Щитовидната жлеза - предоперативно състояние

  • 15 234
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 027
Colibri, подкрепям пипи Naughty Crossing Arms никакво пълно спиране на месото, особено на рибата! Simple Smile остави колко е полезна, ама казват и че имала благотворно влияние в/у жлезата Simple Smile
Каква е тази диета с елда?

# 16
# 17
  • Мнения: 13
Пипи, мерси за отговора, ще видим какви ще ги свърша с месото  Grinning. На теб с какво ти се отрази зле спирането му?

Може би ще оставя рибата.

Да, промених заглавието, за да не действа така ограничаващо  Grinning.

Имам възли от 4г. открити, иначе сигурно са още по-отдавна. Хормоните са били винаги в норма досега и не съм пила лекарства.
kogato sprqh mesoto mi izleze rani4ka v ustata otidot na lekar i toi me popita kakva dieta spazva6 i az mu kazah 4e sam sprqla mesoto a pak toi mi kaza 4e trqbva da se qde makar i po malko  ;-)a za ribata nedei da q spira6 tq e mnogo polezna.za vazela znam 4e ako po golqm 4e trqbva da se maha Wink

# 18
  • Мнения: 1 391
Засега ще спра месото, но без рибата. Може би от време на време ще хапвам пиле, но ще го огранича и него.

В края на месеца съм на преглед, да се отчета от биопсията и ще видим какво ще рече доктора.

Забелязвам, че много се изморявам и ми се спи все.. не мога да преценя дали и другите хора са така, умората дали е от многото дейности които извършвам или от зимата, но нямам тонус. А уж хормоните са ми в норма. Сега поне е слънчево и се надявам да ми се отрази и на състоянието  Grinning При вас как е?

# 19
  • Мнения: 1 027
при мен е същото... изключително апатична съм... уморявам се от дребни неща, нямам тонус. хормоните и при мен са в граници... може би и зимата, студа, сивото време си оказват влияние, но и аз преписвам състоянието си на болестта... Tired
Colibri, стискам палци за биопсията- всичко да е ок Peace

# 20
  • Мнения: 13
i az dnes sam kato parcal mnogo sam umorena Cry a uj normonite sa mi v norma sega v kraq na meseca 6te si pusna tsh da vidq kakvo e polojenieto.uspeh za biopsiqta. Az mislq 4e vremeto ni vliqe na jlezata sega dokato se adaptirame kam novite gradusi........a pak za lqtoto ne mi se misli.

# 21
  • Мнения: 1 391
Биопсията ми е ок - показа че нямам атипични клетки, но сега ще покажа резултата и на доктора, който ме изпрати.

Да ви кажа си мисля, че времето на всички влияе. Все пак почти не сме виждали слънце. Вчера се разхождахме навън, направо не можехме да се нарадваме на слънчевото време - като затворници сме станали в тази сурова зима. Повечко разходки ни трябват и витаминки да живнем. Обаче пък мъжа ми например си е бодър... как стават тия работи, а дори спи по-малко от мен. Понякога все си мисля, че се лигавя или че не съм толкова "силна", ама нищо чудно и наистина да се уморявам повече и заради жлезата. То как човек да сравни и да прецени. Мъжете и жените сме доста различни се оказва

# 22
  • Мнения: 13
bravo za biopsiqta;)v pove4eto slu4ai vazlite sa dobroka4estveni.I moq maj si misli 4e sam marzeliva no vse mu obqsnqvam 4e tova e ot jlezata no toi kato si e zdrav ne moje da me razbere.

# 23
  • Мнения: 1 027
Colibri, мн се радвам за биопсията Simple Smile
оф, да... и моят не разбира, че апатията и умората ми идват от болестта... Tired

# 24
  • Мнения: 379
Ето ме и мен в клуба. Преди месец и половина по повод сърцебиене отидох на лекар и от лекар на лекар ми откриха възли. Обиколих няколко лекари, като всички отсякоха "операция".Записах си час при Пандев с идеята да насрочим дата за операция.Той обаче каза да си пусна калцитонин и че ако той е в норма ще се наблюдавам и ще чакаме.Калцитонинът беше в норма и реших засега да не се оперирам.
От една седмица обаче при рязко изправяне получавам силно сърцебиене,което усещам най-силно за около 10 секунди във вратът,точно при костта.Не знам дали може да има нещо общо със щитовидната жлеза или просто е от кръвното... Как мислите?

# 25
  • Мнения: 215
Здравейте, и аз съм с възел, бих пробвала всичко, което зависи от мен, ако мога да избегна операцията......сега в сряда съм на лекар, но искам да си пусна Калцитонин. За колко време става резултата, вие освен TSH, TAT и МАТ друго изследвате ли.
И последно, ако резултата от калцитонина не е в реф. граници задължително ли е да има нещо злокачествено...не дай си боже, питам защото много ме е страх да си го изследвам, но като гледам май трябва.
  bouquet

# 26
  • Мнения: 379
в бодимед в сф го изследват само в четвъртък. т.е. когато и да дадеш кръв резултати ще имаш чак тогава. иначе не знам дали задължително е лошо ако е завишен, но аз за всеки случай си се бях панирала профилактично.

# 27
  • Мнения: 215
na Krisko mamata, благодаря ти и аз профилактично съм се панирала  Grinning

# 28
  • Мнения: 13
Ето ме и мен в клуба. Преди месец и половина по повод сърцебиене отидох на лекар и от лекар на лекар ми откриха възли. Обиколих няколко лекари, като всички отсякоха "операция".Записах си час при Пандев с идеята да насрочим дата за операция.Той обаче каза да си пусна калцитонин и че ако той е в норма ще се наблюдавам и ще чакаме.Калцитонинът беше в норма и реших засега да не се оперирам.
От една седмица обаче при рязко изправяне получавам силно сърцебиене,което усещам най-силно за около 10 секунди във вратът,точно при костта.Не знам дали може да има нещо общо със щитовидната жлеза или просто е от кръвното... Как мислите?
ne pribarzvai s operaciq to zavisi i vazela kolko e golqm?kakvi hormoni si isledvala?i kakvi sa ti rezultatite??

# 29
  • Мнения: 379
възлите са ми три от ляво и един микро възел отдясно. тези от ляво общият им диагонал в най-дългият участък е около 32мм. т.е по около сантиметър и нещо е всеки. иначе абсолютно всичко ми е в норма.

Общи условия

Активация на акаунт