Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 120

  • 114 912
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 4 034
Здравейте, имам един въпрос - някой правил ли е тази торта http://recepti.gotvach.bg/r-5044-%D0%A2%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0_ … D0%B0%D0%BD%D0%B0

Конкретно ме интересува, ако към крем от яйца и прясно мляко накрая се прибави като изстине заквасена сметана ще е добре или не?

# 691
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 502
Здравейте, доста отдавна не съм коментирала, дано да не пропусна някой! Да знаете, че не е умишлено!

Ванче, тези зелените много ме кефят, а тортата с пчеличките е много пролетно наестроена! Като гледам колко добре ги редиш тези букви, ще трябва да предадеш някой урок, че аз се измъчих с тях! Sad
Иглика, тортата от предизвикателството е много хубава! Четох за проблемите , които си имала, но поределено не й личат! Останалите торти също за супер. Я кажи това голямо дърво как седи така право? Цялото ли е от ММ?
Круша, много нежни теменужки, въпреки , че са малко дебелички! Тортата също може да е по-височка, ама то ма всички почваме с ниски торти. Спомням си , че преди 2г като започнах да следя темата, тортите хич не бяха чак такива високи като сегашните! Simple Smile
Бетина, ама много кескчета бе жена! А тая дето се е излегнала направо ме разби, много идейно.Тортата с подиума също е много хубава. Ти напоследък много тематични торти правиш!
Мадлене, и тук да ти кажа, че тортата е много нежна и красива, сигурна съм , че и цяла щеше да е не по-малко хубава! Simple Smile
Патри , пак изсипа една торба с торти. Маратонките са ми фаворит!
Албенка, и тя не остава по-назад с прекрасни торти!
Вилана, добре ти се е получила рисувана торта, ама наистина тая тава й разказва играта!  Mr. Green За другата нищо не мога да кажа, снимката е ужасна!
Мечопух, китарата е върха! Направо задмина учителя !  Mr. Green Ванче, не се сърди!  Laughing
Дитсан, много съжалявам за случилото се с тортата! Много е гадно да видиш как целият ти труд рухва пред очите ти! Дано да си открила причините и повече никога да не се случва! Иначе проектът си личи , че е бил мащабен. За колко човека всъщност беше тортата?
Марина, направо е убийствена змията!
Петя, разкошни тортички! Тази с Дора е в страхотни цветове, супер си ги съчетала!

Ето и от мен две нещица, то едното не е торта, а само украса де, ама така искаха! Другото е тирамису без яйца, което успях да опитам и определено рецептата е много добра!

# 692
  • Мнения: 3
Ванче и аз обичам веселите детски тортички, ама що гъбките си нямат точки? А тия буквички май са доста гаднички за изработване-"Д"-то малко ти се е разкривило. Нямам ги, но си мисля-ако след като се изрежат по метода на... newsm78не помня кой сподели- със стреч фолиото, и после се оставят да изсъхнат без да се преместват, няма ли да станат по-равнички?
Мъничка Таня, разгледах албума ти-Браво! Впечатляващ и обещаващ талант си ти! Продължавай все така!
Патри пак е била на маратон-заплювам си маратонките и фризьорската!
Вилана, наистина много хубава рисунка на Блум!
Бети завиждам ти за търпението да украсиш толкова мъфинки! Гимнастическата торта е страхотна, ама тази на 3-то място маааалко бременна ми се струва, а? hahahaА мацката на СПА тортата ме уби направо с тия краставици
Албенка уж ти надничам в албума, но тия последните кога ги изстреля, не разбрах. Пак всичките са прекрасни и пипнати!
Мечо Пух мнооого реалистична китара-Браво! И струните са изпънати, и лакът е като истински!
Дитсан съчувствам ти, представям си какво си изживяла, развалил ти се е целия празник! Моето обяснение за проблема е,че във въпросната стая-хладилник влажността е била голяма. А ти голям риск си поела с тия стърчащи елементи на върха. Абе просто не е трябвало да се доверяваш на ресторанта, а да си я държиш у вас. Иначе багера е страхотен с всичките си детайли, тортата е изащна, точно като за юбилей. Не се коси, да ти е жив и здрав съпружето и да се слушате още много години!
Марина Д Уау, това мога да кажа! Всичко по тортата ми харесва! Сподели как направи люспите? Да ти е здраво синчето !
Петенце много нежна тортичка с цветя, буквичката с право си я харесваш, дано рожденничката си я запази-много е красива!
Вафличка не съм правила такъв крем, първосигнално реагирах негативно, но щом е дадено като рецепта, значи може. Просто трябва да се пробва, а то иначе-вкус другар няма. Само внимавай яйчения крем да е изстинал напълно.
Ани Д много сладурски обущенца! Заинтригува ме с това тирамису, сподели рецептата.
А сега пускам и моите скромни 2 тортета:

