Симпроми след Дуфастон

  • 6 833
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Не мога да кажа със сигурност, но според мен не е трябвало да го спираш ако не си уточнила че 100% бременност не се е случила. Като си го спряла може да ти предизвика менструацията и всичко да отиде на вятъра!
Задължително се обади на лекаря и му кажи че си го спряла и че си прокървяла!!!
Направи си тестове - кръвни и уринарни!

Аз съм в подобна ситуация като теб, на мен ми предписаха утрогестан след стимулацията за 14 дни но ми казаха да се изследвам преди да ги спра и да си направя и уринарен тест!

Самото спиране на прогестерона води до намалянето му в кръвта и евентоално идване на цикъл!

Е добре аз пак не хващам тогава логиката на докторката
Тя ми казва пиеш го до поделник и вториник трябва да ти дойде цикъла
Ако не дойде изчакваш 5 дни и правиш тест за бременност.
Ако  е положителен идваш при мен за кондултация, ако е отрицателен почваш с клостилбегита пак.
Начи все пак трябва да има има някакъв промеждутък в който лекарството не се приема.
аАмеждудругото, защото приятеля ми не се сдържа и още в събота направих един тест ма си беше твърдо само с една черта.
Ще изчакам до утре и ще звъня на докторката.
Да видим какво ще каже
Благодаря все пак за вниманието и отговора ти Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 7 645
Уринарните тестове най-често отчитат 14 дена след овулацията или от 1-вия ден на закъснението!

Аз лично не мога да ти дам компетентен отговор какво точно да правиш, но съм изчела да не кажа 50% от форума и има много случаи, в които е имало бременност но заради спирането на прогестерона се е предизвиквало зацапване, което никога не е индикация за нещо добро!

Аз лично ако съм на теб, ще си направя днес още един уринарен тест, ако е отрицателен пак, ще си пусна кръвен тест - той отчита най-рано на 11-ти ден от овулацията (а при теб са минали 12)... ако и той е категорично отрицателен ще зачакам цикъл, а ако не е веднага ще се обадя на лекаря и той по-нататък знае какво да ти каже да правиш и дали да не почнеш пак хапчетата, но не бих чакала в никакъв случай 5 дни!

Същи така ако е отрицателен не би ли трябвало м/у 3-5-ти ден да те види на ехографа дали нямаш задържан фоликул/киста от предната стимулация с клостил преди да вземеш наново клостил другия месец?

При отрицателен тест при мен ме викат пак в началото на следващия цикъл за да се види дали са се изчистили всички фоликули и дали може да се почне следваща стимулация! Ако не са се изчистили ще трябва да пия сигурно противозачатъчни за да изчезнат и тогава пак стимулации! Ако пия отново клостил и имам задържани фоликули/кисти, то положението може да стане мноого зле!

Късмет и да пишеш какво е станало!

# 17
  • Мнения: 9
Значи тя като ме гледа ми дава снимкте от ехогрфа.
Първия месец бях отделила един фоликул в левия яйчник а на следващия имаше два фоликула в десния.
И нали след овулацията тя гледа дали са се "спукали" тези фоликули -  демек дали е настъпила овулацията или там няма как да се види колко фоликула са спукани?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 645
По принцип може да се види колко са се спукали, но рядко ако има 2 и двата се пукат, по-често единия е доминантен и той се пука а другия спира да расте и не се пука и се изчиства с цикъла!

Ако и двата са ти се спукали и нямаш други фоликули по яйчниците може и без да те гледа на 3-5ден от цикъла!

Общи условия

Активация на акаунт