"Маха със ръчички, рита със крачета, веселата ДЕКЕМВРИЙСКА чета"

  • 29 503
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 172
Здравейте!
Galactic Voyager,  bouquet !
На патеричка (вече) да почерпя за втората месечинка на Николинка:



Просто днес беше такава лудница, че изобщо не можах да седна на компа и да го направя. ooooh! Ходихме на гости през деня, после използвахме слънчевото време вън, вечерта бяхме при майка ми и баща ми, след това оставихме малката там за 2 чАса и избягахме на кръчма, а някъде по трасето бяхме и на консултация. Равносметката за този месец е следната: 4см. (56см.) и 550кг. (4500кг.). Килограмите обаче бяха изтеглени много неглиже, щото докато сестрата я теглеше аз й казах колко би трябвало да е качила (имам кантар вкъщи) и тя изобщо не изчака да види точно колко е, ами видя, че приблизително отговаря на казаното от мен и го написа едно към гьотере. #Cussing out Но в общи линии според мен разликата е макс около 50-60гр. нагоре. Казаха, че е по-малко от нормалното, но не им се видя притеснително. На мен пък още по-малко - детето е добре, водя се по него и смятам, че само ми показва от какво има нужда. Била наддавала "грацилно" (цитирам сестрата). Сложиха ни и двете ваксини. Поплака милата, чак сълзички потекоха. Сърцето ми се свиваше да я слушам, таткото я държа. Лепнахме от охлаждащите лепенки (едната я смених после още 2 пъти по съвет на педи), дадох превантивно и 2мл. Панадол. За сега не е вдигала Т, но ще я проверявам през нощта. Определено беше по-неспокойна днес, дано утре всичко пак е нормално. Praynig Голям дерт са ми тия ваксини. Днес чак разбрах, че тази двойка ще бъдат слагани и в следващите ни 2 посещения при педи. Tired А тя още ми каза, че при първия прием рядко има повишаване на Т и голяма раздразнителност, по-скоро се случвало следващите 2 пъти. Чудесно... Cry
Щях и друго да пиша, ама ми изфиряса всичко от акъла. Ще се опитам да се включа пак тези дни.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 2 605

 Ставаме на 2 месеца днес! Party Party
Мина,вашите мерки ме успокояват-ние с 1600гр си мислехме ,че сме единствени,но вие ме разбихте!?Браво на вас!
Виждам слънчице навън и това само ме радва!Не че вчера не ходихме да караме баткото на училище,но не слизаме от колата,а днес може и да слезем Praynig
Люби,и аз плета мартенички,но при мен си беше професионално преди и сега много ме е яд,че пропускам тази година Twisted EvilДобри пари се изкарват..Сега си правя тук някакви 50-60 бр. от остатъци,че да не губя форма!Но догодина пак съм на ринга Praynig
Нещо никакви ви няма-ха дано да е защото сте празнували снощи???  bouquet

# 47
  • Мнения: 439
Честити месечинки на всички! Hug

# 48
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
ЛЛЛ,
Моите притеснения са  свързани с честото повръщане на Ема ... Понеже следя теглото често с домашна везна , ми направи впечатление ,че наддаването се забави последната седмица ... продължаваме да следим , за да видим как ще бъде следващите седмици ... На ръст е пораснала 3 см ....
Пеленките са 2 хубаво наакани и 5 -6 напишкани ( не като гюлета , а просто напишкани ) ... Нощният само е мнгого тежък

И друг въпрос имам - 2 дни бях с Т и болка в едната гърда ... И болката и Т отминаха след масажи и прием на лецитин , но сега все още напипвам по-плътен участъй във вътрешността на гърдата .. .Да продъжавам ли с масажите и въобще нормална ли е подобна ситуация ? Гърдата не се препълва и не се напряга ...

Radostche,

повръщането наистина е неприятно. Чудесно е, че следиш Ема. Да разбирам ли, че това повръщане е от последната седмица, когато е намалила качването на тегло? Дали можеш да опишеш самото повръщане - дали е като на фонтан, приблизително количество? Може би сте направили консултация с лекар - какво е мнението му?

Като превенция за повръщането може да се опита например по-често кърмене, но по-малко като количество. Също малко по-изправена поза и евентуално по-често оригане. Дали си опитвала тези неща и имат ли ефект?

Пеленките звучат много добре.

Относно втория ти въпрос - възможно е да се е получило запушване, което не винаги се дължи на препълване на гърдите. Понякога причината може да е механично притискане - неудобно бельо, натиск от дръжка на чанта, дори натиск при спане.

Много добре си направила, като си започнала масаж и прием на лецитин и се справила със ситуацията. Понякога е нужно малко повече време, за да се разкара напълно запушването. Може да е добра идея да продължиш още няколко дена със затопляне-масаж-кърмене, за да се подпомогне отпушването. Често има добър резулатат, ако позата на кърмене е такава, че брадичката на бебето е в посоката на запушеното място. Обикновено се препоръчва и продължаване на приема не лецитин профилактично за определен период, като количеството се намалява постепено. Може би си обсъдила тава с лекаря си?

