"Маха със ръчички, рита със крачета, веселата ДЕКЕМВРИЙСКА чета"

  • 29 505
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 675
  bouquet за Галактик

Писна ми това време! Не очаквах, че ще издържа толкова дълго да си стоя в къщи! Засега се държа, но ако продължи още......... ooooh!

# 16
# 17
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте и от мен  Hug

Не съм писала няколко теми, но сега се записвам да ви следя  Laughing

Галактик, чудно оформена тема, както винаги   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 328
Мами включвам се със спешен въпрос - какви документи трябват заедно с изравнителния болничен, защото преди 3 седмици съм го дала в работата заедно с приложение 1, а още не го виждам в системата на НОИ ? Да не трябва и приложение 2 сега да се подава ?

# 19
  • Мнения: 4 719
До сега на работа сме носили само и единствено болничния лист. Имам един документ от АГ-то, че съм родила, но така и не разбрах на кой трябва да го дам. От работа не ми го поискаха. А това приложение 2 не е ли след като свършат болничните? Нещо като излизане в отпуск. Като стана дума за отпуск, вярно ли е, че искат да премахнат отпуската, по време на майчинство понеже тогава нали е отпуск и един вид не може да имаш отпуска докато си в отпуска  newsm78

# 20
  • Мнения: 444
MuJIuHka, документа от АГ-то е в случай, че мъжът ти иска да ползва отпуск за бащинство.

# 21
  • София
  • Мнения: 328
Да и аз така знам принципно, че се иска приложение 2 след последния болничен, но когато мъжа ми миналия месец ми занесе болничния в работата са му казали за приложение 2, че ще трябва, но аз нали уж съм си проучила нещата и знам кога се дава това приложение, не съм го попълвала сега, а пък в същото време гледам днес, че в НОИ още нищо няма и ми стана странно.

Като стана дума за отпуск, вярно ли е, че искат да премахнат отпуската, по време на майчинство понеже тогава нали е отпуск и един вид не може да имаш отпуска докато си в отпуска  newsm78

Да, вярно е и аз чух такова нещо, надявам се да не го приемат

# 22
  • Мнения: 4 719
Хммм ... не знам дали искам или не, като се замисля, ако го премахнат ще имам право на едни бонуси от работа, които се дават 2 пъти и 1 път в годината, при условие, че не си отсъствал за съответния период повече от 50 дни.
Моя мъж не се възползва от 15те дена, които му се полагаха, защото трябваше да замине на школа. Уф, много е гадничко така като е далеч.

# 23
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Запис.

# 24
  • Мнения: 25
Мами включвам се със спешен въпрос - какви документи трябват заедно с изравнителния болничен, защото преди 3 седмици съм го дала в работата заедно с приложение 1, а още не го виждам в системата на НОИ ? Да не трябва и приложение 2 сега да се подава ?
Декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50, ал. 1 и 51 КСО - т.е. Приложение 1 + копие от акта за раждане. Това ми искаха на мен. Не се притеснявай,рано е още да го виждаш,срока е до края на февруари да го предадат в НОИ.
Декларация 2 е преди да изтече третия болничен. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 328
Цитат
Декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50, ал. 1 и 51 КСО - т.е. Приложение 1 + копие от акта за раждане. Това ми искаха на мен. Не се притеснявай,рано е още да го виждаш,срока е до края на февруари да го предадат в НОИ.
Декларация 2 е преди да изтече третия болничен. Peace

Точно тези документи са предадени, ама понеже мсеки месец горе долу до седмица след като съм го оставила, съм си виждала болничния в НОИ и се притесних сега, като го няма.Звънях няколко пъти до офиса и накрая писах e-mail и разбрах, че имало някакво забавяне и счетоводителката щяла утре да внесе осигуровките.

Благодаря много за отговорите Simple Smile

# 26
  • Мнения: 25

Точно тези документи са предадени, ама понеже мсеки месец горе долу до седмица след като съм го оставила, съм си виждала болничния в НОИ
Виждаш си болничния който си предала предния месец, а не който ти е издаден и предаден в настоящия месец.

# 27
  • София
  • Мнения: 328
Цитат
Виждаш си болничния който си предала предния месец, а не който ти е издаден и предаден в настоящия месец.

E да може и така да е Simple Smile ама болничния ми е от 23.01.2012 Simple Smile

Иначе при нас нищо ново, бебка си гука и се усмихва, а аз и се радвам  Laughing Трябваше на 13-ти да сме на консултация, но отложихме за другата седмица заради грипната епидемия.

# 28
  • Мнения: 7
На някой да са превели вече парите от социалните , еднократната помощ за раждане ?

# 29
  • USA
  • Мнения: 1 323
Galactik благодаря за прекрасната темичка  bouquet
МИМЕ да взехме тази ваксина през устата.Температура не вдигна,но се скъса да плаче вечерта от крачето.Изобщо не ми даваше да го пипна,не да слагам студени компреси.Днес е по- добре милото и усмивчици дава Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт