Майчинството счетоводно - 47

  • 33 831
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
А аз искам да попитам нещо, бях пуснала тема, но май са ми я изтрили, не я виждам.

1) Мога ли да прехвърля майчинството на човек, който е пенсионер ?

2) Искам да почна работа, но да не се връщам на старата (към която ми е тр.договор), а да намеря нова и тогава да напусна - губя ли майчинството тогава ?
1. Не
2. Губиш само за периодът, през който няма да имаш работодател, т.е. ако имаш прекъсване м/у двата трудови договора. След като си намериш нова работа, можеш да си подновиш отпуска, или да работиш и да получаваш 1/2

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 14:21 от Ала-Бала

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408

И ако няма дейност фирмата,счетоводството поддържа ли се?
Трябва ли да плащам на счетоводителката да ми внася документите всеки месец или тя е длъжна щом съм в майчинство?

Работодателят ти е длъжен да ти внася документите, а не счетоводителя. Техните взаимоотношения са си тяхна работа, що се отнася до счетоводството.

# 17
  • Мнения: 2 200
А аз искам да попитам нещо, бях пуснала тема, но май са ми я изтрили, не я виждам.

1) Мога ли да прехвърля майчинството на човек, който е пенсионер ?

2) Искам да почна работа, но да не се връщам на старата (към която ми е тр.договор), а да намеря нова и тогава да напусна - губя ли майчинството тогава ?
Ето отговора на първото питане:
Привет, въпросът ми е следният:

Искам да прехвърля майчинството на свекърва ми, а аз да започна работа. Само че не да се върна на същата, с която имам трудов договор, а да намеря на друго място. Разбира се, само ако намеря нова работа, тогава ще напусна старата, но мога ли да прехвърля майчинството, ако сменя работата, тоест явно ще има някакво кратко прекъсване. Губя ли майчинството в такъв случай ?
Губите майчинството в случай, че напуснете старата и не си намерите нова работа.
За да прехвърлите отпуска за гледане на дете на свекървата е необходимо тя да работи към датата на прехвърляне и от тази дата вие също да работите.
Може да го прехвърлите и да се върнете на старата работа. Да търсите нова и да се преместите след това.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 795

И ако няма дейност фирмата,счетоводството поддържа ли се?
Трябва ли да плащам на счетоводителката да ми внася документите всеки месец или тя е длъжна щом съм в майчинство?

Работодателят ти е длъжен да ти внася документите, а не счетоводителя. Техните взаимоотношения са си тяхна работа, що се отнася до счетоводството.

А той като не е в Бг и не ги подава какво следва-ще ми спрат майчинството ли?

# 19
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356

И ако няма дейност фирмата,счетоводството поддържа ли се?
Трябва ли да плащам на счетоводителката да ми внася документите всеки месец или тя е длъжна щом съм в майчинство?

Работодателят ти е длъжен да ти внася документите, а не счетоводителя. Техните взаимоотношения са си тяхна работа, що се отнася до счетоводството.

А той като не е в Бг и не ги подава какво следва-ще ми спрат майчинството ли?
Няма да го спрат, просто няма да го получаваш, докато документите не се предадат в НОИ.

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408

И ако няма дейност фирмата,счетоводството поддържа ли се?
Трябва ли да плащам на счетоводителката да ми внася документите всеки месец или тя е длъжна щом съм в майчинство?

Работодателят ти е длъжен да ти внася документите, а не счетоводителя. Техните взаимоотношения са си тяхна работа, що се отнася до счетоводството.

А той като не е в Бг и не ги подава какво следва-ще ми спрат майчинството ли?

За момента не - докато изтекат 410 дни. След това, за да се получава обезщетение до 2 год. възраст на детето следва да се подаде нова декларация и всеки месец да се подават данни с декл. обр.1.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 795
Офф,много сложно става  Whistling 
Понеже той няма да ги подаде така или иначе,какво мога да направя в случая? Да си ги нося сама? Мога ли сама да ги попълвам?  Да разбирам ли,че до края на първата година няма да се подава вече нищо?


