Да будя ли заспало наакано бебе?

  • 13 656
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 44 135
има се предвид, че не се кисне ежедневно във вана и с измиващи средства.
Естествено  интимните части се мият при всяка нужда, дупето също, ако повърне също и т.н.
Но ежедневното киснене в топла вода с  шампоанчета, изсушава кожата, отмива естественият защите слой и може да доведе до кожни проблеми, особенно когато детето е предразположено.
Та не иде реч да оставиш детето окано....
Това е коментирано по разни теми достатъчно пъти. Ако един ден имам второ дете, със сигурност няма да го къпя ежедневно, защото за съжаление съм се опарила.

# 106
  • Мнения: 15 379
И аз да питам колко продължава етапът "новородено"?

По спомен "новородено" е бебе до навършването на 40 дни.

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ясно. Просто аз явно влагам друго в ежедневната баня на бебе. Разбира се, че няма нужда от споменатото и предполагам на всички са ясни рисковете.

# 108
  • Мнения: 354
По спомен "новородено" е бебе до навършването на 40 дни.

И за мен до тогава е периода "новородено".

# 109
  • Мнения: 9 486
"Новородено" е периода от раждането до 28-ия ден на бебето:
http://epediatrics.eu/pages/rastej_periodi.htm

# 110
  • София
  • Мнения: 5 193
 Ясно. А може ли линк към темата, в която сте коментирали защо не е хубаво къпането на бебето през този период? Rolling Eyes Много съм боса по темата и  събирам информация.

# 111
  • Мнения: 15 379
"Новородено" е периода от раждането до 28-ия ден на бебето:
http://epediatrics.eu/pages/rastej_periodi.htm

Това е сравнително нова класификация. В старите педиатрични учебници новородено е бебе до навършването на 40 дни, а кърмаче - до навършването на 6 месеца.

Кашмир, няма такова нещо като ежедневното некъпане на новородено, защото е вредно. Идеята е да не се кисне във вана по 10-15 минути, а да се прави тоалет на чешмата и най-вече на седалищните части.

# 112
  • Мнения: 3 241
Тук ми казаха, че новородено е докато не му е паднал пъпа Simple Smile
Но съм срещала и за 28 дни.

За къпането другите са обяснили, да се почисти с вода дупето или да се облее е ОК, но не и да се кисне.

# 113
  • София
  • Мнения: 5 193
 Hug Разбрах, благодаря за разясненията.

# 114
  • Мнения: 15 379
Тук ми казаха, че новородено е докато не му е паднал пъпа Simple Smile

На моето диване пъпчето му падна на вторият ден - още в болницата.
Това означава ли, че бебе на 2 дни не е новородено?

Ех, тези французи, винаги гледат да са алтернативни Laughing.

# 115
  • Мнения: 3 241
Виж колко бързо се развива.
Не се оплаквай Simple Smile

# 116
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
На мен някакси логично ми се струва до 1вия месец да е новородено. Simple Smile

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
До падането на пъпа, до 28 дни, до 40 дни.... Laughing Колкото хора, толкова и теории  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 2 562
Дори да е заспала я събуждам и задължително я почиствам и измивам.Иначе се подсича за минути.

# 119
  • Мнения: 388
има се предвид, че не се кисне ежедневно във вана и с измиващи средства.
Естествено  интимните части се мият при всяка нужда, дупето също, ако повърне също и т.н.
Но ежедневното киснене в топла вода с  шампоанчета, изсушава кожата, отмива естественият защите слой и може да доведе до кожни проблеми, особенно когато детето е предразположено.
Та не иде реч да оставиш детето окано....
Това е коментирано по разни теми достатъчно пъти. Ако един ден имам второ дете, със сигурност няма да го къпя ежедневно, защото за съжаление съм се опарила.
    Ежедневното къпане само с вода изсушава ли кожата ? От известно време на синът ми се появиха ситни пъпчици по външната страна на ръцете , долната част на краката и на дупето. Кожата там стана много грапава направо като шкурка.Мажа го с кремове за суха кожа , за известно време изчезват после пак се появяват.Възможно ли е това да е от всекидневното къпане  било то само с   вода?

Общи условия

Активация на акаунт