С януарски бебета благословени, вече първи сме в "Родени"!

  • 39 082
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 903
Понякога и до тоалетната не мога да ида.

това никога не съм го разбирала.
първото си дете гледах "да не разглезвам", оставях в креватчето. Но той не е бил много ревлив. Този сега нали ми е изтърсаче, нали за последно, постоянно го разнасям  Heart Eyes
не се лишавам обаче от душ или други хигиенни дейности.

за корема - нося стягащо бельо, правя масажи и елементарни упражнения, преди да дойде време за коремни преси. Борбата ще е дълга и жестока  Twisted Evil не свалям нито грам вече.....

оригването продължава, докато бебетата почнат да седят  Peace

# 46
  • Мнения: 452
Е, хайде и от мен здравейте най-сетне в "Родени 2012"  Hug
Благодаря на всички, които се потрудиха над темата  Wink .
СвилВасил аз колан слагах още като излязох от родилното и много бързо ми се прибра корема, е сланинките си останаха - там колана не може да помогне, упражнения се искат  Joy Вече си влизам в старите дрехи на 90 %, само блузките ми са по-късинки и тях не ги обличам, поне докато не вляза във форма. Ама с това време не виждам как ще стане, да се оправя вече, че ми писна затворена да стоя.
Силвия и моя мъник така почна да прави от около 1 седмица, аз нали все го хвалех колко ми е послушен и как не реве - не реве ли , малееее чак полилавява  Joy
Адашке /Жени*/ аз не смея да го вземам, че да не му става навик - за леглото говоря, иначе се гушкаме, като мине 21 ч. и малкия откача поне до към 2-3ч. не се успокоява, има само едно положение - легнал на една страна на гърдите ми, гушнат в мен - аха съм го оставила и е ревнал и спя в полуседнало състояние. Днес като изпратих каката на училище и полегнах до него викам си само 5 мин., че чак до 9,30, докато не ми звънна ММ да ме събуди. И аз спя  малкия спи, лелее от кога не съм заспивала така  ooooh! Пък да ви се похваля, снощи се изакахме, ама на фонтан и леглото и мен и подлога - всичко, но важното е, че вече е облекчен и снощи спахме, не мога да си кривя душата. Дано не се налага повече да му помагам за акането...
Изписах доста, така че ви оставям
Приятен ден  Hug

# 47
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Я да се запиша че съвсем ви изтървах.
Благодарско за новата тема и дано се изпълни с много положителни емоции.
Ние сме добре. Малчо е качил 630гр за 2 седмици и вече наваксваме с теглото.Понеже е мързеливичък и не е изсуквал всичко аз се уредих с 39гр температура и бяхме на цедене 2 дена,заради разраняване на зърната и хранене с бутилка.Интересното беше,че продължаваше да си търси гърда и просто не издържах и теглих майните на докторите и почнах да си го кърмя наново.Лошото е,че заради темпа и цеденето кърмата ми беше намаляла рязко,но вече наваксваме количеството.
Ще се опитвам да ви следя,нооо не се знае дали ще успея.
Сега ви пожелавам по-малко безсънни нощи и отивам да ме източат за 6-ти път днес:whistle:

# 48
  • Мнения: 27
Здравейте! Записвам се с голямо удоволствие в първата бебешка тема... Пожелавам на всички бебчета да растат здрави, щастливи, красиви и умни! Поздрави  Peace Hug

# 49
  • Мнения: 239
Жени, Бибиана, благодаря за отговора!  Hug
За бибката и гушкането- ами тя мойта госпожица гушкане не отказва. Simple Smile Гушкаме се при всеки удобен случай и не искам за нищо на света да изпусна тези моменти. Аз, дето съм голям човек си умирам да ме гушкат и целуват...  Blush А бибка понякога търси само когато е вече свръх уморена и изнервена че не може да заспи.
За спаето- спи си в легълцето нощем, а след сутрешното хранене към 8.30ч ако не е в настроение да будува се гушваме на голямото легло между мама и тате и си поспиваме всички до към 10.00ч. Когато я присвие коремчето я слагам да поспи върху моя корем, поне при нас това е панацеята срещу колики.

# 50
  • Мнения: 5
Тъй като въпросите ми някак си минаха и заминаха незабелязани, ще си питам пак, нали съм упорито.... Simple Smile Пък дано някой ги забележи : ))))
1. Някои от вас отопляват ли се с климатик?? Ох, знам, че не е полезно за бебето, ама като нямаме друг избор ми се иска да получа успокоение, че не е чак толкова вредно....
2. Втори въпрос го забравих Simple Smile
3. Тези от вас, на които се появи линеа негра по коремчето - след колко време започва да избледнява? Моята е със същата дебелина и цвят както преди раждането и си мисля, че вече й е време да се маха, но тя е на друго мнение...

