Малък Сечко вън вилнее, ЮЛСКА мама за ритничета копнее (9 тема)

  • 29 355
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Ками, горкото дете, ама и тази учителка да я кара по-кротко, първи клас за какво е ?
Момичета и аз като някои от вас не съм правила БХС и първата ФМ, единствено ще направя втората такава(ФМ) и тя ще е утре, така че стискайте ми палци всичко да е наред. Ще пиша в събота какво е станало, защото не знам кога ще се върнем - прегледа ще е в друг град и е следобеда, така че едва ли ще пиша посред нощите.
За мен работната седмица приключва днес и за това съм много щастлива, пожелавам ви хубава вечер  Hug

# 721
  • Мнения: 24
Здравейте пак от мен  Simple Smile
Благодаря ви много за поздравленията за моя рожденик. Да ви се връщат пожеланията  Hug Да има здрави, щастливи и обичащи татковци   bouquet
Ха-хо, Мама Рая, Тери, благодаря ви, че утешихте неспокойната ми душа  Hug Моята логика и разум също говорят, че няма реален повод за притеснение. Дано наистина е така  Praynig
Стелина, хубаво е, че си взела решение, което ти дава спокойствие (имам предвид за ФМ). Единствено може би лично аз бих ти препоръчала една късна ФМ в 32 седмица, да кажем. И то не за друго, ами ако случайно има някакъв дребен дефект, не дай си Боже, да се вземе предвид и да могат да се създадат специални условия при раждането. Сигурна съм, че всичко ще е супер  Hug
ppa, честит ти първи събуждащ ритник  Hug
По отношение на термина, доколкото разбрах, се променя само ако има над две седмици разминаване между ехограф и календар. Той така или иначе е доста условен. А на мен за седмица 3 ехографа различни мерки ми показаха, така че дишайте спокойно с първоначалните термини  Wink
tannn_, добре дошла в семейството   bouquet
Бамбукита, ако е така това за 200-те грама седмично, май съвсем скоро ни очаква големият кореморастеж  Party
malinka_a, честита ви бъдеща армия от бебета   bouquet
мама Рая, всичко ще бъде наред с малкия Алексчо, сигурна съм. Вуйчо ми като е бил малък, е вдишал и глътна цяла свирка  Shocked Нищо му е нямало после, само дето са му викали Свирчо известно време  Laughing
Nins87, честити ти потвърдени сини гащи. Не ги мисли бъбречетата - мисля, че с развитието на бебето се коригират и до края може да са си съвсем съвсем ОК. Не се притеснявай  Simple Smile Нас пък ни заявиха, че нещо червата му "по принцип не се визуализират така в този срок", но пак били в норма. Аз гледам да не го мисля отсега. Пробвай и ти  Hug Стана ми смешно, защото нашият пич беше застанал по същия небрежарски начин  Sunglasses
Ками, на мен няколко лекари все различно ми казват за предна и задна плацента. В крайна сметка нали не е от решаващо значение  Wink И на нашия крачката вървят малко назад - дано не е късокракичък  Crazy
Хубава вечер ви желая  Hug Ние сме запланували да празнуваме в марокански ресторант  Blush

# 722
  • Мнения: 32
Днес много хубави новини си имаме!
Пепи чакам те и ти да се похвалиш мила,не съм те забравила  Hug
nouvelle_vague честит ти рожденник мила,много да се обичате,най-прекрасното бебче ви пожелавам и от здраве да не можете да се отървете!Приятно прекарване довечера  Hug
Мама на Ани докато четях поста ти една голяма червена лампичка ми светна...аз се чудя защо моето диване е ужасно криво напоследък,не се търпи,само реве,тръшка се.На пристъпи е, със зачервени бузи,а то било зъби...край няма ли  ooooh!
Ками страхотни новини,а за пола-нека е това,което ви се иска  Hug
Нинс всичко ще се оправи,толкова индивидуално се развива всяко дете.Не се притеснявай излишно  Hug
ppa,Нора добре дошли и лека бременност  Hug

