ХОТЕЛ РОЯЛ-БОРОВЕЦ - опасно за ЖИВОТА !!!

  • 5 567
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Боровец е прекрасно място, но да не беше обслужван от самоковлии и всякакви от района. Чувап съм, че и тиролците не признават за човеци тези, които не са от Тиролия...  Англичаните казват за Франция, че е прекрасна, само да не бяха французите...  Нито французите си опропастиха страната, нито тиролците изгониха туристите от кънтрито си... КЪДЕ СМЕ НИЕ?

# 16
  • Мнения: 1 264
Не разбирам защо трябва да се пишат глупости  newsm78
Дори и най - некадърният собственик на хотел с външен басейн знае , че , ако иска и следващото лято да има въпросното съоръжение не трябва да го остава зимата пълен с вода  Blush Оставя се малко вода на дъното и се пускат пълни бутилки с вода или пясък по този начин се избягва напукването на бесейна при ниските температури . Ако не се направи имало басейн в минало време .  Да децата може и да са слезли във водата и да са се намокрили , но не и да се удавят в нея щото водата която се оставя е не повече от 50 см  по този начин се избягва напукването на повърхноста . Ако не вярвате предполагам във всеки град има поне по един открит басейн разходете се до там и погледнете .
За мен в цялата история родителите имат вина все пак децата не са толкова големи , че да ги оставят без родителки контрол  Blush Сега се надявам да не ме изядете с парцалите   bouquet

# 17
Не разбирам защо трябва да се пишат глупости  newsm78
Дори и най - некадърният собственик на хотел ...:

 Naughty   Не доумявам, че един истински и нормален родител би нарекъл това, което преживяхме "глупости"?!?!  Молете се на Бога никога да не Ви идва до главата нещо такова (ако наистина 5 годишният Никола е Ваш син...)!
 
А колко е кадърен собственикът на този хотел - ами Вие го казахте ...
А че басейнът беше пълен до горе с вода и голямата ми дъщеря не е напипвала дъно под краката си, е самата ИСТИНА !!! 

Аз нямам хотел, за да правя злонамерена антиреклама на когото и да било! А и кой разумен човек би използвал децата си за подобни цели?!?!?  Нямам думи .... 

# 18
  • Мнения: 1 264
Не разбирам защо трябва да се пишат глупости  newsm78
Дори и най - некадърният собственик на хотел ...:

 Naughty   Не доумявам, че един истински и нормален родител би нарекъл това, което преживяхме "глупости"?!?!  Молете се на Бога никога да не Ви идва до главата нещо такова (ако наистина 5 годишният Никола е Ваш син...)!
 
А колко е кадърен собственикът на този хотел - ами Вие го казахте ...
А че басейнът беше пълен до горе с вода и голямата ми дъщеря не е напипвала дъно под краката си, е самата ИСТИНА !!! 

Аз нямам хотел, за да правя злонамерена антиреклама на когото и да било! А и кой разумен човек би използвал децата си за подобни цели?!?!?  Нямам думи .... 


Най-малкото аз не бих го оставила без надзор навън да играе , а във вашият случай мисля ,че едно 11 годишно дете е прекалено малко за да носи отговорност за друго по-малко от него дете . Затова казах , че за мен в тази история родителите имат вина . Но пък може и да не съм права   bouquet

# 19
Цитат
Най-малкото аз не бих го оставила без надзор навън да играе , а във вашият случай мисля ,че едно 11 годишно дете е прекалено малко за да носи отговорност за друго по-малко от него дете . Затова казах , че за мен в тази история родителите имат вина . Но пък може и да не съм права   bouquet
Цитат

     Това по принцип може и да е така, но зависи и от това какви са ти децата. Ако моите деца бяха щури лудетини, не бих си позволила лукса да ги пусна. Но голямата ми дъщеря е, без да звучи като хвалба, много отговорно и грижовно към сестричката си дете. И те никога не биха стъпили там, ако просто знаеха, че това е басейн .... ако някой там само си беше направил труда да си отвори устата и да предупреди, че под снега има толкова много вода ... За Бога, та ние слизахме след тях само след някякви си 7-8 минути ...  Cry

