Декларация за бременност

  • 6 240
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 590
...но ако днес аз му декларирам, че не съм бременна...а след седмица, когато хипотетично ми бъде връчено предизвестие се окаже, че съм? Тогава какво?

Моментът, от който ползваш закрила по КТ, е представянето на документ, удостоверяващ, че си бременна. Това дали и кога си забременяла не е от значение.

Ако след седмица се окаже, че си бременна и имаш съответния документ - представяш го и си ползваш закрилата. Декларацията няма значение вече. Защо не си декларирала навреме - ми не си знаела. Това е.

Ако ти връчат предизвестие преди да си уведомила работодателя, нямаш право на закрила вече.

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 21:32 от Flip

# 16
  • Мнения: 121
Няма право.Това е дискриминация.Нищо не ти пречи да я попълниш, така или иначе тази декларация няма стойност пред закона.Изключвам случаите, които са цитирани от КТ.Но сега не става въпрос за това.Шефа ти просто иска да се подсигури и да ви сплаши, не му се връзвайте.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 590
Никаква дискриминация не е, нито иска да плаши някого. Иска да прави съкращения и да се информира предварително кой има право на закрила по КТ, респ. за кого да иска разрешение от ИТ. Даже е излишен ход според мен - така или иначе който не е подал писмено уведомление, не ползва закрилата.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 698
Хора,каква дискриминация Shocked

К-А-М в твоята работа имате ли нощни смени, събото-неделни или извънреден труд?

# 19
  • Мнения: 121
Ей, такива!Не се учудвам, че в България е нормално.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 698
Въобще четете ли какво се пише?! Този работодател НЕ е единствения,който изисква от служителите да попълват такава декларация.И това не е с цел да се подсигури нечие съкращение в близко бъдеще.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 510
За административна работа иде реч. Казах, че предстоят съкращения. Целта на работодателя е да си "върже гащите", но ако днес аз му декларирам, че не съм бременна...а след седмица, когато хипотетично ми бъде връчено предизвестие се окаже, че съм? Тогава какво?

Той (работодателя) има ли право да иска от мен да декларирам тези обстоятелства, просто ей тъка?
 Та то всеки месец да подаваме декларации тогава....
Декларация се подава към датата.
Ако има изменение си задължена да уведомиш.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 590
Чудо, как се очаква една бременна да ползва закрила от трудовото законодателство, ако не уведоми работодателя си, че е бременна?

И това не е с цел да се подсигури нечие съкращение в близко бъдеще.  ooooh!

Разбира се, даже точно обратното е - да се види кой не бива да се съкращава.



# 23
  • Мнения: 4 841
Простичък въпрос: ако работникът не обяви с някакъв документ, че подлежи на специална закрила от КТ, работодателят как следва да я осигури въпросната закрила? Да хвърля боб? Да си купи кристална топка?

# 24
  • Мнения: 2 381
Не отричам, че има логика и грижа за бременната. Звучи повече от чудесно. Предполагам, че не ги съкращават и след като им изтече майчиството след това.
Не разбирам обаче каква е връзката с ин витро при административна работа тогава. Единственото условие, отличаващо жена минаваща през процедурата след трансфера е да не вдига тежести повече от 4 кг.
Това ме озадачи.

# 25
  • Мнения: 60
може да е бременна скоро , и нея ще я защитят

# 26
  • Мнения: 121
Добре де, що не четете!Преди да ме освиркате всички, прочете какво съм написала.Или не трябва да погледна ситуацията и от друга страна?

И още нещо.Ако се наложи аз да помоля моите служители да попълват документи и да се подпишат под тях, бих ги събрала в събрание и бих обяснила какво е положението и защо се налага попълването им.Ако някой служител си позволи да излъже, то той ще излъже себе си-не мен.

# 27
  • Мнения: 10 547
А да се уведоми работодателя, че прави опити без ин витро за дете декларира ли се? Защото е същото както и ин витрото. Касита, дай ми линк моля те.


Освен КТ, виж Закон за защита от дискриминация, чл.7, както и допълнителните разпоредби, в които е записано, що е то жена в напреднал етап на лечение ин-витро - "Жени в напреднал етап на лечение ин-витро" са жени, които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни."

Е, явно можеш да уведомиш работодателя, кога е овулацията ти, позовавайки се на горното.  Mr. Green

Виж и Кодекса за социално осигуряване в частта му обезщетение при трудоустрояване поради бременност или кърмене или напреднал етап на лечение ин-витро

# 28
  • София
  • Мнения: 1 590

Не разбирам обаче каква е връзката с ин витро при административна работа тогава. Единственото условие, отличаващо жена минаваща през процедурата след трансфера е да не вдига тежести повече от 4 кг.
Това ме озадачи.


Не, в случая няма никаква връзка с характера и тежестта на работата. Жените, които са в процедура ин-витро, са трудоустроени, т.е. могат да бъдат освободени от работа само с разрешение на ИТ. Затова събират декларации.

# 29
  • Мнения: 194
Хора, ако той ми връчи предизвестие...тогава ще го уведомя и ще приложа документи за това. Ама просто ей така да иска от днес за утре да му декларирам обстоятелства, м? Още повече, че тази информация, касаеща здравето е конфиденциална?
Въпросът е има ли право да ми я иска и аз длъжна ли съм да му я дам?

Общи условия

Активация на акаунт