Бързо възстановяване ти желая и съм насреща за всякакви въпроси  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 695
Здравейте


виждам, че коментирате памперсите... скоро трябва да купувам и се чудя пак ли да купя памперс прима мега пакет опаковка или прима  "спя и играя"   newsm78 Някои ползвал ли вторите?
Вчера бяхме на преглед, наддали сме 840 грама, и сме пораснали с 2см. Биха ни и ваксините... уф, много ми стана жал като видях двете спринцовки... поплакахме си следобеда, дадох панадол бебе 2,5мл и веднага се успокои детето... не вдигна температура... слагам и компрес с риванол на местата където биха ваксините и вече няма и следа от иглите...
Относно наддаването ето какво открих
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=548

# 50
  • Мнения: 1 516
Sleep&Play доста пропускат ... Не бих ги взела  Peace

# 51
  • Мнения: 13
Здравейте мами имам един въпрос с повишена трудност  Laughing Laughing Laughing

Въпроса ми е към мамите от Димитровград и Хасково Naughty или и към тези който имат близки в градовете и биха могли да ми помогнат с информацията която търся,та в Хасково имало голям магазин на 2 етажа за бебешки колички интересува ме къде се намира,улица или.... а в Димитровград също имало магазин пак с колички и собственика има сергия на пазара,също ме интересува къде се намира?!?! Благодаря предварително !

Честита месичинка на всички вече големи бебоци,ей кога минаха 2 месеца и ние скоро ще ги навършваме #Crazy времето летииии Sunglasses

# 52
  • София
  • Мнения: 695
Radostche
  bouquet
и аз така предположих...

# 53
  • Мнения: 22
И аз не бих ги взела, засега сме с белия памперс и съм доволна, пробвах ги всички, включително и дм-ските, и те не са лоши  Peace
В тази таблица ние въобще не се вписваме, уф с това наддаване, малко ми е притеснено, мислех да захранвам 4-5 месец, ама май ще отложа за след 6-тия  Rolling Eyes
Честити месечинки на всички бебчета, да са здравички и да радват много мама и тати  Hug
Цвете много е хубаво слънчицето, давай смело води  и баткото и беба, аз нямах друг избор и в най-големите снегове бях с количката да ескортирам каката, добре че беше 2-ра смяна, че да е по-човешко  Peace хайде вече да я избутаме тая зима, че направо се зазимихме  Twisted Evil
Как изкарахте празника, разпуснахте ли доволно?

# 54
  • Мнения: 0
Добро утро!

Честити месечинки на всички.

# 55
  • Мнения: 2
stefito_8986  в Димитровград има магазин за колички в центъра под колоните, точно срещу германос. А в Хасково има много хубав магазин за колички срещу пазара, ще го познаеш, пред него има наредени колелета, в Хиполенда в Хасково също има много колички, срещу Техномаркета е. Магазина на 2 етажа за който са ти казали е много скъп. Дано съм помогнала Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 695
И аз не бих ги взела, засега сме с белия памперс и съм доволна, пробвах ги всички, включително и дм-ските, и те не са лоши  Peace
  bouquet
В тази таблица ние въобще не се вписваме, уф с това наддаване, малко ми е притеснено, мислех да захранвам 4-5 месец, ама май ще отложа за след 6-тия  Rolling Eyes
........

Според нашата педиатърка всяко бебе е различно и различно наддава... то само си знае най-добре колко и кога да яде... така че според мен няма повод за притеснение... едни наддават повечко, други по-малко... няма как всички да са еднакви... Ако бебето изглежда здраво и жизнено, значи всичко е наред...  Peace

Някой беше писал, че след ваксината има отклонения в акането... и при нас така стана ден и половина бяхме без ако...   Whistling

# 57
  • Мнения: 181
здравейте мами..  bouquet
връщам се да ви изчета...

# 58
  • Мнения: 444
добро утро и от мен Simple Smile Честити месечинки на всички празнуващи!
Цвете, аз правя изключително любителски и елементарни мартенички. Просто се разнообразявам малко. Иначе плетенето ми е голям мерак, но съм запозната само с елементарните плетки. Някой ден искам и на една кука да се науча, но ще видим кога ще стане...
На нашата кака и действаха много успиващо ваксините и се надявам и пи мъничето да е така. И аз ги мисля тези ваксини, така си отдъхнах като ги свършихме с Ния  Confused

# 59
  • София
  • Мнения: 104
Привет и от мен.
Как изкарахте празника, разпуснахте ли доволно?
Не,не сме празнували.Беше си ден като всички останали Sad.А по ресторантите е било пълно.Но има време.Аз да ви кажа,откакто се роди баткото като ходя някъде без него,все си го мисля.Искам да кажа,че не мога да се отпусна напълно.Винаги някъде в съзнанието ми нещо работи за детето.Не е като преди да имам деца Confused.Предполагам,че е нормално.Знам ли newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт