Затворени през зимата...

  • 3 755
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Дори и малките разходки са хубави за детето. Смяната на средата пак си е развлечение, а може и да се събирате с други деца или една на друга майките да си ги оставяте за няколко часа. Така взаимно ще си помагате, а и малчуганите ще си имат занимавка  Peace

# 16
  • Мнения: 115
Хубаво би било, ако на близо имате познати, които може да посетите или те да ви дойдат на гости. Така ще е по интересно за всички, но дори и да не е така за малко може да излизате, колкото да глътнете малко въздух или да си поиграете със снега и бързо обратно в  топлата стая.  bouquet

# 17
  • Мнения: 63
ходете на гости при приятелки, на мол (ако имате)..

2 малки идеи:) Simple Smile

# 18
  • Мнения: 361
и аз по принцип всеки ден разхождах моята /на 1г. и 1м. е/- не са ме плашили дъжд, облаци и т.н. сега обаче сме затворени вкъщи по простата причина, че още не ходи сама, а не мога да изкарам количката- буквално сме затрупани от сняг. не мога и на ръце да я разнасям, защото вече тежи, мърда, на места е заледено и ще се пребием някъде... затова си стои вкъщи, подивява, нищо не й е интересно вече, а аз стискам зъби и се надявам, че наистина към края на седмицата температурите ще се повишат и снегът ще се стопи... нямаме молове и други подобни екстри при нас, не ми се и шофира из неразчистените улици...

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Опаковай добре детето, метни го в количката и - навън!

# 20
  • Мнения: 1 897
Опаковай добре детето, метни го в количката и - навън!
Joy Joy Joy hahaha hahahaСамо,че сложи и вериги на гумите.

# 21
  • Мнения: 3 535
И ние сме били навън. Но сега - опаковам и в количката - ами то път няма от сняг, колите не се виждат, каква количка. Не че моето влиза вече в количка. Отдавна не я ползваме. Както е дребна Мария няма да се вижда в снега.
Ходихме в събота навън около час, беше по-топло - ами аз видях не повече от 10 деца навън, тогава пък беше киша и вода.
Иначе и ние издивяваме. По-рано обикаляше целия апартамент, но тук няма парно и в другите стаи е вече много студено, та и там не ходи. Измислям разни игри, крием се, чета книжки, играем с тенджери, чакам да се оправи времето.

# 22
  • Мнения: 107
Днес например е страхотен ден !
Изкарай го малко това дете. Моят син е почти на годинка , но много рядко пропускаме ден в който да не излезем. Хем детето се кефи, хем аз.  Mr. Green

# 23
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Ох.....тази гадна зима.....Миналата зима беше новородено....и студ не студ -всеки ден го извеждах с количката.Обаче тази зима не мога да се похваля със същото.....какви ли вируси не ни хванаха,и чак и до варицела стигнахме....но няколко пъти в седмицата излизаме задължително.....Изключвам 2те седмици с варицела и стоенето вкъщи.....И на детето му омръзва да си играе с мен,но се надявам вече към сряда да излезем малко по магазините.....че голяма скука ни хвана.....

# 24
  • Мнения: 1 897
Вижда му се краят,вчера и днес поне при нас беше добре,пак беше много студено,но поне нямаше бурен вятър.

# 25
  • Мнения: 468
Малка идея от мен, ако разходките, ходенето до мол, приятелки и клубче, по магазини и т.н. са невъзможни заради снега и непроходимостта:
излезте малко без количката пред блока. Изцапайте се, намокрете се, освежете се, поиграйте в снега половин час и се прибирайте. Може да вземеш кофичка и лопатка или нещо подобно. Или кофичка от кисело мляко  Wink

Друга идея: ако съвсем не излизате, качвайте се и слизайте по стълбите във входа. Тъкмо ще се научи  Wink и пак ще смените малко домашната обстановка.

# 26
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
И аз съм за излизането пред входа. Моите задължително ги оставям половин час пред външната врата да поиграят на снега, въпреки че преспите са по-високи от тях дори и на минус 10, но не и когато е повече. Естествено екипирани - имаме шушлекови гащеризони и с тях излизаме. Малко снежни топки, погледнем колко е пораснал снежния човек след последния сняг, поредното ангелче и обратно в къщи. Децата се чувстват освежени.

Иначе игри в къщи - танци - манци, подхвърляне на топка, търкаляне на топка и/или кола по пода, скачане като зайче, клякане и ставане, да построим къща на куклите, дори цял град, тук е училището, тук болницата и разиграване на водене на кончето до училище, до болницата, лечение, изобщо включване на целия арсенал играчки.

# 27
  • Мнения: 2 216
Дете на година и половина не е бебе, че чак толкова да се пази.....Обличате се добре и игра навън. Ако обаче ви е страх трябва да сте много по-изобретателна у дома. Филмчета, книожки, пъзели, музика и...необичайни играчки / тенджери, дървени лъжици, списания, които да може да къса/ Още 2-3 седмици ще е така, после се затопли вече.

# 28
  • Мнения: 801
Моя се роди недоносен и от първия ден още в инкубатора прозореца беше отворен при -4*С в неонатологията. След десетия ден беше всеки ден навън при температури до -18*С, двамата като се  разболееха спяха, навън на двора затрупани от 10см сняг. При -9*С в зимната количка беше дори без шапка. При 17*С ходим на плаж и се къпем в 14*С вода
Не студеното разболява, а бактериите и вирусите в топлите помещения. После не се чуди защо е болно. Не имунитета на детето е виновно, а родителя.
То при нас и лятото сутрин е често под нулата, това означава вечно затворени.

# 29
  • Мнения: 472
Извеждала съм сина ми всеки ден  и при минусови температури, но с дъждобран. Дори е спял навън през зимата. Нищо страшно няма.

Общи условия

Активация на акаунт