Бебе в кувьоз, което не иска да суче - ПОМОЩ, СТАВА ПО-ЗЛЕ!!!

  • 1 455
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, помощ!!!!!!!Всички се бяхме успокоили, защото изписаха бебето и то уж си сучеше, но след два дни вкъщи сега отново е в болница. Когато дошла педиатърката, се оказало, че бебето изобщо не се храни добре - засуква два-три пъти и заспива, дави се от биберон, много вяло и безжизнено е. Педиатърката е завела майката и бебето в Института по педиатрия, където веднага са слкожили бебето на системи. Диагнозата е неразвит сукателен рефлекс. Бебето ще стои там минимум седмица, на майката не й позволяват да го вижда - само наобяд й дават сведения. Тя има кърма, изцежда се на 2-3 часа, включително и през нощта, но много се притеснява за бебето си и как ще го научи да суче... Мами, които сте минали по този път, моля ви, помогнете!!!!

Моето бебе не сучеше и се наложи също да влезе в болница на 10-тия ден на системи (в Института по педиатрия също). Аз обаче отказах да я оставя сама и ни приеха в Гастрото, не в неонатологията, където не взимат майки... Както и да е, отплеснах се... Мисълта ми беше, че една седмица бяхме в болница, не можех да я кърмя там заради системите, само на изцедена кърма беше, после обаче се върна към гърдата... Дано и в този случай стане така!   Praynig
Според мен обаче най-важното сега е бебето да позакрепне. Нека майката цеди кърма и носи там да го хранят с шише. Като позаякне бебчо и си го прибере вкъщи, да опитат пак с гърдата и ако не става, не става... здраве да е! Ще продължи с изцедена кърма, какво толкова?! Най-важното е бебето да е здраво, в края на краищата...  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 586
...Диагнозата е неразвит сукателен рефлекс.

Разпечатай на майката тази статия: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5418
Дано скоро бъдат заедно с бебечето!

Общи условия

Активация на акаунт