за първи път правих с картинка от ядлива хартия. Благодаря на Албенка за съвета  bouquet
Забравих да споделя-на тази с картинката топчетата отдолу по борда са в шприцован бордюр от сметана-след 3 часа престой в хладилника не бяха мръднали. След още 6 часа престой на тортата на стайна температура ми донесоха парче-пак не бяха мръднали, не са се разкашкали дори отдолу при допира със сметаната. newsm78 Топчетата бяха направени в четвъртък, късно вечерта и бяха изсъхнали, ако това е от значение newsm78

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 21:54 от colova

# 693
  • Мнения: 148
Благодаря ви за милите думи момичета.
Ani d[/b,всъщност тортата беше за около 50 човека.Гостите ми бяха около 35 +персонала, и оркестъра които са колеги на дъщеря ми.Доста голямичка беше.
А се доверих на ресторанта защото съм правила доста торти за тях и не е имало проблем но винаги до последно си седяха във кутия.А сега нямаше как да е във кутия,и за мен причината е влажноста във хладилника и присъствието и на други продукти във хладилника,и честото отваряне и затваряне на хладилника.
Яд ме е че не я оставих така както я занесох ,а именно върха си беше във кутия и багера беше във кутия.Тогава може би нямаше  да има този проблем,а аз щях да я сглобя за минути преди да я изнесат.
Но затова пък си извадих много поуки,това беше и първата ми торта на етажи и със въздух м/у етажите.
А и най-важното беше ,че на загасените лампи само на светлината на фойерверките почти никои не разбра ,а на вкус беше прекрасна и гостите очаровани.
Поне за следващият път ще си имам едно наум.
Редактирам се,че забравих за какво влязох
Бубееее,хиляди благодарности мила!За това че си такъв прекрасен човек със огромно сърце.  bouquet

А някои случайно да има това нещо
http://www.cchobby.de/bordurenstanzer-155-cm-blume-1-stck.aspx
или да знае от къде мога спешно да си го взема

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 23:10 от ditsan

# 694
  • Мнения: 411
Моми4ета от много време влизам само за да разгледам творенията ви, но най- сетне правих една торта с която много  се гордея .
Беше за събирането в БГ асоциация ТАНГРА в Мадрид послучай 1ви,3ти и 8ми март.
Празника беше със закъснение-на 17ти март а чак сега ми остана време да кача снимките.

 http://nrdd.multiply.com/photos/album/8#photo=83
http://nrdd.multiply.com/photos/album/8#photo=84
http://nrdd.multiply.com/photos/album/8#photo=86
http://nrdd.multiply.com/photos/album/8#photo=87
http://nrdd.multiply.com/photos/album/8#photo=88
http://nrdd.multiply.com/photos/album/8#photo=89

