените стаи няма хладилник, но всеки ден могат да ти носят на свиждането  Peace

# 500
  • Мнения: 1 813
Софи , поздравления за избора. А решили ли сте секцио или нормално ?

Искам да посъветвам всички момичета, които имат планирано секцио и уговорка с лекар - постъпите ли изненадващо в болницата, ВИЕ се обадете на лекаря си, а не чакайте преценката на този, който е на смяна.  Peace

В стаите 4-ки няма хладилници. И аз съм като теб - много са ми важни киселите млека и си седя в Лукса.  Crazy

# 501
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Софи:) няма хладилник в обикновените стаи (но пък всеки ден дават к. мляко ЕлБи  Laughing Laughing Laughing) мен по стечение на обстоятелствата секциото ми прави д-р Корсачки, иначе не съм се следила при него... от моите наблюдения смятам, че е добър специалист (това са и думи на д-р Димитров), а и щом д-р Колева ме повери на него - бях спокойна. Действаше изключително бързо и навреме - благодарение, на което имам дъщеря Simple Smile

# 502
  • София - град
  • Мнения: 141
Благодаря ви за бързите отговори. Ами ще ми носят тогава  Flutter

За сега съм повече от доволна от д-р Корсачки, много се радвам че попаднах на него. Въобще не съжалявам че се насочих още в 4 седмица към Токуда  Peace

аХ`Не! , аз много искам да родя нормално, той ме подкрепя. Но не се знае има още доста време...всичко може да се случи ...

# 503
  • Мнения: 60



Софи, също можеш да си купуваш от кафето или магазина на 9 ет.

Аз родих преди 1 месец второто си детенце при д-р Корсачки - нормално след секцио (някои беше питал скоро) - няма да съжаляваш за избора си, прекрасен специалист и човек е. Пожелавам ти успех! Simple Smile

# 504
  • Мнения: 395



Софи, също можеш да си купуваш от кафето или магазина на 9 ет.

Аз родих преди 1 месец второто си детенце при д-р Корсачки - нормално след секцио (някои беше питал скоро) - няма да съжаляваш за избора си, прекрасен специалист и човек е. Пожелавам ти успех! Simple Smile
Мамичка, браво на теб!  Hug Може ли да споделиш как протече второто ти раждане? Бременността си при д-р Корсачки ли наблюдава, следвахте ли план за раждането, колко време е минало от предишното ти секцио? Ще се радвам да споделиш каквато и да е информация.

# 505
  • София
  • Мнения: 76
Това е прекрасно, че си родила нормално след секцио. Една приятелка имам която е раждала първото секцио, а второто нормално, но живее в щатите и там ги е раждала. Като си говорих с нея и ми каза, че там раждаш както си искаш. И мен ме интересува колко време е минало след секциото. Така и не се осъществи моето нормално раждане, а като ми се прииска второ детенце пак ще си мечтая девет месеца за нормално раждане и наистина повече подробности ще са от полза, а и не само за мен Simple Smile

# 506
  • Мнения: 307
Мамичка:) Колко време беше минало от секциото ти преди да родиш нормално.
Аз сега съм бременна и първото дете го родих секцио ( заради липса на родова дейност и изтекли води) и за това те питам.

Но моята док, казва да не пробвам нормално, защото имам много голям корем като за поне 5-6 м а съм в 3 ти( така и не го свалих от предното раждане) и са минали само 3 години.

# 507
  • София
  • Мнения: 76
sinapovaaya при кой се следиш в Токуда?

# 508
  • София
  • Мнения: 1 851
Някой може ли да ми каже за колко време става изследването на влагалищен секрет? Казаха ми, че ще си го видя по Интернет, но пропуснах да попитам кога.

# 509
  • София
  • Мнения: 76
Повечето изследвания стават до 2-3 часа, но аз си пусках влагалищен секрет в друга лаборатория и стана за 3 дни! Пробвай днес и ако не стане ще стане до 3 дни!

Общи условия

Активация на акаунт