# 723
  • Мнения: 0
Добър вечер на всички мами от мен! Съжалявам че толкова късно се включвам и едвам ви изчетох  Blush от нетърпение да споделя за срещата ми с мъжа на живота ми  Heart Eyes. След ФМ във Варна си направихме една подобаваща разходка в морската градина и после се прибрахме и спахме  Blush
Та момичета аз съм най-щастливата мама сигурно  Party. Мъжлето си ми е живо и здраво, пишката си е все още пишка, имаме си добре оформени тестисни торбички и сме големи точно 506 грама  Heart Eyes. На мама дебелунгера той. Всичко си ни е в норма, голям смях падна в кабинета на Давидков по време на ФМ. понеже се опитваме да го снимаме на 4Д-то нашето момче се заиграло с пъпната си връв и си я смуче  Joy, мята я пред лицето си наляво надясно, големи атракции имаше. Да се отчета за другите неща - и да не забравя да споделя важни неща  Naughty:
1. Фолиевата киселина - да продължавам да я пия, защото намаляла вероятността да ми пада още хемоглобина, т.е регулира си го по някакъв начин.
2. Витамини до края на бременността без да ги сменям и без да правя почивки, магнерот до края на 8-мия месец.
3. Шийката ми перфектна, плацента предна и плътно обвиваща бебока, затова не го усещам,а и нашето момче се е загнездило седалищно.
4. Точно заради седалищното положение и това да успеем да го накараме да извършва "ротации" както каза Давидков, спане само на страни, и само на ДЯСНО. Наблягам, защото прочетох на няколко пъти как някой си лекар бил казал да се спи наляво - няма такова нещо, има зависимост как е разположено бебето и по -скоро главичката му и крачетата  Simple Smile.
5. Няма да имам проблеми с износването на плода, каза ми да не слушам неща от рода че плацентата ми била ниско разположена и трябвало много да се пазя. Здрава съм като бик, бебето също, а и плацентата ми била на широка основа първи вид каквото и да значи това  newsm78.
Естествено пак си поплаках като му чух сърчицето как бие, правихме и т-нар фетална ехокардиография. Доки каза че бебо ще е с дълъг бедър и че Дауновци с такива белези няма, да се успокоя  Simple Smile.  Последно ми каза, че в 27 г.с трябва да отида за контролна ехография и очаква бебето да е 1000 грама, и че сега върви чудесно, по ехограф си вървя в 22.3 г.с.
За усещането ми обясни че бебето обикновено рита и мърда, когато му липсва повече кислород и когато иска да се попреместиш в някаква друго поза, така че да съм спокойна, чувствало се комфортно и не трябва да мисля затова. А и ми вика радвай се , защото до две три седмици въобще няма да ти е комфортно като почне да те рита в диафрагмата, защото ако не се извъргти точно там ще му отиват крачетата. Това в общи линии от мен, няма признаци за хромозомни изменения и доктора ме поздрави за решението ми да се откажа от амниоцентезата - каза че съм била смела  Blush.
Честито на Ема за  stork-girl, на Анчелоти за  stork-boy. Ема ще ги сватосваме мила, няма начин  Laughing
Анчи как ще се разстройваш мила от това какъв пол ще е бебо?! Миличка радвай се че ти е живо и здраво, ако знаеш колко майчета не могат да се радват на бебета и как страдат мила затова. Недей така, отпусни се и мисли как ще си обгрижвана от трима мъже  Hug Я погледни НелиДи каква горда мама е на трима юнака, а чака и четвърти  Party
nouvelle_vague честит ти рожденник мила, да ти носи много радости, да ти помага много, да ти се радва много и да сте много щастливи цялото семейство  Hug
Стелина подкрепям те мила и аз мога да кажа, че приключих с ФМ, това което исках да знам научих го, повече не искам да се вкарвам във филми  Hug Радвай се на бременността си мила, това си е най-хубавото нещо в живота  Hug
Тери, ha-ho и аз съм с ниско кръвно, но по-добре ниско, отколкото високо момичета.
ha-ho точно докато пишех си публикувала мила, то голямо писане стана моето  Blush
Нинс честити и на теб  stork-boy, въпреки че и ти беше сигурна от първия път  Hug
Добре дошли на новите мами и лека бременност. Моля да ме извините мами ако съм пропуснала някой но доста се понаписали днес.
Да не забравя гласувах за анкетата, за на Роксито - че отдавна съм си го заплюла  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 18:46 от pepina_79

# 724
  • Мнения: 24
Пепина, честити ти чудесни новини   bouquet Дай боже все такива бузести вести и в новата темичка  Hug

# 725
  • Мнения: 0
Пепина, честити ти чудесни новини   bouquet Дай боже все такива бузести вести и в новата темичка  Hug

