Голяма еуфория настава, МАРТенчето на годинка става! - тема14

  • 35 502
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СОФИЯ НА КАТИЛЯС И НА ВИКИ НА МАМА ВЕСИ!!! ДА СА МНОООГО ЩАСТЛИВИ, УМНИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦА!!!!  bdbaloni
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА МАМИТЕ!!!
   bouquet

Пипиллота, благодаря за идеята и сега ето малко снимки от нашия празник. Дара не пожела да й сложа нито лента, нито шнолка, та затова сме в такъв развълнуван вид  Joy





# 706
  • София
  • Мнения: 133
Честит Рожден Ден  на  Виктор на Мама Веси,София на Катилийс и  Нина на bzepic , както и на  Борис на bobi*** и Давид на KATRIN_24 четат. Да растат умни, щастливи и красиви  деца за радост на мама и тати  Grinning

# 707
  • Мнения: 3 622

Абе писахте си, писахте си на лични, така и никой не написа рецептата за фондана  Crossing Arms То вярно, че не му е и тук мястото де, цяла тортена тема има  Crazy Като ми дакривее понякога, отварям тортенета тема, страхотни красоти
 

Заповядай
400 гр. пудра захар
100 гр. брашно
50 гр. масло или маргарин
100 мл. вода
сладкарска боя

по желание се ароматизира с ванилия, бадемова есенция или др.

Начин на приготвяне:

Прави се като парено тесто. Водата и маслото (или маргарина) се слагат в подходящ съд на котлона. Когато маслото се разстопи и водата заври се свалят от огъня и по желание се добавя аромат (ванилия, бадемова есенция или друго). Ако искате цялото количество тесто да е в един цвят тук е момента да добавите и боята. После се прибавя брашното и се бърка докато тестото се отлепи от стените на съда. Изважда се върху мраморна плоча да изстине до 18° С (да стане приятно топло при пипане). После се меси с пресята пудра захар. Изразходва се около 500 гр. Като я поеме всичката, се прави на топка и се увива в домакинско фолио или се слага в найлонова торбичка, като се изкарва въздуха, за да не стане коричка. Съхранява се в хладилника.

# 708
  • Мнения: 160
Честита първа годинка на София на Кати и на Виктор на мама Веси! Бъдете здрави мили дечица!  Растете щастливи и обградени с много любов!   newsm59


Маринелка, Томасито те е посъветвала да говориш и с поп. Е аз ще ти кажа при подобен случай какво ми каза на мен поп: Живите винаги са с предимство пред умрелите Наистина поговори и със свекърва си и мъжа си, но не мисля, че някой ще има нещо против.

И сега да кажа на мамите които пазаруват от ДМ - на 29 февруари (т.е. утре) ще има 15% намаление за покупки над 20 лева.

# 709
  • Мнения: 13
Буб, Дара е сладурана голяма  Heart Eyes

Маринелс, аз съм ти отговорила във фейса и няма да се повтарям и тук, но като гледам мнението на другите е горе-долу като моето.

Лилироуз, чак сега успях да открия и прочета описанието на вашата болка в скрития текст. Досущ като нашият случай, ама едно към едно, все едно аз го описвам и май по едно и също време са се получили нещата и при двамата герои  Wink Ние имаме някакво подобрение, само като пипам реве, а от време навреме скимти и рита с крачета, явно си го заболява  Sad

Таша, извор си на хубави рецепти ти  Hug Ще взема и аз да го пробвам този фондан някой ден   chef въпреки, че хич не го обичам, но пък става красиво  Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 2 348
Стига сте крили текстове зад бутони, защото веднага се лепвам да го отварям да видя какво толкова сте скрили  Whistling

# 711
  • Мнения: 359
Bub_, много сте сладки!
lilyrose, ето рецепта за фондан.
marinels, аз не бих отменила партито на Ади, особено след приготовленията, които ти направи за него. 15 дни преди сватбата ни почина бабата на мъжа ми. Мина ни за миг мисълта да я отложим, но много бързо ни разубедиха всички, все пак всичко беше организирано 6 месеца предварително. Отказахме се обаче да идват в къщата ни гости (бабата живееше на долен етаж) и да има музика и т.н. шумотевици. Прибрах се в старото "у нас" от там да започне сватбата и така спазихме и обичая мъжът да вземе булката от бащината й къща. Мисля си, че все ще намерите приемлив вариант да отпразнувате празника и едновременно с това да отдадете дължимата почит  Hug
Да честитя и рождения ден на Нина на bzepic, която много харесвам, но вече няма време за темичката. Ако случайно влезе да ни навести - да ти е жива и здрава щерката!
skrech, аз крия най-често текст, когато не е свързан с отчетната тема, да не досаждам с неща, от които не се интересуват поне 90 % от хората в темата. И без това постовете ми са обикновено романи  Laughing

# 712
  • Мнения: 77
Имаме си второ зъбчеее.....!!! newsm47   newsm44

marinels
аз също не бих отменила партито за рожденния ден, но потърси и мнението на свекървата и мъжа си!

# 713
  • София
  • Мнения: 160
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АДАША ВИКТОР И НА КУКЛАТА СОФИЯ!!! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ ДЕЦА!!!



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА ВАС mama_vessy и katilias



Bub, страхотни сте.

