Зверски глад

  • 2 207
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
nimfi4ka, ако държиш само консултанти да ти отговарят, задай си въпроса тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=85.0

# 16
  • София
  • Мнения: 6 675
....Пробвала съм да се изцеждам след като  е сукала,но то няма какво или примерно само 10 грама...Една приятелка ме посъветва да си взема помпа тип спринцовка,това дали ще помогне(сега съм с такава на Авент).
Аз имам още много въпроси и ще се радвам ако ми отговориш.

Как да разбера дали кърмата стига?
Как да разбера дали след час и половина сукане мрънка от глад или от нещо друго?(например колики)

Утре сме на контролен преглед и ще разбера колко е наддала,общо взето дохранвам само в краен случай- веднъж на нощ(не всяка) с 30-60 мл.

nimfi4ka, ръчната помпа на Авент е доста по-добра от тези тип спринцовка, но е въпрос и на индивидуално усещане, нищо не пречи да пробваш. Млякото се образува на принципа "търсене-предлагане", ако продължиш с помпането 10-15 мин., след като си започнала, без да пуска, ще усетиш в един момент ново слизане на мляко. Пробвай и да сменяш гърдите - първо едната 10 мин. и после премини на другата 10 мин., после пак върни първата и т.н.
Кърмата стига, ако имаш поне 5-6 напишкани памперса и 2-3 добре наакани на денонощие, въпреки че на тази възраст по-нормално е да ака при всяко хранене. Добре наакани е повече от големината на монета от 1 лев, поне 1 чаена лъжичка да има /извинявай за пространното обяснение Simple Smile/.
За глада - постепенно ще се научиш да различаваш сигналите, които дава едно гладно дете, но след час и половина е по-вероятно да мрънка от глад, а не от колики. Със сигурност най-доброто е да предложиш първо гърдата, пък ако не е гладно бебето, ще се види, и ще търсиш друга причини. На тази възраст хем се уморяват, хем им е малко стомахчето, затова ядат често и по малко, с израстваното интервалите се увеличават, знам, че е досадно понякога това да сте като скачени съдове, но то минава с времето, малко още трябва да издържиш. Hug
Най-добре утре пиши колко е наддало детето, също и колко е родено и колко е изписано от болницата. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 250
Родена е 2850 в 36 г.с. и 5 дни.Изписаха ни 2640, а седмица след това беше наддала до рожденното си тегло,а именно 2850. Но тогава дохранвах повече. Утре ще пиша пак след прегледа.
А добре ,Olive, щом е от глад,както и аз си мислех,какво ме съветваш-да продължавам ли да я държа на гърдата или да дохраня? Признавам си,понякога и аз не издържам,оставам без сили,а тя иска още и още-точно в тоя момент дохранвам.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 675
nimfi4ka, знам, че е много уморително и писва на моменти, но това е естествения начин, измислен от природата, бебето да увеличи производството на мляко на своята майка - колкото повече суче, толкова повече ще има.
С едно условие - че бебето трябва да суче ефективно, както и да се изключи проблем в производството на мляко при теб заради проблеми със щитовидната жлеза.
Т.е. - следи памперсите - напишкани и наакани, също и как наддава бебето - това ще ти покаже дали всичко е наред.
Нормално е новородено да се държи така, както описваш, и ако дохранваш, това ще е за сметка на твоята кърма - всичко, което се дава като добавка, не се изсуква от теб и съответно не се произвежда млякото, което е необходимо на бебето, но пак с уговорката, че трябва да си сигурна, че няма други проблеми, които влияят на производството на мляко. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте! Обещах да пиша след прегледа и ето ме тук. Беба е наддала доста добре- преди 2 седмици беше 2850, сега е 3520,а височината -48 преди, 54 см сега.
Olive, свързах се с фармацевт от линка ,който ми даде и тя ми даде инструкции за лекарството.
Питах педиатърката какво означава,че иска да суче по 2 часа и тя ми каза,че бебето има добър сукателен рефлекс.Според нея да й давам по 20 минути на гърда,после биберон залъгалка,а след това да дохранвам Rolling Eyes На вас как ви звучи това? newsm78 Аз мисля да си бъдем на кърмене на поискване поне още 2 седмици,така дано и кърмата се засили повече,да видим как наддава и после ще му мисля.Даже най-добре да спра съвсем да дохранвам Wink Мисля,че вече ми е по-спокойно,имах много рискова бременност и всичките си страхове прехвърлих сега върху бебето.Мисля да оставя всичко зад гърба ни и да гледам смело напред. А спокойствието може и за кърмата да помогне Peace

