Подсичане

  • 18 859
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 865
Сигурно са гъбички - така че мазане с нистатин или клотримазол и киснене във вода с разтворена хлебна сода.
Може да се изследва предварително, ако искате.
Кремове с цинк ги подхранват, така че най-добре не мажете с каквото ви попадне без да сте посетили кожен лекар.

# 16
  • UK
  • Мнения: 2 838
На всяка смяна на памперса оставяй дупето голо поне за 10-15 мин. Подсушавай хубаво след миене, преди да намажеш с крем.
Видях че си пробвала крем на Джонсън, педиатърката абсолютно забрани да ползваме продуктите им.
Според мен е хубаво да отидеш на кожен лекар, ако продължава дълго.

# 17
  • Мнения: 15 379
Видях че си пробвала крем на Джонсън, педиатърката абсолютно забрани да ползваме продуктите им.

Защо?

# 18
  • Мнения: 3
И аз съм чувала доста лоши изказвания за Джонсън, но пък и доста хора са доволни.

# 19
  • Мнения: 15 379
Интересно е да се разбере защо не се препоръчва употребата на продукти за бебета Джонсън, без причината да е "така чух, така ми казаха".

# 20
  • UK
  • Мнения: 2 838
Педиатърката ни каза ,че още преди няколко години е станало ясно , че тези продукти за нашият пазар се произвеждат в някакви гаражи в Турция , без контрол.
Незнам дали е вярно или не , но от него детето се обрина, така че не го ползвам. 

# 21
  • Мнения: 3 932
Уф, успокоих се, не вярваm този за Канада да е правен таm  Mr. Green

И цитираното обяснение не mи звучи mного достоверно, но всеки си иmа своята истина...

# 22
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
И аз и сестра ми сме се обривали от продукти на Джонсън. Аз не бих рискувала с детето си, макар да не е задължително и на него да му навреди.

# 23
  • Мнения: 15 379
Непоносимостта към дадена козметика не говори задължително за "гаражният й произход".
Моето дете получи рани от единствено намазване с биокозметика на реномиран и известен производител. Така че съм склонна да го отдам на кожа и реакцията й към даден продукт.

# 24
  • UK
  • Мнения: 2 838
Непоносимостта към дадена козметика не говори задължително за "гаражният й произход".
Абсолютно съм съгласна. Peace
Всяко дете си е различно. Както ние се обринахме, така може на друг да помогне.

# 25
  • Мнения: 1 567
...моята дъщеря е на 4 месеца, и имаме страшно подсичане, на дупето ......
Дайте съвет или някакво лечение да се оправим с малката в краен случай предиатърката ни ще ни прати на кожен,а съм страшно притеснена Sad

1. както са ти казали преди мен майките - след всяко махане на памперса - измиване с водичка.
2. вечер я оставай повечко време голичка и без памперс - въздушна баня.
3. след като изкъпеш бебето - може да я изплакнеш с отвара от смрадлика (наистина е вълшебна - действа антисептично и противовъзпалително)
4. смени памперсите (аз лично Памперс - марката - не съм я ползвала)

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 103
Аз съм много доволна от "Крем-вазелин за подсичане и изгаряне" на фирма "Биле 6". Струва 3.50, но не във всяка аптека го има, но могат да поръчат. Баткото се подсичаще до кръв и само той ни помогна. Сега бебето пак го мажа с него и за 2  м. нито веднъж не му се е зачервило дупето.

# 27
  • София
  • Мнения: 67
Това, което помагаше на малкия, когато се е подсичал е било отвала от тетра (смрадлика). На един литър вода - 1, 2 лъжици. С отварата се подмива след баня, след смяна на памперс и даже когато е било зле положението съм му слагала едно тампонче напоено с отварата в памперса за около час. Така за един ден минава подсичането. Поне при нас действа безотказно за разлика от всички прехвалено козметики.

# 28
  • Мнения: 148
ПРеди около два месеца бебо се беше подсекъл и то много, помогна ни Имазол паста. При сменянето на памперсите винаги го мия, не ползвам мокри кърпички, след като е акал мажа с Бочко или крем Здраве леката формула. Оттогава  не сме имали такъв проблем.

# 29
  • Мнения: 141
Защо се притесняваш от кожен лекар.На нас кожния лекар ни изписа превизон,но той не ни помогна.Пробвай с имазол гел,много бързо действа,за 2-3 дни всичко минава

Общи условия

Активация на акаунт