# 20
  • Мнения: 1 264
М да понеже съм много любопитна изрових много снимки на хотела в нета . В историята пише басейна е на метри от входа , но аз никъде не го видях . Отпред има паркинг
, но тук пък е зимна снимка и може да е скрит под снега , но и на лятната не се вижда басейн
та къде е този басейн питам ?
В нета има и други снимки на хотела , но никъде не се вижда тоя басейн до входа . И понеже съм много любопитна утре ще се обадя да питам къде точно се намира  Thinking
А колкото до децата имам ги 3 , а не едно и изобщо си нямаш на идея дали са палави или отговорни нали  newsm78

# 21
... басейна е на метри от входа , но аз никъде не го видях . Отпред има паркинг
 ...  не се вижда басейн



Много благодаря за публикацията на снимките! Точно същите гледахме и ние, когато си правихме резервацията за този хотел. Наистина басейн не се вижда и точно тук е проблемът! На кой нормален човек би му хрумнало, че е възможно между паркинга и входа на хотела да има басейн? Че това ли е най-подходящото място да предложиш на гостите си необходимото спокойствие, тишина и възможности за отмора край този басейн? Те затова и не са го показали на снимките си...  По същата причина и ние нямахме на идея, че може да има някаква опасност там ...

      aq_kiara, като казах, че зависи и от това какви са ти децата, изобщо нямах впред вид лично твоите деца.   bouquet   Говорех за нечиите деца въобще!  Самата аз се чувствам в момента достатъчно наранена, за да си позволявам да обиждам или наранявам лично, когото и да било!       bouquet

       ========

         И в крайна сметка мисля, че беше достатъчно да разкажа за това, което преживяхме и което "предлага" този хотел на своите гости!  Искам просто потенциалните му посетители да бъдат предупредени, за да не стане с някого непоправимото!  На нас, слава Богу, ни се размина!!!  Но ...  21-ви век сме и е недопустимо неспазването на елементарни условия за безопасност!
         Съвестта ми е чиста и не мисля, че дължа повече обяснения и оправдания!!!
         От тук нататък всеки има право на своето мнение. А този, който случайно е попаднал в интернет на моя постинг, и все пак стане гост на х-л Роял-Боровец, поне ще знае къде отива, за разлика от нас !!!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 412
Басейна е точно до входа, разгледай лятната снимка, входа е в далечния край на снимката - къщичката в дъното, в нея се намира ресторанта (най в дъното, после басейна, после входа, колите са паркирани близо до входа, което е най-логичното. Басейна не е много голям и може и да не е бил по проект там, но от едната страна е дълбок 1,4 от другата 1,6 м.
Снощи питах мъжа ми, дали според него е възможно да се случи и той веднага каза "Да". Басейна е ограден  с висока около метър преграда, но има дупки и вратички в нея. Ако не знаеш, че това е басейн, можеш да си влезеш и да помислиш, че е продължение на ресторанта, няма табела. Не знам дали е била източена водата. Но дори и дете да падне в дупка 1,4 с 50 см. вода, пак е опасно.
Били сме там 3 пъти, през летния сезон и не знам как изглежда басейна затрупан в сняг. От първата година от отварянето на хотела и наше първо пребиваване имам не много приятен спомен - към 16,30 на басейна дойде един пиян 50 год. от съседното вилно селище, започна да си поръчва скъпи питиета, персонала пърхаше с крила около него, пияния скачаше в басейна и се държеше нагло с 4-5 хора, около басейна (и аз бях там). Никой от персонала не се погрижи за спокойствието на гостите, не му направи забележка. Всички гости на хотела напуснахме басейна, а през балкона по късно видях как персонала се караше с пияницата, защото отказваше да си плаща. Но в името на очаквания бакшиш, "жертваха" гостите. Тази случка е сравнително дребна, но винаги имам едно наум. После сме били още 2 пъти, не е имало произшествия.
За това, че хората са си пуснали децата сами - хотела изглежда безопасен, малък е, много е открито и равно пред него, няма никакви коли (само ако паркира някоя), външни хора е изключение да дойдат, така че не считам, че е голям риск да пуснеш децата.