# 51
  • Мнения: 330
Не е истина пиша за 4-ти път този пост, и все изчезва. Дано сега стане.
Жени аз слагам доста често нощем Софи да спи при нас, така мога по бързо да реагирам, когато се размрънка и да не се събуди а и нас може.
Ние си се гушкаме, винаги когато, еми сега и  е времето.
Трябва тренировки за корема, само колан няма да стане мисля, но аз съм много несериозна .
За оригването, много рядко ни се получава, а и аз много не и настоявам.
Миряна ще ти отговоря на кратко, че толкова писане, извинявай че и на предния пост неотговорих, но немога да смогна нещо. Софи вече захапва много по-добре, просто слагам много повече възглавници подложки и т.н. за да се наместим, не че няма издънки, но опитваме пак и така. Яде 7-9 пъти на ден, толкова и пампи сменяме, обикновено доволно напишкани, ако единия е по-малко другия компенсира. От както ака по малко, като е будна обикновено иска да е гушната и някой да гали коремчето, когато е изакана е веселка и може да седи сама в столчето. Цвета на кожата и е свеж /розов/ тургора мисля добър. За наддаването нямам идея, ще разбера другата седмица. Колики има давах Лефаксин, до миналата седмица когато док каза да го спра и ми даде някакви хомеопатични за 7 дни за тях и за ането, нямаха ефект мисля. Тя каза да не се тревожа за това че не ака толкова често, ама айде де. Акито е жълтичко и кашесто / както преди, не мисля че е запечена/. Иначе колики има – превива се, пръцка много, понякога от напъване чак повръща по малко. Не мога да свържа с нищо, както си акаше по 4-5 пъти изведнъж спря нека 1 и нещо тогава я водих до док, която помогна и от тогава само по един път наден. Аз гледам да ям преобладаващо течни неща, пия много течности, но учи. Днес сутринта Софи се събуди с вик, дожаля ми и сложих термометъра, акито беше с нормално. Преди яденето в 1 така оцапа пейзажа, думи нямам. Не знам вече какво да мисля и правя.

# 52
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Г-жо Монк, нещо не мога да те намеря, за да видя Вероника. Пусни ни един линк към албума.  Hug

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 83
Привет и от мен! Първо да благодаря на създателя на темата за полезната информация, която толкова добре е систематезирана, че се зачетох във нея, но иначе не пропуснах да запиша беба и себе си да ни "поместят" в месец януари..... и съвсем пропуснах да напиша и ред тук. Как се оправдавам, а?  Wink
Пожелавам на всички мами да се възстановят възможно най-бързо и да гушкат бебчетата постоянно. В момента аз нямам тази възможност, тъй като беба е недоносена и все още е в болница, но силно вярвам и се надявам, че в най-скоро време ще ви се похваля, че нямам време да пиша толкова често. Praynig

# 54
  • Мнения: 1 043
Ха, добър ден  Wink

И днес не успяхме да излезем, срам не срам, ще си призная, че още не сме сглобили количката, но мисля, че вече е време. Улиците при нас не са заледени, та утре (дано е слънчево) мисля да е нашият ден. А и баткото е в нас- има варицела в групата и съм го оставила в нас вече 2 месеца ще станат. Милият, много му е скучно, но още малко, ще изтраем до края на месеца  Crazy

Жени, аз оставям малкия я в леглото, я в шезлонга, за да мога да си върша другата работа. Но като цяло той ми е спокоен, пу-пу, та рядко плаче.

Относно бибата и носенето на ръце- за мен бибата е по-малкото зло. Давам на малкия от време на време, въпреки че не я обича особено.

Габи, ние сме с климатик във всекидневната, а там прекарваме почти цял ден с малкия. Баткото също го изгледах на климатик, и сега е така  Peace

Ох, много сладко гука Алекс, забравила съм...айде отивам да си го нагушкам преди да е заспал  Hug

# 55
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Привет и от мен! Използвам един промеждутък, докато беба инцидентно заспа, та да се впиша.

