Разочарована от доц. Томова (фетална морфология)!

  • 21 838
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Оф, незнам защо си платила след прегледа изобщо!

При положение, че не си е свършила работата... Аз едва ли щях да платя за такова нещо!

# 16
  • Мнения: 95
Здравейте, и аз да се разпиша за доц. Томова. Два пъти съм ходила при нея, през 2006г и 2010г.

Първия път ме прегледа доста обстойно, поне половин час бях в кабинета. Много доволна останах. Тогава не правеше 3D, съответно прегледът струваше 50лв и нямаше диск.

Втория път прегледът мина за около 10-15 мин. Ние бяхме със сина ми (тогава 3 годишен), и тя леко му се сопна, че заради него не можела нищо да чуе и види. Още тогава й се издразних, той все пак е дете, и всъщност не правеше нищо особено. Органите ги прегледа много набързо, повече време ме гледаше на 3D, тъй като малката беше си забила главичката в плацентата и нищо не се виждаше. Та освен прегледа си платихме и диск, на който нищо не се виждаше за обща стойност 100лв.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 098
Оф, незнам защо си платила след прегледа изобщо!

При положение, че не си е свършила работата... Аз едва ли щях да платя за такова нещо!

Да ти кажа, след като си тръгнах ме хвана яд, че си платих. Беше ми неудобно да се върна. А на нея хич не й беше неудобно да ме претупа и да ми вземе парите. После, когато й звънях по телефона, бях любезна и я помолих да отида пак да си направи обстоен преглед, а тя се държа много грубо и ми остави отворен телефона.  Close

Машонка, явно е въпрос на късмет дали ще ти отдели половин час, 10-15 мин. или 5 мин. както на мен, но най-лошо впечатление ми направи, че уж е мила, но си става доста грубичка на моменти. Беше нагло и с мен да се държи така, след като тя ме е ощетила, а аз бях милата. Може би трябваше да настоявам, дори да бъда по-рязка... Минало вече, но не бих я препоръчала вече на никого. Всеки да си прецени.

# 18
  • Мнения: 728
Монако Много съжалявам че така е протекъл твоя преглед.. 

Аз имам записан час за 3-ти април ( днес го записах) моята АГ която ми следи бременноста ми препоръча доц.Томова. Казах и че искам преглед Фетална морфология и ехокардиография на сърцето и 4Д заедно с диск.. Тя (жената която ми вдигна телефона) каза че няма проблем.. обясни ми че феталната морфология се гледа повече на 2Д но ще ме гледа и на 3Д/4Д и разбира се че ще ми даде диск.. попитах колко ще струва прегледа и тя каза 100 лв..
Надявам се моя преглед да мине както трябва и да не ме гледа 5 мин или 10 мин.. то моята АГ ме гледа 15 мин... при условие че пред кабинета и има още 10 жени.. и ако ми направи този номер както на теб ти е направила няма да и платя. И все пак се надявам да мине добре.. Ще пиша след прегледа с какви впечатления съм останала.

# 19
  • Мнения: 1
Относно доцент Томова

Момичета давам съвет като изпатила майка, която няма да се отърве от стреса и загубата на детето си още години напред.

Ако имате финансовата възможност отидете при двама различни лекари за фетална морфология!!!
Ако можех да върна времето назад щях да го направя категорично!!!

Разчитах на компетентното мнение на доцент Томова, която не видя, че бебето ми е с диафрагмална херния. По мнение на абсолютно всички лекари, с които съм се консултирала след раждането - тя е трябвало да види тази малформация на плода!!! Дори листа, който ми даде беше кикнат с човчица, че диафрагмата е наред Cry Излишно е да споменавам подробности относно раждането, операцията на бебето и как седмица след това купувах ковчег вместо пелени.

Моля ви момичета консултирайте се на 2 места, защото бременноста и раждането на здраво бебенце е най-голямата отговорност в живота ви.

# 20
  • Мнения: 95
Naejda79, много съжалявам за загубата ти.  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 4 493
Naejda79 това е ужасно. А имаше ли шанс да бъде спасено бебенцето, ако го беше видяла Томова? Не съм запозната с тази малформация. В коя седмица ходи при нея на ФМ?

