Щитовидната жлеза - предоперативно състояние

  • 15 236
  • 45
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
Здравейте на всички! Включвам се по темата с един единствен пост, тъй като сложих край на ходенето по лекари и вътрешните терзания. Целта е доколкото мога чрез опита си да помогна на другите момичета, от които лекарите са решили да правят пари. Започвам с това, че идеално здравословно състояние няма. Аз отидох след лабораторни излседвания на ТСХ / беше леко завишено малко над референтните граници/ около 4.5/ макар, че в някои лаб е 5 границата. От Варна съм. Първо посетих д-р Райков. Човекът не е лош и беше усложлив, но заради едно миниатюрно възелче ме подложи на стотици изследвания + биопсия. Не приех да пия лтироскини след като видях колебанията му/ всичките ми антитела и прочие са в норма/, и той посъветва маика ми да бъдела по - отговорна към мен и да настоява за хапчетата. Последно се съгласихме поне да наблюдаваме хормона през 6 месеца. Няма промяна. Отидох при д-р Сарджева / не по - малко известен професионалист/ тъй като предния лекар, ми се налагаше буквално да му вадя думите с ченгел от устата и не знаех последно за лечение ли съм или не.  Тук опита ми беше по-  лош. Излязох с рев от кабинета. Тази жена, с извинение, е ЛУДА. Имала съм автоимунно заболяване, възела го доказвал, да съм почнела веднага с доза 75, после да смъквам на 50 и така цял живот. Опитах се да задам няколко въпроса. Тя ми се развика, че като съм знаела толкоз да съм се лекувала сама. Бе, въобще ужасно груба жена. Заради това, че бях с направление крива ме направи, отнемала съм била реда на другите клиентки, които не са по каса. Търговка с главно Т.  Съчувствам на момичетата след мен, на които със сигурност пак е бутнала хормони в конски дози. Направих година пауза от лекари, защото ми дойде до гуша. Бях се взела решение ако ще започвам тирокса да е при планиране на бременноста, но не и по - рано, при условие, че нито имам оплаквания, нито възела расте. / стои си 3см/ По препоръка на познат посетих последно д-р Оля Кирякова в Терапията. Жената беше много мила, отдели ми доста време, отговори на всичките ми въпроси и дори се учуди, че съм се подлагала на биопсии и прочие. Каза - идеално няма, но след като са ти завишени ТСХ като констатираш бременност ще се започне лечение и то за да се задържи плода.  Каза, че след като останалите хормони са в норма няма как да има автоимунно заболяване и каза, че твърде много се спекулира с тези ТСХта в последно време. И е права. Обърнали са го на търговия. Само отворете интернет - те ни изкараха най - болната нация от ТСХ в света. Майка ми посети д-р Христозов /след преживян стрес/ с тсх 2.60 и оня я натъпка с 75 ел тирокс. Вече 10 години го пие и тсхто и никога не се задържа на около 2, вече скача, защото жлезата си свикна да е зависима. Дори не я накарал да пуска антитела. Как е стигнал толкова високо в кариерата си този човек не знам. Отделно, че е адкси груб и нечовечен. Това не са лекари, а търговци. Лошото е, че хората им се доверяват и си експериментират със здравето. Отново казвам, пускам поста само, за информация на потребителките. Аз приключвам с този въпрос и хилядите си въпроси и страхове. Дано съм ви била полезна!
ne sam saglasna mnogo s teb za6toto az imam seriozni problemi s jlezata ot nelekuvane az oba4e sam s nisko tsh daje sega pak mi padna za6toto ne sam pila hap4eta 6 meseca

Общи условия

Активация на акаунт