# 695
  • Мнения: 202
Момичета,благодаря на всички,които ме питаха как е Цвети,вече сме добре,даже имаме 2  първи зъбчета-отгоре,и двете излязоха едновременно,много е смешна.Даже оня ден си ухапа пръста без да иска и беше безкрайно учудена какво е това в устата и.След още 1 ден се показа и долно зъбче.Аз пак позачезнах,нещо бях в емоционална дупка,но сега пия едни хапчета "за щастие"както ги нарича мъжа ми и мога да се похваля,че от много време насам не съм по цял ден с картечница в гърдите вместо сърце.Пък и вече ме обявиха за куку,така че мога да правя каквото си поискам,нали така правят лудите.. Crazy Mr. GreenАми така,споделих си малко от мъката,да покоментирам вече и тортичките..Ангелова,много апетитна е портокаловата,благодаря,ще се пробва някой ден.Бетинче,аз пък като ходих във Венеция си купих маска и съм я скрила в най-дълбокото чекмедже-страх ме е от нея.. Rolling Eyes.Ти-ри-ри-рам,личи си,че голяма ръка имаш за тортите,браво.Много изчистени и красиви.Поздравявам те.Грийн айс,що пишеш на лични ти,бе,я давай и на мен тая рецепта за пандишпана с олиото.Мечо Пух,не мога да не се възхитя на карамфилите,няма и грам разлика от истинския.Между другото къде намери зелен???Китарата ти е чудесна.Марулче,направо както се казва "изби рибата".Страхотни торти както винаги.Очите ми останаха.Мишока,благодаря ти за похвалата и за критиката,ей такива коментари обичам аз.Дали остана вече някой в темата,дето да не ме е клъвнал за подложките??? Mr. Green Mr. Green Mr. GreenРумя,благодарско за рецептата.Ванче,тая Валерия ни подлуди с подложките..И аз съм на същия хал,вече на всяка торта плезя езика до земята,докато покривам...ама се мъча там,колкот' мога.Дитсан,много яка тортата с гълъбчетата,как направи тия листенца отстрани?Много готино стоят.Ангелова,господ да те поживи за новината,че не е модно да се покриват подложките. Hug..Лукс,фигурките ти просто са трепач.Мариетке,Блуай,страхотни сладки  и кексчета.Искам и аз да мога да правя такива като теб и Леля Ог ПЪК.  ConfusedБианка,просто съм влюбена в твоята торта.Страхотна цветова комбинация,много нежно и красиво.Чудя се само нямаше ли да е по-добре без горния борд?И на патерици ЧРД.Ванче,на тортата със сърдитите птички гледам си покрила пак подложката. Mr. Green..с какво и направи релефчето?Опаааааааааа,гледам и тортата-шарения и тя с прилежно покрита подложка..Ти кво,да не се влюби в покриване на подложките или дзвера те тормози?Игличе,тортата с дамите е невероятна.Приличат ми на портретите по стените в училището на Хари потър,които се движат и говорят.Бетинче,страхотни кексчета,абе ти по цял ден сигурно китки връткаш,да си имаш в запас,че много "цветни"неща правиш.Патри,да не видиш пък и ти нещо,веднага изтипоса и ти грамофон. #2gunfireЕ,признавам,че ме удари в земята.Отивам да ближа рани,тъкмо се бях възгордяла значиииии. SadВилана,добри са ти тортичките,на втората панделката доста се е "разкльофкала",трябва да я оставиш да изсъхне първо.Мъничка Таня,браво,моето момиче.Тортичките ти изглеждат мноооооого апетитно.Дитсан,направо се изпотих като четох какво е станало с тортата,много съжалявам.Нямам и идея защо е станало така,майсторките да кажат.Между другото в теб има огромна промяна,просто задобряваш светкавично.Маринче,на мен пък много ми стана интересно каква ти е  професионалната деформация..Не знам защо ми идва на ум,че си акушерка.Много хубаво влечуго си му докарала на синчето.Не му ли стига едно такова вкъщи,че и на тортата да тупнеш още едно. Mr. Green..Това в кръга на шегата разбира се.Петенце,много свежа тортичка,буквичката е много хубава,на мен лично повече щеше да ми хареса ако е направо върху тортата,без розовата подложчица.Някак и убива излъчването,особено пък и релефа отдолу.Втората торта все едно аз съм поръчвала цветовата комбинация-любимата ми.Ани,за обувчиците вече ти казах,чудни са,дай рецептата на тирамисуто.Цолова,егати "скромните" тортета,прекрасни са както винаги.
Сега да пусна и моята тортичка,много съм горда с нея,да знаете..Е,има малко целулитче,нещо хич не мога да ги правя равни тия торти,отзад е по-ниска,не знам как да се справя с проблема.Галмир-че,Марина,Мечо Пух,много ви благодаря за помощта за колелото.Мислех,че с него ще имам проблеми,но стана много бързо и за моите възможности-доста добре.Вътре е с кексови блатове,пудинг ягода с варене,към който прибавих разбита сметана,пасирани замразени ягоди(eстествено предварително размразени) и желатин.Другият крем е шоколад на доктора без варене,пак с разбита сметана и разтопен млечен шоколад.Сиропирах със сока,който се отцеди при размразяването на ягодите,смесен с малко прясно мляко.Останаха ми продукти ,направих и тортичка за нас,вкусът беше убийствен,за първи път си харесах моя торта на вкус.Ето ви я ,домашната тортичка беше за най-добрия тати по случай деня на бащата,но ще я пусна тия дни,че още не съм свалила снимките.
П.П. Да се отбележи,че съм покрила подложката... Mr. Green


# 696
  • Мнения: 148
Искроне,благодаря ти мила за прекрасните думи.Радвам се че мислиш така,защото аз лично колкото и да се старая си мисля че тъпча на едно място .И особенно след като се случи така със тортата направо бях като попарена.Но вие отстрани сигурно по-добре виждате .
А колелото е фантастично,изпипано и много равни всички детайли.Покритата подложка и нея видях,а и цвета много ми харесва.
BIZCOCHO ,много хубава торта,а топчето е страхотно.
МаринаД,ще чакам снимките за змията,страхотна е!
petia_tag ,и двете тортички са страхотни.
аниД,обущетата са много сладурски,а другата е страхотна нежна и ефирна.
Цолова,и цесекарската и другата са прекрасни.Страхотна работа.
И за да не е само празен пост,ще ви пусна и бързата шоколадова тортичка за таткото забраван.Мисля че ви споменах,за онзи татко дето ми се обади че забравил да поръча торта за сина си,и ми се моли да спретна нещо а бях точно във разгара на работата на тортата за съпруга ми.Не е нищо особенно но спасихме положението.

# 697
  • Мнения: 1 173
ditsan това не е ли перфоратор за хартия ? Имай в предвид че не всички перфоратори стават за ММ , просто някои са много тесни , и колкото и тънко да е разточено тестото пак не става .

# 698
  • Мнения: 148
Райче,благодаря!
Аз нали не разбирам от езици та ми е лесно Mr. Green
Просто това е единият детайл за една поръчка и реших че това може да е лесният начин.Във такъв случай ще си направя шаблон и ще изрязвам на ръка.

# 699
  • Мнения: 22
Петя, Саси, Ани, Цолова, Искре, Диди,благодаря ви много за хубавите думи Hug HugЕто и линк към албума за змията.Дано да съм обяснила както трябва Grinning
http://marina1965.snimka.bg/details/post-pkovi-snimki-na-zmiyata.664467.26711665

Петя,особено ми харесаха букетчетата на първата торта!!!Не тежаха ли цветчетата?Лесно ли се закрепиха-виждат ми се големички? Ани, обувчиците са направо като истински!!!А другото нещо изглежда много вкусно!!! Цолова, оправяш се чудесно със сферичните форми!Топката е много хубава!! Искре,  Mr. Greenгледай сега-ако приемем образно,че акушерката стои в единия край на живота, то аз съм точно в обратния .... Mr. Green hahaha Joy А велосипедът ти е страхотен!!!Как успя да го закрепиш прав newsm78 Дитсан, мнооого вкусно!!!
Днес беше РД на татко и тортата с пернатото даже вече е изядена Mr. Green, обаче не сколасах да сваля снимките . Ще я видите тия дни Laughing Хайде- лека нощ и успешна нова седмица  Hug

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Маринче, за гробар се справяш много добре с тортите!  Mr. Green  Mr. Green Mr. Green
Интересно ми е да видя на баща ти какво ли влечуго си му забъркала.  Mr. Green
Аз тотално ви изпуснах, даже не съм ви и чела, само картинките ви разгледах.

# 701
  • Мнения: 22
Хи, хи!!! Joy кОпаме на сЕкакви терени, р'ъй'ш ли Mr. Green Mr. Green Mr. GreenА с влечугите- дотук на този етап Joy Тате е с пернато  hahaha Joy

# 702
  • Мнения: 634
Мечо пух ,не мога да отлепя очи от китарата.Невероятна е ,а и книгата до нея ,супер.
Бетина33,твоите торти стават все по забавни ,мацката добре си е полегнала.Идеална е.
Димитрина,препотих се докато четях поста ти ,да знаеш че сигурно олеквам поне с килограм когато сглобявам торти в ресторант ,от фразата няма старшно ме е много страх.Справила си се отлично.
Марина д ,от това влечуго тръпки ме  побиха,много е реалистично ,поздравленията са наистина заслужени Hug Hug Hug Hug Hug
Петя тая,как да подмина тези сладки маймунки ,които си направила ,страшни са ,а и първата торта много нежна ,но определено си харесвам маймунките.
Ани д ,бебешките обувки са уникални,сякаш са купени от магазина.Така реагилам понеже преди няколко дена подобни купих на внучката.Наистина си ги издокарала перфектно.
Цолова ,Цесекарската ти торта е страшна,а топката е невероятна.
Искроне ,как го издокара този велосипед ,страхотен е .Не мога да му се нагледам.Евала.
Хайде и двете торти от мен

За събота правих пак Том и Джери но вече се отказвам да ги снимам.

# 703
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Всички сушени орнаменти от ММ бяха като ластик,лепнеха и плуваха във вода.

Единственото, което съм открила, че помага частнично с такива хладилници е тортата да е в хартиена опаковка - демек кутия. Не слагам торта в хладилник без кутия около нея, сякаш кутията поема влагата и запазва тортата. Друго, за което може да помислиш е дали не се е отпусала тортата по пътя и влагата на хладилника да я е скапала - топло/студено влияе отвратително на сушени вече елементи.

# 704
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Момичета, спешно ми трябва изпитана рецепта за торта ( може и някакъв сладкиш) за диабетик.  Praynig
Свекър ми е рожденик в сряда, искам да му направя подходяща тортичка, че горкия, яде му се сладко, че две не види, а не бива!

Общи условия

Активация на акаунт