# 22
  • Мнения: 4 199
Аз останах доволна от прегледа си при нея, но определено очаквах повече от гледна точка на качеството на записа на диска, например. Също останах с впечатление, че прегледа премина бързо и сякаш попретупано, при Елена Павлова на първата ФМ в Марковс например и монитора беше като на кино и тя обясняваше всичко много ясно и подробно.
Надежда79 ужасяващо е това, което описваш, никому подобна развръзка дано не се случва, съболезнования за ангелчето ти Flowers Rose Flowers Rose

# 23
  • Мнения: 1
Да, ако доцент Томова беше видяла малформацията щях да замина в Англия, където хората имат няколко метода за справяне с "проблема" (интраутробна терапия на диафрагмална херния на плода, фетоскопски операции, лазер-терапия) и то още докато бебето е в утробата ми.
Просто тя не даде шанс на детето ми да живее...

И аз като повечето тук си казвах, че подобни неща ги пишат само по вестниците и на мен не може да ми се случи.... НО при мен се случи! Затова апелирам : мили дами отидете при 2-ма специалисти - феталната морфология е важна за вас и вашето бебе!

# 24
  • Мнения: 4 199
Надежда, а ти  не ходи ли поне на две ФМ? Аз третата я пропуснах, но на първата и втората бях, а и после пяак ходих при специалист с хубава апаратура, който на практика всеки път гледаше подробно бебето и правеше мини ФМ! Аз съм малко Тома Неверни и колкото и прехвален да е даден специалист винаги се базирам на второ, че и на трето мнение.

# 25
  • Мнения: 1
И добре си направила!
Ходих 2 пъти както си му е редът, но все при доцент Томова....
Съответно когато ти каже доцент и двата пъти, че всико е ОК първосигнално се доверяваш, за което не спирам да се обвинявам до днес!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 098
Naejda79, нямам думи да изкажа съболезнованията си, не е достатъчно каквото и да напиша.
 Sad Но изобщо не се учудвам, че доц. Томова не е видяла малформацията, като знам как набързо и много разсеяно прегледа мен. За отбелязването в листа, че всички органи на бебето са наред - изобщо не може да се разчита. Както писах, на мен сестрата ми отбеляза, че всичко е в норма, като влезе в стаята в края на прегледа ми и дори не присъстваше на него, за да знае какво е видяно. А за 6 минути какъвто и доцент да си - не може да се види всичко. Жалко, защото именно затова си даваме парите и отиваме с надеждата за един обстоен преглед. Надявам се след като се държа така с мен, доц. Томова да си е взела едно наум и да е започнала да преглежда момичетата както трябва. Не е достатъчно да си прехвален специалист, за да си свършиш съвестно и концентрирано работата. Аз лично обаче никога не бих я препоръчала вече. 

# 27
  • Мнения: 8 265
Надежда много съжалявам за случилото се.
Лекърите и те са хора и допускат грешки. Проблема че някой от тях са фатални.
Аз лично съм изключително доволна от Томова. Имам някаква представа от медицина и не се интерсувах от това да му видя лицето а дали всичко е наред. Сестрата не е необходимо да гледа каквото и да било тя само отбелязва. Тя е администратор и може и да не присъства на прегледа. 
Моя преглед трая почти час. Поради напредналата си възраст попитах дали да правя амниоцентеза. Тя ме разубеди с доста показани от нея неща. При тези прегледи практиката е от огромно значение а доц.Томова има повече от 20 години. Не е от докторите които много обясняват но аз и не търсех такива дето да ми се вживяват.

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте.

Доц. Томова не видя, че бебето ми е със Синдром на Даун. Даде ми 99% гаранция, че ще имам здраво дете, а аз родих дете със Синдром на Даун.

# 29
  • Мнения: 8 265
el_sani съжалявам че си попаднала е онзи 1 процент.
Но за съжаление феталната не дава 100% гаранция за това е амниото.

Общи условия

Активация на акаунт