За и против Св. Валентин

  • 8 542
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Вечната дилема- Трифон Зарезан или Св. Валентин? И защо?

Нито За, нито Против.
Преди празнувах с гаджетата Св.Валентин, беше голям кеф да ти подарят плюшено мече със сърце. Когато нямах гадже- празнувах Тр.Зарезан.
Днес - просто приятен повод да излезем да пием по едно и да сме заедно ,защото напоследък ни е доста забързано ежедневието. Та в тая връзка - се радвам на всеки празник, просто като повод.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Няма нищо по-хубаво от празници и повод да се повеселиш.
За!


А, нима ни трябва повод, за да се повеселим? За да подарим цвете, за да пием, за да обичаме? Мен това ме гризе от вътре- не са ли твърде лицемерни тези празници?

Разбира се! На Бъдни вечер се прави питка и се яде постно. На Никулден се яде риба, на Великден агне и зелена салата. На Св.Валентин вино, шоколад и сърца  Simple Smile
Не е задължително, но е добре да се уважават хората, които празнуват тези празници. Какви са тези чуденки, просто недоумявам.  Rolling Eyes

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Къде пише, че е основно празник само за тинейджърите.

Никъде не пише. Но обективно погледнато каква част от българите над 25 го празнуват? Аз не познавам такива.  Peace

# 18
  • Провинция
  • Мнения: 509
Кой каквото иска да празнува.На мен ми трябва хубава компания и без повод пак мога да си празнувам за веселото настроение.Тача и двата празника по принцип,но тази година явно ще празнувам Трифон Зарезан.Мразя Св. Валентин защото ми е много трудно да избера подарък за скъпия-все пак не сме на по 13-14год. и не върви всяка година да му подарявам сърчица и мечета

# 19
  • Мнения: 9 903
Нямам нищо против разумни индивиди да празнуват каквото си щат, но майки да насърчават шест-седем годишни деца да пишат "валентинки" и да подаряват лигави подаръчета на "възлюблените си" вече ми идва малко ...  Sick

аз, аз  Heart Eyes и тригодишният прави  Blush

вино не пия, не поощрявам пиенето по принцип.

# 20
  • Мнения: 7 947
Синът ми е на пет и половина и снощи като му казах, че днес е Св.Валентин, ден на влюбените - веднага скочи и ми направи от хартия сърчице и рисунка с човече и отгоре написа - За мама. Скри ги и цяла вечер повтаряше как иска да дойде утрото, днес ми ги подари с такова желание - че няма по-сладък подарък. Така че - и децата празнуват явно  Wink

# 21
  • Мнения: 2 161
Аз нямам претенции към празника, празнувам го. Просто не искам да ми подаряват възглавници и мечета, това е! Също така не обичам сладко. Ако спазват тези условия влюбените в мен, нямам нищо против да празнуваме.

# 22
  • Мнения: 15 379
Няма нищо по-хубаво от празници и повод да се повеселиш.
За!


А, нима ни трябва повод, за да се повеселим? За да подарим цвете, за да пием, за да обичаме? Мен това ме гризе от вътре- не са ли твърде лицемерни тези празници?

Разбира се, че ни трябва повод, за да се повеселим.
Всеки ден е празник.

# 23
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Вечната дилема- Трифон Зарезан или Св. Валентин? И защо?
Трифон Зарезан, разбира се Wink

Нямам против хората, които харесват и празнуват Све. Валентин. Нека се порадват на романтиката, сърчицата, розичките, Купидончетата, свещичките и прочие глупости. Явно изпълва романтичните души този празник.
На мен не ми харесва. Първо-не съм католичка. Второ, не смятам, че само един ден в годината трябва да си показваме любовта към половинката, или да се смята за по-специален.
Макар с мъжа ми да не сме романтична двойка, всеки ден си показваме, че държим един на друг и се обичаме. Понякога си подаряваме разни неща, просто ей така-от обич.
За това, ако трябва да чакам да дойде 14 февруари, за да получа/дам любовен подарък на мъжа ми, то всичко ми се обезсмисля.

# 24
  • Мнения: 1 167
Та в тая връзка - се радвам на всеки празник, просто като повод.


Значи ни трябва повод, за да се обичаме, за да подарим цвете, за да се съберем с приятели...?

# 25
  • Мнения: 7 947
Та в тая връзка - се радвам на всеки празник, просто като повод.


Значи ни трябва повод, за да се обичаме, за да подарим цвете, за да се съберем с приятели...?

О, за вас не знам.  Laughing
Аз обичам много веселбите, срещите, излизанията, именно затова не пропускам на празниците - задължително. Пък иначе през другото време - колкото повече  Wink

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Та в тая връзка - се радвам на всеки празник, просто като повод.


Значи ни трябва повод, за да се обичаме, за да подарим цвете, за да се съберем с приятели...?

Понякога наистина трябва повод, не разбираш ли?

# 27
  • Мнения: 1 167
Та в тая връзка - се радвам на всеки празник, просто като повод.


Значи ни трябва повод, за да се обичаме, за да подарим цвете, за да се съберем с приятели...?

Понякога наистина трябва повод, не разбираш ли?

Обясни ми, моля те.

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Има хора, които понякога забравят, че обичат и че са обичани, един такъв празник успява да ги подсети.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Все ми е тая, но нека има празници и веселие, вместо мъка, тъга и траур.

Ето днес си е отишъл Авджиев...  Cry

Общи условия

Активация на акаунт