Дело срещу Столична община за непочистени улици

  • 2 868
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Labrador, не се съгласявам с теб...

Ринах, дори преди малко се опитах да изрина онази кафеникава кашеста структура, която изобилства в малките квартални улички. Но не става, бре... Тежиииии... Пробвах и я изринах пред 10-ина дни тази кафява маса пред блока ни и после 3 дни ме боляха ръцете и бъбреците. То не е все едно да изринеш онзи бях, пуках сняг и тази тежка киша.
А начини и почистващи съоръжения има. Не само като показаните от Джулс. Та нека не оправдаваме Столична община. Те договарят и знаят с какъв транспортен ресурс разполагат фирмите за чистота. София НЕ Е само булеварди за ГТ.

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Всяка година с повече от педя сняг се осират с малките улици.
(и тук е така понякога)

Знам че не съм съвсем прав  Twisted Evil

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Живея в Младост 1.Не е почиствано,всъщност тази улица никога не е била чистена.Но пък сме едни от първите,на които миналата година им вдигнаха данък сгради и такса смет.
Коловозите вече са огромни.
От една седмица се опитвам да ги разбия,даже си купих за целта специален шиш,но не става...работата е мнооого дебела .
Лошото е,че вече и морска сол няма.В МЕТРО нямат зареждане,в големите вериги също,каквото е останало,по малките квартални магазини,ама и тя вече свърши.

# 19
  • Мнения: 12 664
Съсипа ми обувките тая сол, ще ви съдя.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 430
Съсипа ми обувките тая сол, ще ви съдя.
Mr. Green едни обувки са ми в пъти по-евтини,отколкото  онзи хубав гипс,дето ортопедите те изпращат в аптеката на К.Иречек да си го купиш,'щото е специален и на специална цена Wink

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Съсипа ми обувките тая сол, ще ви съдя.

чепици за по 50-100-200лв. ще ги прежаля, но колите...  Tired ooooh! И не е от "нашата" морска сол, а от тази на почистващите фирми на Столична Община.

# 22
  • Мнения: 353
Аааа за ботушите и колите ме е повече яд отколкото за коловозите сняг. Подкрепям - да  съдим общината Peace

# 23
  • Мнения: 1 788
Градският транспорт е редовен.
 Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 8 932
Малките улички масово са непочистени. Пред нашият блок купчините от сняг, които останаха след като се изрина тротоара надхвърлят човешки бой. Има естествена ограда към улицата. Но нея няма как да изчистим. И коли няма вече паркирани, защото не могат да изкачат "тротоарната" височина на снега по улицата, но пак никой не минава, така че оправданието, че колите пречат, също е само за замазване на очи.

# 25
  • Мнения: 1 788
Не знам за кой е замазване на очи, но аз от спрели коли по тротоарите не мога да мина. Нито при сняг, нито без сняг.
Като при сняг е още по-отвратително, защото тъкмо някой отъпкал дадена част от тротоара и вместо там да е свободно да се минава пеш, се е паркирал поредния простак, който не е мислил къде ще си вре колата, когато я е купувал.
А по малките улици, в Лозенец, например, пробвайте вие да минете със снегорин. Ако успеете да изчистите, без да одраскате или завлечете нечия кола, ще ви купя подарък по избор!

# 26
  • Мнения: 353
Именно де, колите не могат да се качат на тротоара, остават на пътя и от Столична община не могат да си свършат качествено работата, така че колите наистина може би пречат Thinking

п.с. Аз като пиша коментарите си споделям впечатленията си от Лозенец!

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 13:38 от tinta

# 27
  • Мнения: 13 282
За съдене-съмнявам се че би имало успех такова едно начинание.
Пред блоковете -някъде почистено, някъде не- в зависимост от живущите.
Спрях да шофирам заради коловизите, че ми е ниска колата и не ми се правят ремонти.
Тротоарите по булевардите не са пипнати, само около 3 до 5 метра на спирките на градския транспорт, а дотам, кой как може.
Да се хвърля морска сол върху непочистен сняг е абсолютно безпредметно, временно го разтопява и след това се заледява още по-зле.

А вчера слушах един обущар по тв, който обясняваше, че бялото по обувки ставало защото сега кожата им се обработвала с химически препарати, а не с дъбене/каквото и да значи това/.

А освен колите пречат и неразумните шофьори-сутрин ги гледам по 1 час не могат да излязат от квартала-ниски коли, гуми джапанки, бутат се един друг е може ли някой да те бута 500м да излезеш от квартала, то че не е почистено не е, но че и хората не преценяват и това е така.

При нас от околните блокове само пред нашия е почистено, пред останалите са ледове по 20-30 см, тук там където има къщи, даже и пред входните врати не са си изчистили.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 437
Кой? Ние, кой  ooooh! Дреме й на общината,
че няма къде да вървим. 100 м. ги чистя
за час, а и е страшен фитнес. Пробвайте!
Файда от мрънкане и жалби, видях, че няма.
Има само 2 ръце и гребло, ако искам по
някакъв начин да стигна до магазина, а
възрастни и майки с деца, да не вървят по шосето.
Днес пак ще го направя, като гледам как за час натрупа
20 см. По-добре ли ще ми е да седя тук и да ви се оплаквам  Thinking
Peace
И аз съм така. И как не ги хвана срам комшиите...рина двора, пред двора, улицата, та и в двете посоки на улицата, защото си джаснах колата отдолу и не мога да прескоча коловозите за да я вкарам в двора. Ставам 1 час по-рано за да успея да заведа децата.

И пуснах жалба до Фандъкова!
Може да няма файда, ама поне да работят нещо.
Майка с две деца да не може да излезне от дома си. Онзи ден в големия сняг се разревах от безсилие. Откакто се помня не е имало такава зима, в която един път да не минат да наръсят или да почистят.
И според мен всички трябва да пускаме жалби, дори и да си мислим, че няма да има ефект. През виртуалното деловодство и готово.

Успех в съда! Според мен ще го проточат, ще искат доказателства за щетите и нищо няма да стане.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Ясно ми е, че местата за паркиране в София
станаха кът, но едно е да паркираш на тротоара
и да имаш съвест, за да оставиш 50 см. да минават
хората, съвсем друго е, простака, който е залепил
колата до сградата и единствения начин да минеш
е по пътното платно. На такива съм се зарекла,
да мина с ключа ми по цялата дължина.
Като даде 1000 лева за нова боя, ще се научи!
Аман от тарикати и простаци!

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 14:29 от jullianna

Общи условия

Активация на акаунт