А през втората година ако ме назначат в друга фирма и от там изляза в отпуск за гледане на дете,трябва ли по някакъв да прекратя отношенията със първата фирма?

# 22
  • Мнения: 2 200
Офф,много сложно става  Whistling 
Понеже той няма да ги подаде така или иначе,какво мога да направя в случая? Да си ги нося сама? Мога ли сама да ги попълвам?  Да разбирам ли,че до края на първата година няма да се подава вече нищо? да


А през втората година ако ме назначат в друга фирма и от там изляза в отпуск за гледане на дете,трябва ли по някакъв да прекратя отношенията със първата фирма? да, трябва да прекратите ТД
Прекратете си ТД сега. До 410-я ден ще си получавате обезщетението. След това намерете фирма и отработете един ден. После излезте в отпуск за гледане на дете до 2 год.

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 795
А как да го прекратя сега,аз ли да напусна,той ли да ме освободи?

# 24
  • софия
  • Мнения: 55
Здравейте, искам да попитам дали при бременност  ако реше да ползвам полагаемите ми се 180 дни болничен годишно (тъй като работата ми е доста натоварена), в тях влизат ли 45-те дни преди раждане, или те са плюс тези 180 дни? Благодаря предварително!

# 25
  • Мнения: 2 200
Здравейте, искам да попитам дали при бременност  ако реше да ползвам полагаемите ми се 180 дни болничен годишно (тъй като работата ми е доста натоварена), в тях влизат ли 45-те дни преди раждане, или те са плюс тези 180 дни? Благодаря предварително!
Не, не влизат.

А как да го прекратя сега,аз ли да напусна,той ли да ме освободи?
Той трябва да Ви съкрати с разрешение на Инспекция по труда. Може поради закриване на фирмата да му разрешат по-лесно.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 795
Срещу него има жалби в инспекцията,заради неизплатени заплати от други работници. Филма е голям,незнам какво повече. Но ще му кажа този вариант.


Благодаря ви,момичета че така търпеливо отговаряте на всичките ми въпроси,и давате съвети! Искам да ви пожелая весел празник и винаги да бъдете влюбени!


# 27
  • Мнения: 1 402
Момичета, а възможно ли е счетоводителя да попълни документите за втората година майчинство от мое име и да ги разпише от мое име, т.е. да ги подаде директно без да ги праща първо на мен, за по-лесно.

# 28
  • Мнения: 2 200
Момичета, а възможно ли е счетоводителя да попълни документите за втората година майчинство от мое име и да ги разпише от мое име, т.е. да ги подаде директно без да ги праща първо на мен, за по-лесно.
А ако декларира нещо невярно после кой ще носи отговорност? Кой ще връща пари с лихви, недай Боже? Това си е чисто фалшифициране на подпис.

# 29
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Имам още един въпрос. Чакам си документите за прекратяване на тр.договор да пристигнат в София. По телефона шефката ми обеща , че съкращението ми ще бъде по член, с който ще взимам по-голямо обезщетение на борсата /тоест не минималното/.Преди месец и нещо се спрягаше чл. 71, ако не се лъжа. Въпроса ми е , ако при получаването на заповедта видя , че ме е подвела и е нещо от сорта на взаимно съгласие или недай Боже дисциплинарно уволнение или не съм подходяща за работата , как да процедирам. Да не подписвам? Къде да се оплача? Кои членове са това? Реално става въпрос за намаляване обема на работа/затвори цял обект/, но не знам какво ще измисли. До сега е изпързаляла няколко човека... Tired А иначе договора ми е с изпитателен срок ... Какво да разписвам и какво да не разписвам /и има ли някакъв юридически смисъл от второто/?

Общи условия

Активация на акаунт