Родителски кооператив в Бургас

  • 3 156
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
vichon, нищо не се разбрахме, само се порадвахме, че се запознахме.  Grinning

Те, срещите, тепърва предстоят....

# 16
  • Мнения: 20
Здравейте, аз се завърнах...Така че можем да уговаряме нова среща. Само дето са ми блокирани изходящте, понеже няма как да си платя сметката, така че звънкайте...
 Ако става въпрос за истински родителски кооператив, според мен, ще трябва да се съберем поне 10 семейства, за да има полза, иначе може да мислим нещо друго. Някой, ако ма опит с детските и дали има места или не, нека сподели. Аз съм с впечатлението, че няма кой знае какъв проблем с местата в детските в Бургас, ама може и да греша...

# 17
  • Мнения: 63
Утре имаме среща в 11 часа на Трията (горе, където е детското клубче).
Който иска, да заповяда!

# 18
  • Мнения: 4
Здравейте мили мамчета!Искам да попитам има ли вече създаден родителски кооператив,че много се въодушевих от идеята?

# 19
  • Мнения: 63
За сега - не, все още сме на етап мисловно-организационна дейност. Ако искаш, ще ти пиша преди следващата ни среща, да заповядаш.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте, Първо искам да Ви поздравя за чудесната инициатива и да пожелая много успехи на групата. Бих искала и аз да се присъединя  Hug .Като и силно ме интересува дали сте мислили за Валдорфско училище в Бургас ?

# 21
  • Мнения: 42
НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА РОДИТЕЛИТЕ ЗА УВЕЛИЧАВАНЕ НА МАЙЧИНСКИТЕ И ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ
Скъпи родители от Бургас!! Докажете, че сте сериозни и се включете в нашата инициатива за града ни! За по-добра организация може да се присъедините към събитието!!http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/157472324396736/
 Вярвам, че има сериозни хора, които са готови да търсят правата си не само във виртуалното пространство.. ами и в реалния живот!! Присъствието на всяка една от вас е от значение!! Ние не искам да идвате и да се карате, да викате, да опъвате плакати! Присъствието ви е достатъчно да докажете, че не сте съгласни с отношението на държавата към децата ни!! Споделяйте, разпространявайте.. за да има някакъв ефект!!

# 22
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен!Аз също искам да ви поздравя за начинанието и да споделя,че и аз живо се интересувам от такъв родителски кооператив.Дъщеря ми е на 2г.6м. и е вече 4 ден на ясла.Вече не плаче като ходи,но все още сме до обяд.Винаги съм имала резерви относно  детските ясли и едно вътрешно съпротивление да оставям детето си в държавна ясла.Мисля,че това не е най-подходящото заведение за детето ми.Аз съм учила психология и с голямо удоволствие бих се включила в идеята.Поздрави!

# 23
  • Мнения: 63
И аз се радвам на новите заинтересовани. Hug

В интерес на истината, обмисляме това да не е просто родителски кооператив, а място за подкрепа и информация на всички родители, които търсят алтернатива в начина на отглеждане, възпитание и обучение на децата си.

Яслите и градините винаги са възможност и повечето хора ги предпочитат заради сигурността и познатата форма. Мястото, което ние искаме да създадем е за хората, които търсят нещо различно.

Индивидуалността на всеки човек е най-ценното му преимущество и единствения начин да постигне нещо значимо в живота си. За съжаление яслите, градините и училищата нямат за цел да подчертават и развиват индивидуалността, а напротив - да вкарат децата в удобни за контролиране рамки.

В този ред на мисли, няма кой знае какво значение Монтесори, Валдорф или Реджо Емилия е системата, а какви са методите и подходите към децата. Наистина, общото между всички тези системи от т.н. прогресивно образование е, че поставят детето в центъра на обучителния процес и се водят по него, а не обратно, както е в конвенционалните заведения - учителя в центъра на процеса.

Ето тук ги има описани повечето "алтернативни" системи: http://www.progresivno.org/pages/viewpage.action?pageId=1704159

Ще се радваме на всякаква помощ и принос към идеята, но всъщност е по-важно да се познаваме, защото заедно можем повече!  bouquet


# 24
  • Мнения: 20
Аз предлагам да се опитаме да определим дата и час на следваща среща, за да може нещата да се предвижват напред, а не само да си лафим тук! Предлагам като ден за среща да е сряда преди обяд в някое приятно детско кътче, където децата да си играят, а ние да можем да се опознаем и да си поговорим...
На който му  еинтересно и иска и повече информация да получава може да се включи и тук:

http://www.facebook.com/pages/%D0%98%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0% … 0116058393?ref=hl

# 25
  • Мнения: 114
За 07.11. ли става въпрос?

# 26
  • Мнения: 20
Да,това е датата...как сте тогава? Имате ли възможност и по кое време. Ако не,може да мислим за друг ден,но аз четвъртък и петък няма да съм тук, така, че...преди или след това...

# 27
  • Мнения: 20
http://www.facebook.com/qna.romance#!/events/398842896854030/

Събитието вече се оформя! Заповядайте!

# 28
  • Мнения: 20
За тези, които се интересуват, вече си имаме наето пространство и набираме нови семейства. Ето страничката ни във фейсбук

https://www.facebook.com/pages/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1 … 2027149186?ref=hl

Общи условия

Активация на акаунт