Щитовидната жлеза - предоперативно състояние

  • 15 245
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
възлите са ми три от ляво и един микро възел отдясно. тези от ляво общият им диагонал в най-дългият участък е около 32мм. т.е по около сантиметър и нещо е всеки. иначе абсолютно всичко ми е в норма.
neznam kakvo da te posavetvam po dobre slu6ai lekarite 6tom vsi4ko ti e v norma tova e mnogo dobre Laughing

# 31
  • Мнения: 1 027
Здравейте, и аз съм с възел, бих пробвала всичко, което зависи от мен, ако мога да избегна операцията......сега в сряда съм на лекар, но искам да си пусна Калцитонин. За колко време става резултата, вие освен TSH, TAT и МАТ друго изследвате ли.
И последно, ако резултата от калцитонина не е в реф. граници задължително ли е да има нещо злокачествено...не дай си боже, питам защото много ме е страх да си го изследвам, но като гледам май трябва.
  bouquet
аз пусках и Trak ( tsh-r)... лекарят ми доста държеше да го вкараме в граници.
ПОвишен калцитонин може да е признак за карцином, но не е задължително...спокойно... И не тръгвай предварително с лоши очаквания и прогнози  Naughty Успех Peace

възлите са ми три от ляво и един микро възел отдясно. тези от ляво общият им диагонал в най-дългият участък е около 32мм. т.е по около сантиметър и нещо е всеки. иначе абсолютно всичко ми е в норма.
А казали ли са ти какви са- студени, топли... изследвани ли са дали са добро/злокачествени?
А иначе е мн възможно да имаш възли, а хормонално всичко да е в норма. Но все пак наличието им показва, че има проблем с щитовидната жлеза.
Относно учестеното сърцебиене- най-вероятно е от жлезата.... при повечето от нас е така, за сж Sad

# 32
  • Мнения: 1 391
Момичета, бързам да споделя едни добри резултати вследствие на лечебно гладуване - 20 дни на чай с мед и плодове - по методите на д-р Емилова - една приятелка го прави, след тях 10 дни захранване. И познайте ТСХ й беше високо и й бяха предписали изкуствени хормони да пие - тя направи това лечебно гладуване и сега ТСХ е перфектно! Спести си лекарствата!
Гладуването лекува и подобрява много функцията и състоянието на жлезата. Тя го прави вече за 2-3 път - при предните пъти бяха отбелязали свиване на възлите й!

Аз в момента съм на такова и ще ми е интересно да видя какъв ще е резултата при мен. Моите възли са доста големжки и трябва бая да погладувам за да ги "изям"... но ще видим.

Просто давам идея на някои от вас, които биха опитали 
 Grinning

# 33
  • Мнения: 1 391
Добре дошли на тези, които не съм виждала тук!  Hug Не бях влизала в темата 1-2 седмици.

Сега е време за пости, може да опитате с гладуването, тамън си съвпада и ще ви е по-леко да се настроите . Аз съм 8ми ден и ми е много леко и приятно. Изобщо не ми тежи. Целта ми е основно лечебна, но и на смъкване на някое килце не отказвам хич даже - вече са ми минус 5.

# 34
  • Мнения: 1 027
ами зависи, аз имам тиреотоксикоза ( хиперфункция на щит.жлеза) и е противопоказно за мен да правя плодолечение( лечебн глад)... Naughty
иначе, браво на теб, че така геройски си издържала 8 дни Simple Smile   bouquet  за мен това си е мъъъъъъка Simple Smile Стискам палци да има ефект. Това с килограмите е радващо също Simple Smile