# 20
  • Мнения: 4 411
Нимф, много добри резултати според мен от консултацията. Продължавай да кърмиш на поискване и спирай дохранването. Ти така или иначе й даваш между 30 и 60мл, което не е кой знае какво голямо количество, което бебка да не може да си изработи. Иначе аз залъгалка на бебе, което според мен е гладно не бих дала  Peace
А пък кърмене на поискване е най-лесния вариант, така че не си поставяй срокове 2-3-4 седмици. Води се по бебето и ще ти е най-лесно.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 675
nimfi4ka, наддаването ви е много добро Simple Smile, реално за 14 дни /нали толкова?/ е наддала, колкото някои бебета за цял месец наддават - 670 гр. си е съвсем сериозно постижение за 14 дни.
Мисля, че спокойно можеш да премахваш добавката, и да кърмиш на поискване, като следиш внимателно памперсите и теглото на детето - хубаво е след 1 седмица пак да го премериш, ако ще махаш добавката.
Залъгалки със сигурност не препоръчвам, природата нарочно е измислила този сукателен рефлекс, за да го задоволява бебето на гърдата и съответно да стимулира производството на млякото, колкото бебето суче и дори само седи на гърдата - толкова повече мляко ще има. Ако задоволи този рефлекс със залъгалката, няма да е активно на гърдата. При всички случаи е хубаво да слагаш бебето на гърда при всяко негово помрънкване, ревът е много късен признак на глад. Не гледай засега часовници и не засичай, най-добре остави бебето на гърдата толкова, колкото то иска.
Радвам се, че си се свързала с нашия фармацевт, и че вече си по-спокойна, продължавай така и пиши. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 250
Момичета,мерси за съветите,много сте ми полезни. Имам пак един въпрос- ако примерно е спала 3 часа и после е много гладна-суче 30 минути,почива си пак толкова и после пак иска да суче.Дали няма да й се разшири много така стомаха и да е вредно така да яде по 2 пъти кажи-речи?

# 23
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Няма как да се разшири, спокойно.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 675
..ако примерно е спала 3 часа и после е много гладна-суче 30 минути,почива си пак толкова и после пак иска да суче.Дали няма да й се разшири много така стомаха и да е вредно така да яде по 2 пъти кажи-речи?
Няма да се разшири. Simple Smile Нормално е бебетата да сучат понякога по този начин - често и с редки интервали между кърменията, особено ако преди това е имало по-дълъг сън или след това заспиват за по-дълго.

# 25
  • Мнения: 8 952
nimfi4ka , нямах възможност да изчета всичко назад.
Д-р Спок има доста интересна теория, че малките бебета просто изпитват необходимост да сучат, а не е въпроса в това, че са гладни. Аз си мисля, че с моето кърмаче точно такова беше положението в един период - точно около вашата възраст.

Ако си напълно убедена, че бебето не е гладно, а просто иска да суче, може да прибегнеш към биберон-залъгалка. Ние не сме ползвали и по принцип не препоръчвам, но прочетох, че пиеш лекарства и за известен интервал не трябва да кърмиш... Може пък това да е вариант...

# 26
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
 Не мога да си представя ,че ще го държиш на гърдата цял ден.30 мин и после 30.Кай ти помага за другите неща....
То не суче то просто си играе със зърното като залъгалка.Кагато суче ти се контрахира матката и има известна болка или дискомфорт

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Изобщо не е задължително да усещаш контранции на матката. Никога не съм усещала болки или дискомфорт при кърмене.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 250
Не суче,ама друг път Laughing Напълно съм сигурна,че засуква,защото зърната ми са малко плоски и ако не захапе хубаво,няма как да стане. Ако само си играе,не е успяла да захапе.Не знам дали правилно обясних.

tarlio , теориите ти са малко странни и не може да се съгласим с тях- сега пък от къде ги измисли тия болки,искаш да кажеш,че всичките кърмачки всеки път ги боли матката ooooh! В началото след раждането може,ама това е първата една седмица,за после,не съм съгласна.

# 29
  • Мнения: 4 411
Тарлио, за матката е полезно да контрахира, което наистина се получава при кърмене, защото се отделя окситоцин. Чрез контрахирането тя се свива и възвръща нормалните си размери, преди забременяването. Така, че дори и цял ден да суче бебето не виждам нищо вредно.

А и не е вярно, че бебето ползва гърдата като залъгалка. В смисъл, че залъгалката е създадена, за да залъгва бебето, че е на гърда. То и името само подсказва. Бебетата сучат както от глад, така и за успокоение. Особено в първите месеци е важно да са близо до мама и да усещат тялото й. Другите неща винаги могат да изчакат, ако няма кой да помага.

Общи условия

Активация на акаунт