Отговори
# 15
  • Мнения: 84
Аз не мога да използвам чешмяна,понякога тече направо оранжева,а и е пълна с варовик. Когато му изварявам шишета,после ги мия наново с препарат, защото побеляват.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 602
Аз я преварявам като я оставям да ври 5-10 минути. Ако е в каната, там като се загрее и веднага изключва. Ползвам марка "Келто", понякога "Девин" с розов етикет. В началото когато слагах от чешмата се отлагаше варовик и канчето в което я варях и дъното на каната побеляваха.


Ако оставиш капака на каната отворен, няма да изключи, докато ти не я спреш. Но не знам дали това не прецаква каната  Thinking

# 17
  • Мнения: 3 241
Да, затоплях водата в микровълнова.

Аз не мога да използвам чешмяна,понякога тече направо оранжева,а и е пълна с варовик. Когато му изварявам шишета,после ги мия наново с препарат, защото побеляват.

Това е доста странна практика. Като ги миеш после пак ги замърсяваш за мен.

# 18
  • Мнения: 646
Аз не мога да използвам чешмяна,понякога тече направо оранжева,а и е пълна с варовик. Когато му изварявам шишета,после ги мия наново с препарат, защото побеляват.

Това е доста странна практика. Като ги миеш после пак ги замърсяваш за мен.

Наистина първо като ги преваряваш а после ги миеш ефекта от преваряването изчезва и става само губене на време и безсмислено.  Peace

# 19
  • Мнения: 2 216
Когато му изварявам шишета,после ги мия наново с препарат, защото побеляват.
Тогава изварявайте шишетата с изворна вода

# 20
  • Мнения: 2 196
И аз отначало ползвах микровълнова,но през деня.Когато изцяло минахме на АМ си взех два термоса.Единия за през нощта,че да ми е близо,в стаята.Другия си стоеше за през деня.Долу-горе се запазваше температурата до следващото преваряване,но ако е изстинала и аз в микрото претоплям.......

# 21
  • Мнения: 2 172
Да,използвам само микровълнова  Peace
Притоплям директно изворна вода  Peace

# 22
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Затоплям и водата за АМ и пюретата. Ползвам за малкия изворна вода от раждането.
Проблема с шишетата е решим с стерилизатор - ползвах до 6-я месец и пак сипвах изворна вода в него.

# 23
  • Мнения: 84
Аз не мога да използвам чешмяна,понякога тече направо оранжева,а и е пълна с варовик. Когато му изварявам шишета,после ги мия наново с препарат, защото побеляват.

Това е доста странна практика. Като ги миеш после пак ги замърсяваш за мен.

Наистина първо като ги преваряваш а после ги миеш ефекта от преваряването изчезва и става само губене на време и безсмислено.  Peace
Да, и аз мисля така,но друго е утехата че сме минали през по сериозна стерилизация. Колкото до стерилизаторите,които се пъхат в мокровълновата,според мен са пълна загуда на средства. Взех си капак за микровълнова, който върши същата работа (според мен,поправете ме ако греша), но струва 1,20.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Аз ползвах стерилизатор самостоятелен, не за Микровеле  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 149
И моят стерилизатор е на Авент, обаче си е за микровълнова. Свърши ми идеална работа  Peace Не мога да кажа дали този капак за микровълнова (то даже не знам и какво представлява) върши същата работа.

# 26
  • Мнения: 15 379
Капак за съдове за микровълнова фурна е просто един пластмасов похлупак, като идеята е, когато се притопля манджа, тя да не пръска и да мърля вътрешността на фурната.
Предполагам, че  DidiDani11 слага шишетата с купа, пълни я с вода и отгоре слага капака и включва на пълна мощност за някакво време. Така водата кипва. Не знам доколко това е стерилизация, защото стерилизаторите за микровълнова фурна работят на принципа на изпаряване на водата, като парата е всъщност отговорна за обеззаразяването на съдовете и бибероните.

Ето капак за микровълнова:


# 27
  • Мнения: 646
Предполагам, че  DidiDani11 слага шишетата с купа, пълни я с вода и отгоре слага капака и включва на пълна мощност за някакво време. Така водата кипва. Не знам доколко това е стерилизация, защото стерилизаторите за микровълнова фурна работят на принципа на изпаряване на водата, като парата е всъщност отговорна за обеззаразяването на съдовете и бибероните.


Аз съм със стерилизатор ,GiuliettaBg попита за капака за микровълнова  Peace

# 28
  • Мнения: 15 379
Извинявай Embarassed!

# 29
  • Мнения: 646

Няма за какво да се извиняваш, не е станало нищо кой знае какво  Hug

Общи условия

Активация на акаунт