# 35
  • Мнения: 397
Здравейте момичета!

С някои от вас сме се засичали и в други форуми.
Колибри, благодаря ти, че пусна тази нова тема. Много е зареждаща и положителна. Аз ще участвам в споделяне на преживяванията си активно. Смятам, че преди да се премине към операция, човек трябва да се замисли и за последстнвията след това.......
Аз съм с хиперфункция и хашимото на ЩЖ от около 6 години, имам и един големичък възел. Ходя при доц. Пандев, наблюдавам се и може би ще трябва да се оперирам. Но засега отлагам, като се надявам да има решение и чрез алтернативни методи или чрез преодоляване на някои мои емоционални страхове вътре в мен........Изобщо, подкрепям схващането, че болестите са основно на духовна основа, отколкото на физическа. И аз от известно време започнах да пия билки и разни хранителни добавки. Засега има резултат, макар и минимален, оптимист съм. Слагах и компрес от тиква дълго време, сега ми е интересно и за този с хумата?!
Колибри, би ли споделила как се прави компреса с хумата и колко време.   И освен това, според вас мога ли да правя диетата с елда, пир условие че при хиперфункция на жлезата ен се препоръчва гладуване?

# 36
  • Мнения: 1 391
Галка  Hug Heart Eyes, много се радвам да те видя сред нашите редици!

Как са нещата при теб?
Темичката ни е като малък спасителен остров, преди да се гмурнем на дълбокото, но пък кой знае, може някои да останат на спокойни води, други сигурно рано или късно ще се гмурнат... но поне сме с една настройка и светли надежди! Ще се подкрепяме!  Peace

Относно операциите... ами аз ако тръгна да правя... трябва да отрежа 4-5 неща на различни места, то кое по-напред и какво ще си докарам после не ми се мисли... това е и причината да се замисля много по-серизоно върху всички причини за болестите. Аз просто трябва ужасно много да се оперирам, ако се шашкам от всяка бучка в мен... Реших поне още някоя година да поживея нормално, доколкото мога, разбира се да следя нещата и да му мисля... въпросът е да мисля не само когато вече ножа опре в кожата ми, а и междувременно - ако може да си помогна я с билки, я с йога, я с мислене и промяна, я с гладолечение... просто бих опитала различни неща, а е и толкова ново и преоткриващо себе си. А ако се стигне до ножа, е - поне ще знам че съм опитала и няма да се чудя.  Grinning

Слагам тук няколко компреси:

КОМПРЕСИ  от книгата "Всичко, което ви интересува за щитовидната жлеза" от д-р Валери Чалъков.
1. Бяла тиква, заедно с кората се настъргва и се прави компрес, като се преспива с него.
 2. Хума се размива с гъстота на сметана. Нанася се върху марля с дебелина ок.1 см и се прави компрес. Престоява се с него 2 часа , 1-2 пъти дневно.
 3.Зелев лист се попарава 3 пъти по 30 сек. във вряща вода и като поизстине се слага на шията за 20 мин. или се приспива с него.
4.Полски хвощ се попарва за 10-15 мин и се прецежда. Отцежда се и се слага на шията. Друг , лесно изпълним е червено цвекло с мед , върху зелев лист. Препоръчва се компресите да се правят и сменят през 15 дни.

Не съм ги правила, само този с хумата, нищо сложно не е и лесно се прави, знам че хумата изсмуква всякакви токсини и отрови - нали и маските за лице се правят с хума, и за коса, точно по тази причина.

ros4enka,
 прочетох в нета, че и при хиперфункция помага гладолечението - то всъщност би могло да се справи мисля с почти всички болести. Не агитирам никого, разбира се, въпрос на личен избор. Наистина ми е интересно какъв ще е резултата при мен, вече ми е 10 ден, няма проблем. Чудя се дали да ги направя 14 или 20... ще видим, времето ще покаже.

За пръв път го правя, но чувствам особена лекота и одухотворяване, направо е страхотно, а апетита ми отиде незнайно къде, нищо не може да ме изкуши и изобщо не страдам.

# 37
  • Мнения: 397
Здравей Колибри,

би ли ми пуснала рецептата и схемата, по която правиш гладолечението. И още един въпрос - видях, че ис писала за пробиотик ентеросан, който пиеш. За какво точно го взимаш - за ЩЖ или за проблеми със стомаха или червата? И смяташ ли, че ти помага?
Разчитам на твоите съвети и ти благодаря!