благодаря ти мила  Hug

# 726
  • Мнения: 24
Еххххх, писах, писах и....всичко изтрих  Grinning
Nouvelle_vague, ha-ho, милички, благодаря Ви за успокоенията  Hug аз също мисля, че няма смисъл да се притеснявам, след като вървим в норма, но все пак малко ми стана на топче коремчето....но и каза, че като цяло на момченцата са по - големи и да не се притеснявам  Hug мисля да я послушам  Grinning
Nouvelle_vague, значи и твойто прави такива смешни пози хахаха ама ние сме и срамежливи много  Grinning после като ни обърна гръб, заспа по корем, едното краче свито, а ръчичката при главата, тоочно като мене  Grinning
Pepina_79, страхотни новини, мила  Hug , твоят юнак е почти двойно по - голям от моя  Grinning , да са ни живи и здравички, пък колкото - толкова  Hug на мен също ми каза така за фолиевата киселина, аз скоро я бях спряла, но понеже във витамините, които пия, има нормалната дневна доза на фолиева киселина, си продължавам само с тях  Hug
На мен не са ми гледали шийката на вагинален ехограф, но каза, че е супер...дано  Grinning
Анчи, ама недей така, знаеш ли колко жени не могат да имат дечица, ние сме благословени и трябва да сме безкрайно щастливи за това   Hug
А май наистина сме голяма дружинка, тези които ще се местят  Grinning , ние и сега сме на квартира, но към април или май месец ще се местим в квартал, където ще съм си близо до мама  Grinning
Честито на всички разбрали какви гащички ще обуват  Hug
Ох, трудно е да се пише от телефона, измъчих сеее  Grinning
За кръвното, аз също съм с ниско, но май така е по - добре...имам капки за пиене и айрянче със сол, докато при високото е май много по сложно Sad
Дано не съм забравила да напиша нещо, но...като се сетя - пак Grinning

# 727
  • Мнения: 0
Нинс важното е да са ни здравички, аз съм качила 7 кг мила, и е нормално и плода да е по -голям, а и все пак съм напред с една седмица от теб. Четох че имаш нещо притеснения за бъбречетата ако не се лъжа, не се притеснявай мила, според мен колкото и да се опитват точно да ги измерят, едва ли ще е на 100% точно, и нали става въпрос за няколко мм все пак  Hug
Ради бързо оздравяване на теб мила, ужасни са тези вируси и то точно в този момент но съм сигурна, че ще се оправиш бързо  Hug.

# 728
  • Мнения: 24
 Пепина, май си много права, не се замислих над това, все пак са мм.....а 1мм си е важен, но трудно за измерване....е вече наистина схм много по спокойна, за което много ти благодаря  Hug а за седмиците...хихи забравих и да погледна, а са си важни за размерите...ама че съм и аз....  Grinning

# 729
  • Мнения: 0
Много се радвам за всички хубави новини тази вечер! Поздравления на всички щастливи майки! Вече и аз нямам търпение да дойде време за нашата ФМ, но тя е чак след 2 седмици и половина.

# 730
  • Мнения: 61
Тери би ли споделила за училището за бременни, къде и кога ще се организира подобно мероприятие, аз също съм от Шумен и бих искала да се включа Simple Smile))

# 731
  • Мнения: 51
Пепиии,браво,мнооого се радвам,мила,ама много! Hug Hug HugИ бебоченце големичко,и всичко наред,ей тва е то щастието!
Nouvelle_vague,честит рожденик  newsm59!Да ти е жив и здрав и най-щастливия татко през юли HugА за случката снощи-мисля,че няма от какво да се тревожиш! Simple Smile
Zarady,бях се сетила за теб вчера и си помислих,че може би си болничка.Радвам се,че вече минало,аз също от снощи съм с хрема ,явно се заразих от щерката,дано се размине само с това Simple Smile
AN4ELOTI, гуш и да вдигнеш високо глава и да си кажеш-аз съм горда мъжка мама!И при нас -две момиченца пък,да са ни здравички,но те разбирам,нормално,ти си искрен човек,казваш си както си го усещаш,за което те харесвам! Simple SmileПросто с дните ще се пренастроиш ,аз така бях,а пък като си го гушнеш-на седмото небе ще си Hug
Ками,радвам се и за твоите хубави новини Hug,и честито  stork-girl
Ha-ho,много хубави новини, Hug
r@li,честито измечтано stork-boy,нека всичко бъде чудесно занапред Hug
Hope,радвам се да "дойдеш"на моята дата на термина Hug,браво за хубавите вести! Simple Smile
Стелина,както се чувстваш най-спокойна-така да е,решението също,пожелавам всичко да е по вода! Simple Smile
Ppa,честито ритниче и честит  stork-boy!
Тери,чувствам те свежа,и ти се радвам Hugще казваш тайните на вълшебствата и ние да кулинарстваме  Grinning
Tann,Noraдобре дошли! Simple Smile
Мама Рая,да ти е живи здрав беладжията Grinning,важното е,че се е разминало безинцидентно Hug
Nins87,гуш и на теб за тези хубави новинки!И честито  stork-boy
Roxanna,стискам палчета,мила Praynig Hug