# 23
  • Мнения: 5 370
Аз пък едно не разбирам-как така подобен случай явно не е известен в медийното пространство??? Лекарите не са ли освидетелствали дечицата??? Че това си е страшно за възрастен, камо ли за дете #Crazy
А вие защо решихте да публикувате само в нет-пространството? Ако подобно нещо се случило с моето дете, вярвайте ми, "Господари на ефира" или"Частен случай" ще бъде най-малкото, което може да им се случи.
А как адвокат ще каже, че "няма смисъл"???
Много неща не са ми ясни.....
Без да се обиждате, ама при вашите финансови възможности-говорим за 15 ангажирани нощувки в 4 звезден хотел, нали-как така сте оставили нещата да отмрат? newsm78

# 24
... как така сте оставили нещата да отмрат? newsm78

 ... не сме ги оставили ... Naughty
 
... "нещата" са в ход ...

# 25
  • Мнения: 1 264
............. Басейна е до входа, ограден е с висока около метър преграда, но има дупки и вратички в нея. ................. тава е цитат от тук http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=blackfirm&Number= … ollapsed&sb=5

все пак явно е имало някаква ограда  newsm78

................с надеждата за съдействие да си възтановим предплатената сума ..., както и да направите пълна проверка по отношение спазване изискванията за категоризация на хотела. Той се води ЧЕТИРИ ЗВЕЗДИ, но според нас далеч не покрива тази категория. ... Горещо се надяваме на Вашето съдействие! .................
а това е от тук http://forum.ktzp.bg/viewtopic.php?t=118
А въпросният постинг е пуснат поне в още 5 форума  newsm78 и никой не е получил отговор освен ние тук от автора  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 4 412
А на мен ми е интересно как се вади медицинско в случая - най-близкия лекар е на 50 мин. път с кола в Самоков, центъра на Боровец е на около 20 мин. каране при зимни условия, но дали в празничните дни ще дойде бързо лекар? Да извикаш полиция, не е ясно кога ще дойде. И си представям, че тези деца стоят поне 2 часа с намокрени дрехи, за да им извадят медицинско.  newsm78
Именит адвокат 99% сигурност ще каже, че няма смисъл от дело, но има какво да се направи. 

aq_kiara, аз написах мнението си в дир-а, то се покрива с предишното ми. При летни условия оградата се вижда, но дали през зимата не е затрупана със сняг не мога да кажа и тази ограда може да решиш, че е огражда терасата на ресторанта, особено ако всичко е затрупано със сняг и си за първи път.
 А на мен ми е интересно, защо проявявате такова недоверие - Приемете го като предупреждение и като опит да проверяваме дали под снега няма басейн. И аз се оттеглям от дискусията.

LG, безаварийни следващи почивки!!!

Последна редакция: пт, 13 яну 2006, 20:35 от tigonew

# 27
  • Мнения: 1 264
За мен е по-скоро предупреждение не оставяйте децата си без надзор особенно на непознато място  Blush В крайна сметка никой не е длъжен да гледа нашите деца мисля  newsm78
Какво бих направила аз , ако се беше случило на мен най малкото бих снимала въпросният басейн пълен , бих потърсила мед помощ в поликлиниката в Боровец и разни такива неща си мисля  newsm78
И извинявай , но не мога да приема ,че там не се е личало ,че има нещо колкото и мястото да е било затрупано със сняг  Crossing Arms

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да. Предполага се, че входът на хотела е бил почистен от снега. Можело е да се почисти и около басейна, с цел безопасност на посетителите. Управата на заведение е под всяка критика в такъв случай. Обаче и аз споделям мнението на Киара, че е твърде възможно да е личало, че зад преградната решетка има нещо. Още повече, дори да е градинка, там ли е мястото за игра? Много е объркано, нямам яснота по въпроса, но съгласете се, човек на  тези времена трябва да изпитва подозрение към всичко.
Апропо, какво се включва точно в застраховката, която се прави при посещение на курорт?
Колкото до идването на лекар, вярвам, че щом става въпрос за 2 дечица, би трябвало да се отзове специалистът при първа възможност. Децата не се ли разболяха от простуда? Да киснеш в лед, в стрес, това е доста сериозно. Ами шокът?!
Елджи, как да разбираме, че нещата са в ход, нали адвокатите не пожелали да се занимаят? Кой тогава?
Така или иначе, моля да оповестяваш тук развоя на събитията.

# 29
      Сърдечно благодаря на tigonew!!! Радвам се, че все пак има хора, които правилно са разбрали посланието ми - като предупреждение!
 
Аз също се оттеглям от дикусията!
Не намирам за необходимо да се оправдавам за каквото и да било!

Общи условия

Активация на акаунт