ШЕСТОКЛАСНИЦИ II срок - 2

  • 42 019
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 567
Ех, ако ставаше с личен пример...
Колко от родителите на деца наркомани са взимали наркотици?

А и това, че един човек е пушач не е гаранция, че е и глупак и не може да върже две изречения и да обяснява на децата си неща от живота.

На моето дете никога не съм му обяснявала, че да пушиш е гадно. За мен думите олекват най-често тогава, когато излъжеш, заблудиш, не кажеш истината - рано или късно биваш изловен.
Напротив, казвала съм му, че ми харесва, приятно ми е да запаля цигара, подлъгала съм се като млада и сега ми е много трудно да спра, защото съм свикнала, имам зависимост и така.
Това не означава, че не сме и че не продължаваме да разговаряме за вредата от цигарите, като от години вече този разговор инициира детето ми.

Когато имах причина да ги спра - като бременна, ги спрях, после пак си пропуших.
Това са нещата, които знае детето ми, моята истина е, че не ми пука, не съм се опитвала да ги отказвам, може и да мога, пуша най-леките цигари, и то с кеф.
Леля ми е на 82 г. и пафка като комин, пък майка ми почина на 48, непушач.
Божа работа.

ПП. Няма да влизам в полемика с непушачите, то все едно да спорим кое е по-полезно за здравето - да дишаш автомобилни газове в града или да идеш да живееш в гората? На всички ни е ясно кое е вредно и кое полезно, но не винаги правим най-полезното.
Да не говорим пък с какво се храним.










# 676
  • Варна
  • Мнения: 4 295
На моето дете никога не съм му обяснявала, че да пушиш е гадно. За мен думите олекват най-често тогава, когато излъжеш, заблудиш, не кажеш истината - рано или късно биваш изловен.
Напротив, казвала съм му, че ми харесва, приятно ми е да запаля цигара, подлъгала съм се като млада и сега ми е много трудно да спра, защото съм свикнала, имам зависимост и така.
Това не означава, че не сме и че не продължаваме да разговаряме за вредата от цигарите, като от години вече този разговор инициира детето ми.

Абсолютно същото щях да напиша и аз. PeaceТака говоря и аз на децата си!Не съм малоумна да ги убеждавам колко е вредно,а да пафкам насреща им.Точно зависимостта ми е коза и как много искам да ги откажа,но ми е много трудно,но скоро и това ще стане! Rolling Eyes
В къщи никога не се е пушило.На гости като ходим пак не пуша вътре.В заведение нямам проблем да не паля ако не се пуши .

# 677
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 304
 Имам нужда от помощ. По история. Дребльо има да прави презентация върху урок 33 на Просвета. Живота в България след 1 световна война. Презентацията трябва да е с картинки. бълг селяни , интелигенция, и други слоеве от обществото за този период. Търсихме в нета, но някак си не попадам на подходящи фотоси. Някой ако има представа за специален сайт за история може ли да го пусне.

# 678
  • София
  • Мнения: 62 595
опитайте по старомодния начин - в библиотеката, там може да имат електронни ресурси

# 679
  • Майничка
  • Мнения: 12 665
МАД, пуснах ти на лс няколко сайта

# 680
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 304
 gargamela, голямо благодаря  bouquet

# 681
  • Мнения: 4 936
gargamela: може ли да ги пуснеш тук? Ние сме 2 световна

# 682
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 304
Ето това е пуснала
http://www.lostbulgaria.com/?page_id=172
http://museumpopovo.com/exhibitions/ethnology/
http://www.dmoz.org/World/Bulgarian/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1% … 1%80%D0%B8%D1%8F/
http://mladite.com/index.php?level=6&sub=370

На мен ми върши страхотна работа, защото има много снимков материал  Peace

# 683
  • Мнения: 4 936
знаете ли някъде да има качени 'непознати текстове' по които да се прави преразказ за упражнение? Ако са за слушане още по-добре.

# 684
  • София
  • Мнения: 62 595
подозирам, че догодина ще сменят формата, та може и да се окаже, че няма смисъл отсега с такива текстове. А ако се запази преразказът, така или иначе ще им ги дават по пробни изпити.

# 685
  • Мнения: 4 936
Аз питам за да се упражняваме за контролните в учлище. На последната беше това

# 686
  • Мнения: 1 675
подозирам, че догодина ще сменят формата, та може и да се окаже, че няма смисъл отсега с такива текстове. А ако се запази преразказът, така или иначе ще им ги дават по пробни изпити.
С какво се говори, че ще сменят преразказа?

# 687
  • София
  • Мнения: 62 595
отговор на литературен въпрос

# 688
  • Мнения: 1 675
отговор на литературен въпрос

О, не...! ooooh!
Дано да не е отговор на литературен въпрос. Защо ще пълним главите на децата отново с клишета.

Май си предпочитам преразказа, поне няма зубрене.

# 689
  • София
  • Мнения: 62 595
трудно ми е да дам еднозначно мнение. Като гледам какви идиотски неща дават на преразказа (като прословутата Вида и миналогодишния, който е ужасно описателен и скучен), повече клоня към ОЛВ, защото поне там детето може да сътвори нещо. Иначе е просто тестване на паметта колко бързо и колко подробно може да запомни всякакви подробности за петнайсет минути четене и едно слушане. Те и сега в теста имат кратко писане на теза, с няколко изречения, което е почти като ОЛВ.

Общи условия

Активация на акаунт