Въобще страхотен ден със страхотни новини,момичета,радвам се от сърчице!
И не забравяйте- както казва Емо Чолаков-Пролетта е неизбежна Grinning Grinning Grinning
Усмихнати да сте всички! Simple Smile


# 732
  • Мнения: 248
nouvelle_vague   това за 200те гр.седмично го гледах в един гестационен календар (кръгчетата), но е до един момент за около месец и после по плавно наддава бебока.Тъй че няма накъде, ще ставаме скоро тежкотоварни  Joy Живи и здрави да сме  Praynig
Защо трябва да се спи надясно  newsm78 На мен лекарката ми каза, че накъдето ми е удобно нямало значение......пък една притялка като научи, че съм бременна ми каза да спя само наляво  Thinking Но накъдето и да трябва, аз не мога да го спазвам, много се въртя Tired

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 21:30 от Бамбукита

# 733
  • Мнения: 0
Добра вечер и от мен след цял ден път - първата командировка след зимата! Преди Пловдив и Ст. Загора за нищо си ги нямах, а днес се прибрах като парцал и кръста ме пукна от шофирането, но така се освежих от вашите постове, много ми е готино да ви чета.
Заради, оздравявай, на мен ми помагат прополките и нагрявките за хремата. Отдавна имам синузит и вече знам, че вирусите в синусите умират от локално затопляне  (но само ако нямаш температура). Сегашните вируси са много упорити, но ние сме по-упорити от тях, нали Wink!
Мама Рая, благодаря ти за съветите за киселините, определено ще се възползвам от тях и съм сигурна, че малкия ще е добре, само дето на теб филмите са ти повечко, но ти си печена мама! Simple Smile
Ха-хо, мойто кръвно все сие ниско, но както каза един доктор, хубавите жени са с ниско кръвно  Wink!
Анчелоти, моля те мила бъди позитивна и аз бях изненадана от сините гащи и то две на веднъж. Важно е бебето да усеща, че е желано, покажи му го, милвай коремчето и му говори. Реакцията ти може да е подсилена и от хормоните.
Веении, благодаря за линка за хомеопатичното лек. за киселини. Всяко инфо е от полза.
Рали, аз също съм мислила да си осиновя детенце, може момиченце, като се справим първо с юнаците Grinning, живот и здраве!

# 734
  • Мнения: 0
Още няколко неща да споделя, сладунки:
Стелина, радвай се на спокойствието си, след толкова дълго чакане трябва да вярваме, че всичко ще е наред. Щом си правиш всички изледвания и те следят това е най-важното.
рра, честити ти сини гащи, добре дошла в отбора Hug, много хубави новини, браво. За обтриването на зърната да кажа, че на няколко лекции ни казаха, че това е остаряло и загрубяването им не спасява от разраняване при кърмене. Напротив зърната трябвало да са меки и еластични и освен това всяко търкане (особено в по-късни месеци) можело да доведе до производство на осцитицин и съответно поява на контракции. Аз лично мисля да не прилагам такива методи.
Добре дошли на новите маминки танн и нора  bouquet
пепина, страхотни новини, браво, все такива да са, бамбукита, тази новинка за 200гр. на седмица ми дойде изненадващо... като си помися всяка седмица 2 юнака по 200гр. прави поне с половин кило на седмица, в средата на април ще почна да се търкалям #Crazy, но се успокоявам, че заедно ще си даваме сили Heart Eyes
Лека нощ, сладурки утре ми е любимия ден - петък!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт