Разочарована от доц. Томова (фетална морфология)!

  • 21 854
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 199
За Даун се прави БХС.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Той пък хептен не дава гаранция.

# 32
  • Мнения: 4 199
Ами тогава всеки да вярва на каквото иска, за мен е гаранция.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 287
ИЗвинявай, ама каква гаранция ти дава, освен статистическа вероятност? Винаги резултатът е 1: нещо си и твоят случай винаги може да бъде точно тази 1-ца. За съжаление има доста случаи на майки с нисък риск, отчетен с БХС и впоследствие родили увредени деца. Момичетата са казали - 100% гаранция дава единствено амниоцентезата.

# 34
  • Мнения: 2 286

БХС е статистическо изследване, което нищичко , ама нищичко не ти гарантира.
Амниото не се прави на всяка майка, защото е застрашаващо живота на бебето изследване, а само на майки с много висок риск от БХС.

И тук не става дума дали да вярваш в призраци или не, става дума за 100% вярна информация.

Почети малко, преди да вярваш на "каквото си искаш", нали си "Тома Неверни", как вярваш на БХС тогава? ooooh! Thinking

# 35
  • Мнения: 4 199
Изказах мнение, не го навирам на никой в носа и не използвам емотикони, хващащи се за главата.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Ами някой може и да ти повярва, затова се хващаме за главата.  То за БХС си пише, че изчислява статистическа ВЕРОЯТНОСТ. Е как вероятността дава гаранция не ми е ясно. Вземи прочети тълковния речник и помисли малко...

# 37
  • Мнения: 4 199
Имах изключително трудна бременност и ходих ори най-добрите лекари за мен: в медицински център Марковс и д-р Сигридов от ''Малинов'', които са твърдо за БХС и аргументирано ми посочиха безспорните му плюсове. Но тъй като вие сме достатъчно сведущи и сте чели, чели, повече от Марковс и Сигридов взети заедно и сигурно сте доценти по медицина, коя ли съм аз, че да споря Wink

# 38
  • Мнения: 2 286
Имах изключително трудна бременност и ходих ори най-добрите лекари за мен: в медицински център Марковс и д-р Сигридов от ''Малинов'', които са твърдо за БХС и аргументирано ми посочиха безспорните му плюсове. Но тъй като вие сме достатъчно сведущи и сте чели, чели, повече от Марковс и Сигридов взети заедно и сигурно сте доценти по медицина, коя ли съм аз, че да споря Wink

И с мненията на 2ма лекари се изчерпва медицината? Thinking
И кому ли е нужна амниоцентеза, щом има БХС? Whistling

БХС може да те накарат и 100 пъти да го повториш, за всяко изследване ще си платиш и пак няма да имаш сигурен резултат. А амниото е 100% Peace

На моя позната резултата от БХС беше 1:25  Shocked за синдром на Даун, поболя се от мъки и страдания за бебето си.
Роди живо и здраво прекрасно момиченце, пу-пу Praynig .

# 39
  • София
  • Мнения: 4 493
Julia_21 достатъчно уважавам специалистите в клиника Малинов - не само Сигридов, ами и Персенска и имуноложките, както и Марков /при него бях и на трите ФМ/   Peace, но моля те не злоупотребявай с имената им. Явно не съвсем добре си разбрала защо са те убеждавали да направиш БХС.
Аз правих БХС, но то не дава никаква гаранция нито за наличие , нито за изключване на вродена аномалия  Peace
ФМ сама по себе си, също може да пропусне определен синдром / различните синдроми и аномалии на плода се прооявяват в различни седмици от развитието/.
Най-добре, комбинация от двете, за да може специалист да прецени, дали е препоръчително да се направи амниоцентеза и консултация с Кременски или не  Peace
При висок риск от БХС, но без маркери на ФМ /специалист може да види маркерите за Даун, като дългите кости, фаланги на малките пръстчета, разположение на пръстите на крачетата, носната костица и т.н./ , няма да ти предложат амнио  Peace
Истината е, че амниото е най-рисковано, но и най-сигурно за момента - 99,999%

# 40
  • Мнения: 4 199
Кое точно наричаш злоупотреба? Злоупотреба е, ако преиначаван нечии думи, а в случая всеки може да набере по телефона Сигридов и да го пита абе ненужно изследване ли е БХС, да видиш как ще те ''насоли'', в неговия си стил. Пак казвам, демокрация е, децата са си ваши и нека всеки прави това което счита за добра и особено за много челите и чулите - вярвайте на себе си, а не на специалистите, в които лично аз безрезервно вярвам. Между другото. аз направих БХС просто за успокоение, първата ми ФМ при Марковс беше перфектна, но просто лекаря ми мер изпрати с думите: и задължително БХС,  въпреки, че ние виждам нищо обезпокоително, за да отхвърлим и останалите възможности за генетични измемения. Повече няма да коментирам, всеки има глава на раменете си и...да, компетентни съфорумци, знаеши повече от лекарите Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 287
В момента не спорим дали БХС е нужен или ненужен, а дали дава гаранция за нещо, както ти твърдиш. Лекар да ти е казал, че БХС ще ти ГАРАНТИРА нещо? Защото силно се съмнявам, даже съм убедена, че не е. Преиначаваш думите и аргументите на специалистите. А я  ми кажи дали някой лекар би те посъветвал да направиш САМО БХС, щом според теб той гарантира нещо? Прави се КОМБИНАЦИЯ от ФМ и БХС за по-голяма сигурност и пак няма 100% гаранция. Ако имаше никой нямаше да прави амнио, нито ФМ, щяха да си правят майките БХС и толкова. Но няма лекар, който на база БХС ще каже дали детето има синдром или няма.Гаранция 100% дава само амниоцентезата и то пак не за всички аномалии, просто защото едно изследване на всички отклонения би било прекалено сложно, времеемко и скъпо.
И спирам по темата, за мен тя се изчерпа. Всеки да си прави изводите и да решава какви изследвания да направи.

Последна редакция: сб, 08 дек 2012, 10:26 от Месечинка виторога

# 42
  • Мнения: 8 301
В това е проблема.Специалистите обясняват..жената не разбира и си прави някаква интерпретация и на финала доктора виновен. Като Джулиа дето изказва глупави твърдения и който бил и казал лекарят.

# 43
  • Мнения: 2 286
Oбаче, жената не се отказва Joy , говориш - обясняваш, ама тя нейните си глупости си знае Whistling . Че има наглостта да твърди, че две "светила" така я научили... Crazy

Девойко.... , спри се, че смешна и глупава стана! Поне като не знаеш попитай - да не знаеш и да попиташ - срам за 5мин, да не знаеш и да не искаш да се научиш - срам за цял живот. Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 4 493
Кое точно наричаш злоупотреба? Злоупотреба е, ако преиначаван нечии думи, а в случая всеки може да набере по телефона Сигридов и да го пита абе ненужно изследване ли е БХС, да видиш как ще те ''насоли'', в неговия си стил.
Ако прочетеш внимателно какво точно си написала ти и аз какво съм написала, ще си отговориш и сама.
За едно нещо си права - "Злоупотреба е, ако преиначаваш нечии думи" - затова те помолих да не слагаш в устата на Сигридов преиначените му думи. Преди да напишеш следващият си пост, прочети малко инфо от страницата на Марковц, от сайта на катедрата на Кременски /това според мен са места на които можеш да получиш достоварна и достъпна информация, кое изследване какво и защо се прави/ и ако пак не разбереш - набери Сигридов и му кажи какви глупости пишеш, за да те "насоли". Интересно е че за мен ти си първата която казваш, че Сигридов я е "насолявал", моите впечатления са съвсем различни от поведението му  Peace
Аз също спирам с темата за БХС и ФМ, все пак темата е за ФМ при Томова  Peace

Общи условия

Активация на акаунт