Първо - благодарности на Аморе за разяснението относно побелялото езиче   bouquet Всъщност имам бегъл спомен, че преди бяхме коментирали темата, но все пак - да се уверя!  Laughing Нямаме установена от док млечница, аз давам само гърдата де, но както се казва парен каша духа Wink

Нас много ни мъчи коремчето - свива се милата, почервенява чак. Капките помагат мисля за сега, но гледам и да не прекаляваме... За сега таткото все още е у дома, та ревяща не съм я зарязвала в кошарата -  все е гушната или у него, или у мен. Но от др. седмица сме сами, та ще видим как ще се справим. Така или иначе, когато нямам нещо належащо, приятно ми е да е гушната у мен и да й говоря. Няма да ми повярвате сигурно, но още от болницата това бебе се усмихва - не бегла усмивчица, а широка, хубава такава...  Laughing Знам, че е несъзнателно, но е мнооого сладка!!!! Батко й си въобразява, че се усмихвала на него  Wink

Кой питаше за климатика? С това се отопляваме у нас - полезно или не, това е положението...

# 56
  • Мнения: 236
Засега само за запис в протокола. Нашата бебка се роди със секцио на 25 януари  Laughing Тежеше 2800гр. и беше 48 см висока.
За близо месец откакто сме заедно вече имаме нещо като дневен режим, въпреки че има още какво да се желае. Имам и доста въпроси за изясняване, вкл. и към ЛЛЛ, но ще бъде в следващ пост.
Поздрави на щастливите мами и целувки на мъниците.

# 57
  • Мнения: 2 980
Няма да ми повярвате сигурно, но още от болницата това бебе се усмихва - не бегла усмивчица, а широка, хубава такава... 

Вярвам ти. Нашата се усмихва също и то когато е доволна, така че го броя за съвсем съзнателно Simple Smile

Първото бебе не излизаше от ръцете ни, аз също не намирах време и до тоалетната да отида спокойно, чаках баща ѝ да се прибере от работа, да му я прехвърля - и тогава...  Confused Сега съм пълен непукист, оставям я да плаче, ако имам нещо по-спешно за вършене в момента. Но пък и не реагирам толкова първосигнално на бебешкия плач този път. Първия път буквално хвърлях всичко и хуквах на пожар при всяко измрънкване. Голяма паника бях.

Иначе с двете се оправяме нормално. Единственият лек проблем за момента е, когато голямата реши, че ѝ се ходи до тоалетна (все още помагам там), а малката напълни памперса точно в този момент и писне. Кривогледа ставам за момент.  Laughing

# 58
  • Мнения: 2 483
Привет и от мен в "Родени" и благодарности на момичетата, които се грижат за темата   bouquet  bouquet  bouquet

Днес водих момите на педиатър. Едната има проблем с бъбречето, другата с жълтеничката - вече са на 43 дни, а едната още ми е жълтурка. Взеха й кръв от петичката, оказа се с доста висок билирубин, та да видим утре какво ще ни кажат за него.

За бъбречето на другата трябва да вземем стерилна урина и седнах да чета в нета как става това при бебе, та май голям зор и забава ще падне  Crazy

За ортопеда - някой беше писал, че няма да води детето, а само ще следи дали гънките съвпадат... За какво съвпадение на гънки става въпрос?

Иначе засега сме само на кърма, но всеки божи ден ми минават мисли за отказване...... Много е тегаво и неудобно, по 8 часа в денонощието седя/лежа в една поза и не знам къде ще му излезе краят  Crazy
Едната беба е ужасна ревла (може би да са колики), другата и приглася нерядко и като зареват в хор, ми иде да се отстрелям  ooooh!

# 59
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Здравейте,
Жени, Марти като се роди си спеше в кошарата, ама с това нощно кърмене ooooh! много неудобно, и таткото го "изгонихме"(тогава живеехме у свеки и леглото беше малко, та нямаше място за тримата) и си взех бебето при мен Whistling. Вече от 3 год сме си в нашия апартамент и в нашата стая никога до раждането на бебето не е имало детско легло- нарочно купихме по голяма спалня Laughing- та Марти спеше само при нас, сега Марти спи в детското легло, а бебето между нас Flutter- пробвахме четиримата ама си е тесничко Thinking
За гушкането и бибата- аз я давам ако я вземе -ок а ако плаче заета или не го гушкам, понякога като мрънка само му давам бибата, за да свърша нещо
За корема и линията моята беше лека ама още си седи такава като преди раждането, а корема ми е толкова грозен ooooh!-имах толкова хубав пъп, а сега елате го вижте Crossing Arms
Силвия - да ти кажа и аз си мисля че когато татето е на работа бебето е много по неспокойно, ето тази нощ например, той беше на работа- бебето ни разказа играта на двете с мама ooooh!, то не беше рев Confused, мрънкане Thinking, пъшкане пак рев #Crazy
О и да се похваля днес пак бяхме на разходка ама не с количката че вчера бе много зор с нея, а с кенгуруто- то е с твърд гръб, и пише че става след 1 месец, та за час се разходихме  Laughing

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 18:51 от koteto_

Общи условия

Активация на акаунт