Честит празник на всички момичета!  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 391
Ентеросан "Т" - пия - те са няколко вида и този точно е за нормализиране функцията на щитовидната жлеза. Подобрява дейността й. Предписа ми го д-р Папазова /холистична д-ка/. В момента заради гладуването не го пия. Защото е вид пречистване от всичко и не е желателно и много лекарства да се пият - най-добре абсолютно пречистване.

Аз действам по методите на Лидия Ковачева и нейната последователка д-р Емилова.
Редувам пиене на чай /може да се добавя мед, но истински/ и плодове /от един вид на ядене/ до 800г на ден /не ги меря, но общо взето хапвам по 1 плод на едно ядене/. И това през 2 ч - например в 8ч сутрин пиеш чай с мед, в 10ч плод, 12ч чай и тн. Това се прави колко дни ти решиш - четох че дори 3 дни гладуване пречистват кръвта и лимфите за цялата година.

Аз съм аматьор в тая област, понеже го правя за пръв път така по-дълго. Преди съм правила макс по 5 дни или по 1 плодов ден седмично. Сега го правя за повечко, вече ми е 11 ден, ако мога ще го докарам до 20, но не обещавам. Тук изключително важно е захранването - необходимо е да става точно по схема иначе може да направи бели. Прави се 5 дни при по-късите гладувания и 10 при по-дългите.

ето по-подробно за метода - има доста сайтове - този ми допадна -http://www.zemianazaem.com/archives/70

Намерих форуми по тези теми, където се коментират подобни и дори още по-драстични гладувания и пречиствания - само на вода - http://forum.zemianazaem.com/index.php?PHPSESSID=c9a2590064639cf … 0&topic=129.0

# 39
  • Мнения: 1 391
Относно това дали ми помага - точно пробиотика не зная - аз се заех много активно с природни методи и правя много нови неща за мен , та не зная кое от тях точно помага, но при всички случаи се чувствам стократно по-добре като цяло.

Промених много неща в начина ми на живот /надявам се да е по-трайно..  Laughing/ - Започнах да пия много вода - мин 2 - 3 литра, билкови чайове - пак специални билки /от рода на невен/, а също и други за подобряване на женска полова система и нервна система и тн - освен това пробиотик Ентеросан, Омега 3, пих и шуслерови соли - това го правих накуп миналия месец, и после почнах гладолечението.

Като цяло се чувствам изключително бодра, свежа, без кафе /което преди беше немислимо/, отслабнала вече с 6кг, с бистър ум и изключително спокойствие - махна ми се стреса и притесненията - действам с разум и спокойствие, което ме учудва даже самата мен - намаляха ми емоциите и агресията, както и ми се промени фината настройка за света и събитията.

Това, което усещах първите 2-3 дни от гладуването бе главоболие леко /то се появява от чистенето на токсините/, но отшумя бързо. Първите 2-3 дни бях вяла и сънлива - пак чистене на токсини и кафето, което спрях, само втория ден усетих глад силен, после чувството за глад се притъпява и апетита изчезва.

# 40
  • Сливен
  • Мнения: 4 073
*Colibri* кажи ми какви билки пиеш за подобряване на женската  половата система и за гладуването какви полодове може да хапваш и какви чайове пиеш?

# 41
  • Мнения: 379

възлите са ми три от ляво и един микро възел отдясно. тези от ляво общият им диагонал в най-дългият участък е около 32мм. т.е по около сантиметър и нещо е всеки. иначе абсолютно всичко ми е в норма.
А казали ли са ти какви са- студени, топли... изследвани ли са дали са добро/злокачествени?
А иначе е мн възможно да имаш възли, а хормонално всичко да е в норма. Но все пак наличието им показва, че има проблем с щитовидната жлеза.
Относно учестеното сърцебиене- най-вероятно е от жлезата.... при повечето от нас е така, за сж Sad
Ами всъщност тази седмица ходих на кардиолог - прегледа ми всичко и ми каза,че е от пролапса,който имам, а не от жлезата. Hug

# 42
  • Мнения: 1 391
Чайове пия билкови, каквито имам под ръка, нищо специално - от тези в пакетчетата българските. Плодове най-добре сезонни, аз си купувам каквото ми се хапва - ябълки, портокали, банани, киви, лимони, грейпфрути - такива неща.