Лъки, много е добро това порастнало момиче, след като говориш в минало време Wink

Marinels, моите съболезнования. Няма да те съветвам, защото отстрани нещата винаги изглеждат по различен начин. Поговорете и преценете.

Стига сте крили текстове, момичета. Ама май трябва да мине време да си начешете крастата с тази опция Wink Амам май marinels е виновна, тя започна да крие разни неща Hug

# 714
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Скрит текст:
Скрит текст  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 715
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Малката ми изкара шеста шарка   Shocked За първи път чувам за такава,ама ето,че я имало.Аз си мислих,че високата Т е от зъби,а то какво било.Вече отшумява,и дано и неспането от 5-6 дена насам също отшуми,че вече съм като зомби Praynig  Tired Свеки вчера дойде да помага малко,че съм на ръба на силите си.

# 716
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА ВИКТОР И СОФИЯ. newsm59  Мили дечица, бъдете живи и здрави и винаги много усмихнати и чаровни както досега! Нека детството ви е изпълнено с много игри, веселие и забавни моменти!
   

Катилиас, страхотна торта Аз динозаври не харесвам, но в тези направо се влюбих, толкова са сладки и бебешорски в тези цветове. Heart Eyes Доста си се потрудила, гледам, че май си ги правила с роял айзиг, голяма игра е паднало.
Мама Веси, страшна майсторка си вече, браво! smile3501 И къпкейкчетата са много сладурски
Маринелка,  Hugсигурна съм, че ще семейно ще решите как е най-правилно да постъпите. Лично аз не бих отменила рождения ден Peace
Лъки, за да не лепне тестото  трябва повечко пудра захар или първо да оцветиш и тогава да месиш. А, следващият път като решиш да рисуваш в/у тестото, трябва да разредиш боята в малко алкохол или спирт за да не се размазва. За първи опит си се справила много добре. Между другото преди няколко месеца,/когато кърменето ми отнемеше много време/ четох книгата на Масаро Емото „Истинската сила на водата” http://www.helikon.bg/books/289/151056_istinskata-sila-na-vodata.html Много много интересна наистина, като се сетя все посявам положителни мисли за отслабване /нали това ме вълнува сега/ в бутилките с минерална вода която пия. Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 10
Честит 1-ви рожден ден на сладурчетата Вики и София на mama_vessy и katilias  bouquet
Бъдете много здрави и много радвайте мама и тати Hug


mama_vessy, katilias, тортите ви са страхотни  bouquet

Буб, много сте хубави Hug

Днес има рожден ден и моя татко Simple Smile Да ми е жив и здрав!

marinels Hug, семейно ще се разберете как е най-добре да направите, но и аз не бих отменила празника на детенце.

# 718
  • Мнения: 160
Скрит текст:
Скрит текст  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Joy Joy Joy

# 719
  • Мнения: 59
Момичета, благодаря ви за поздравите и пожеланията за моето порастнало момиче.
И сега, понеже сноще си говорихме с мъжа ми, какъв вълнуващ беше този ден за нас преди една година, така мило ми стана, разгледах снимките и искам да споделя с вас:
Преди една година (София на няколко часа):

и вчера - на рожденния си ден:

Изкарахме чудесно, София получи чудесни подаръци, спа като за световно - три часа и половина преди да дойдат гостите и беше весела, смееше се на всички, раздаваше "БУФ" (има някакъв странен навик да буха всички с главата си) и нямаше по-щастливо дете от нея. Подаръкът не го оцени (така си и мислех), за сметка на това Александър ни готви палачинки, чай и други вкусни неща.
мама Веси, много хубаво ти се е получила тортата. Ти каква рецепта ползва за фондан?
Дивина - да, с роял айсинг ги правих динозаврите, и аз си мислех, че е голяма играчка, а като се има впредвид че ми е за първи път работа с айсинг, изобщо не знаех какво правя, на всичкото отгоре нямах и пошове, ами трябваше да си приспособя едни пликове, ама много лесно ми се получи, просто не повярвах, колко бързо и красиво стана. Бях направила около 25 динозавъра и 2 слънца за което ми отиде към 2 часа - с копирането на картинките, изсихването на основата. Докато аз не съм много добра с моделирането, там ми отнема векове.
Остатъка от динозаврите сложих върху бисквити, които сама направих, бях им пробила дупка и в нея пъхнах листче, което бях оформила като покана за рожден ден - съжалявам, че не снимах, но толкова красиво се получи... Бабите ахкаха и цъкаха като им я дадохме със София, също всеки гост получи по една бисквита с динозавър, която почти съм сигурна, че няма да изядат  Laughing
Сиренце, май ти ме беше питала за обяда на София, понеже спи така, кога и го давам. Ами като стане от сън и давам следобедна закуска - плод, парченца хляб с авокада, малко кашкавал, оризова бисквита (това обикновено към 2-2.30 и после вечеряме (ама нали ние вечеряме в 5.30). Общо взето всички така ядем вкъщи - закуска, плодове и някакви малки неща през деня и вечеря.
matza83 , да ти е жив и здрав татко ти.
Оф, и друго май исках да пиша, ама забравих.
Който е пропуснат - не е с лошо чувство.

Общи условия

Активация на акаунт