Колили при новородени Помощ!!!

  • 5 871
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Нека лекарят за изпише някакви капки за колики+пробиотик.
При криза помага и гушкане на бебето, като ръчичките му са допряни до тялото с помощта на пелена/одеалце.

# 16
  • Мнения: 354
Ако кърмиш капките, които ще ти помогнат са Инфакол. Колийф е за бебета на АМ.
С това изобщо не съм съгласна, кърмените бебета чудесно се повлияват от Колийф, ако проблемът е в трудното усвояване на лактозата.

 Peace Както и на бебе на АМ може чудесно да му действа Инфакол.Всичко е много индивидуално

# 17
  • Мнения: 5
При нас много помага спането по корем, но за тази цел трябва да си в стаята тъй като  има известна опасност бебчо да се задуши. Възглавницата трябва да е много твърда за да не би при въртенето нослето да потъне в нея.

# 18
  • Мнения: 15 379
Бебетата не спят с възглавници.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
при толкова малки бебета изобщо няма нужда от възглавница.

# 20
  • Мнения: 468
При нас много помага спането по корем, но за тази цел трябва да си в стаята тъй като  има известна опасност бебчо да се задуши. Възглавницата трябва да е много твърда за да не би при въртенето нослето да потъне в нея.

Действително спането по корем мн. помогна и при нас; то нямаше и друг начин да заспи в леглото си. По гръб - само плач и присвавания на крачетата към стомахчето.
Но - не питайте какво ми беше като спеше в тази малка възраст само по корем. Поне се научи много рано да си вдига главата; та това малко ме “успокояваше“.

Иначе от възглавница наистина нямат нужда бебетата.

# 21
  • Мнения: 153
При нас помогна спането по корем върху моят корем обаче и капки Колийф.С това коликите не спряха ,но поне станаха по-поносими.А лично на мен най-много ми помогна твърдата увереност че всичко на този свят минава,така с повече повтаряне някак се избутват тези тягостни месеци,а тази мантра си остава ефикасно лекарство и за следващите проблеми Laughing

# 22
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Използвах капки Колийф. Да скъпи са и стигаха за около седмица, но те му помагаха коликите да преминават по леко. Докато коремчето на бебето не се освободи от газовете нищо не може да му помогне одобено ефективно. Гушкане с леко притиснато коремче към талото на майката.

# 23
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
И на нас ни помагаха капки Колийф и БиоГайа, топли кърпи и масажи на коремчето, и много гушкане.

# 24
  • Мнения: 5
На нас единствено ни помогнаха капките сабсимплекс и са евтини и хомеопатични му давам в същото време .Но и на д-р Карп техниките са успешни,и все пак всичко си е до време.На мен ми каза педиатърката,че преяжда и от там още повече колики Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1
Само затопляне! Пробваи с трици ,да ги нагрееш в печката и ги сложи на коремчето, те са по леки и бавно изтиват само трябва на направиш кесийка и да я напълниш с трици гледаи хубаво да обхване коремето.

# 26
  • Мнения: 84
Аз давам еспомизан  и БиоГая,убедих се че без БиоГая еспомизана не действа. Един ден ни свърши биогаята и нямаше как да изляза, за да купя и цяла нощ плакахме. На следващият ден взех,но пак имахме малко по-силни колики,а на по следващият всичко се нормализира. Трябва си непрестанна терапия и търпение  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 2 481
Ползвах Колийф /кърмено бебе/. Най-помагаше сешоара, както и бял шум, бях намерила някакъв файл и пусках, много се успокояваше. Чаят на ХИП съм го опитвала- много е гаден и го предложих само веднъж- явно и на синчето не се хареса. Еспумизанът по мои наблюдения докарва запек, но не съм ползвала в комбинация с Био Гайа.

# 28
  • Мнения: 58
Ние имахме много силни колики и най-много ни помагаха капките Инфакол и слагах малката да легне върху мен по коремче, свивах и крачетата и леко я люшках ( това май най-много я успокояваше), иначе ползвах и чайче за колики на хип, но мисля че от него нямаше ефект.

# 29
  • Мнения: 78
Ние сме с еспумизан и съм доволна, веднага се усети разликата

Общи условия

Активация на акаунт