Билките ще погледна специално, че бяха някаква комбинация.

http://vbox7.com/play:880cfbc6db
Интересно филмче за здравето и храната

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 17:18 от *Colibri*

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте,

Дали някоя от вас има координатите на д-р Маринчев в Майчин дом, че прерових интернета Wink но не мога да открия неговия телефон.
Ще съм ви много благодарна ако можете да ми помогнете Simple Smile

# 44
  • Мнения: 164
Здравейте на всички! Включвам се по темата с един единствен пост, тъй като сложих край на ходенето по лекари и вътрешните терзания. Целта е доколкото мога чрез опита си да помогна на другите момичета, от които лекарите са решили да правят пари. Започвам с това, че идеално здравословно състояние няма. Аз отидох след лабораторни излседвания на ТСХ / беше леко завишено малко над референтните граници/ около 4.5/ макар, че в някои лаб е 5 границата. От Варна съм. Първо посетих д-р Райков. Човекът не е лош и беше усложлив, но заради едно миниатюрно възелче ме подложи на стотици изследвания + биопсия. Не приех да пия лтироскини след като видях колебанията му/ всичките ми антитела и прочие са в норма/, и той посъветва маика ми да бъдела по - отговорна към мен и да настоява за хапчетата. Последно се съгласихме поне да наблюдаваме хормона през 6 месеца. Няма промяна. Отидох при д-р Сарджева / не по - малко известен професионалист/ тъй като предния лекар, ми се налагаше буквално да му вадя думите с ченгел от устата и не знаех последно за лечение ли съм или не.  Тук опита ми беше по-  лош. Излязох с рев от кабинета. Тази жена, с извинение, е ЛУДА. Имала съм автоимунно заболяване, възела го доказвал, да съм почнела веднага с доза 75, после да смъквам на 50 и така цял живот. Опитах се да задам няколко въпроса. Тя ми се развика, че като съм знаела толкоз да съм се лекувала сама. Бе, въобще ужасно груба жена. Заради това, че бях с направление крива ме направи, отнемала съм била реда на другите клиентки, които не са по каса. Търговка с главно Т.  Съчувствам на момичетата след мен, на които със сигурност пак е бутнала хормони в конски дози. Направих година пауза от лекари, защото ми дойде до гуша. Бях се взела решение ако ще започвам тирокса да е при планиране на бременноста, но не и по - рано, при условие, че нито имам оплаквания, нито възела расте. / стои си 3см/ По препоръка на познат посетих последно д-р Оля Кирякова в Терапията. Жената беше много мила, отдели ми доста време, отговори на всичките ми въпроси и дори се учуди, че съм се подлагала на биопсии и прочие. Каза - идеално няма, но след като са ти завишени ТСХ като констатираш бременност ще се започне лечение и то за да се задържи плода.  Каза, че след като останалите хормони са в норма няма как да има автоимунно заболяване и каза, че твърде много се спекулира с тези ТСХта в последно време. И е права. Обърнали са го на търговия. Само отворете интернет - те ни изкараха най - болната нация от ТСХ в света. Майка ми посети д-р Христозов /след преживян стрес/ с тсх 2.60 и оня я натъпка с 75 ел тирокс. Вече 10 години го пие и тсхто и никога не се задържа на около 2, вече скача, защото жлезата си свикна да е зависима. Дори не я накарал да пуска антитела. Как е стигнал толкова високо в кариерата си този човек не знам. Отделно, че е адкси груб и нечовечен. Това не са лекари, а търговци. Лошото е, че хората им се доверяват и си експериментират със здравето. Отново казвам, пускам поста само, за информация на потребителките. Аз приключвам с този въпрос и хилядите си въпроси и страхове. Дано съм ви била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт