Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 120

  • 114 895
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 179
Доня Коприва, радвам се, че вече сте добре. Прегръдки за "малкото коте" - голям герой. Hug
Моля за съвет. Любимата торта на моя съпруг, който скоро ще е рожденик е ягодовата на сладкарница Неделя.
http://www.nedelya.com/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%AF%D0% … D0%BE%D0%B2%D0%B0
Моля, ако някой е правил нещо подобно да ми подскажи рецепта   bouquet

# 721
  • Мнения: 368
Доня Коприва, радвам се, че вече сте добре. Прегръдки за "малкото коте" - голям герой. Hug
Моля за съвет. Любимата торта на моя съпруг, който скоро ще е рожденик е ягодовата на сладкарница Неделя.
http://www.nedelya.com/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%AF%D0% … D0%BE%D0%B2%D0%B0
Моля, ако някой е правил нещо подобно да ми подскажи рецепта   bouquet


Ами доколкото знам, Неделя използват белия си крем, стандартния http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BB%D1%8F, и предполагам има още заквасена сметана, цели ягоди и заливка от шоколад

# 722
  • София
  • Мнения: 122
Благодаря за милите думи на betina33 ditsan Tatitt, petia_tag, МаринаД, ani_d, iskrone, colova, Албена, dimitrina73, van444eto
betina33  страхотна мацка, как готино си е полегнала, че и с краставици на очите. На китарата струните са от едни ластичета за гривнички, приличат на корда, но са много еластични.
ditsan страхотно ти се е получил багера, много кофти че така е станало, интересно защо ли. Но да ти кажа на  снимката от ресторанта хич не личи да е имало проблем, не се ядосвай. Тортата е грандиозна и впечатляваща. Много апетитно ягодово торте.
Tatitt при първа възможност ще обобщя въпросите и отговорите Wink
МаринаД Ах тази змиЯ, направо с главно я Wink страшно ми харесва, и всички детайли по нея също, как си е гушнала микрофона, подложката, медальона , страхотни
petia_tag тортичката за колежката ти и преди си казах много ми допада, цветята, буквата, подложката, всичко. Фигурките от Дора ги правиш перфектни, направо ще ти помоля за някой урок, че още се чудя за тортата за РД на дребка  Mr. Green А чудесно си решила задачката с цветовете
Саси както казах и на Бети струните са от едни ластичета за гривнички, приличат на корда, но са много еластични.
ani_d страхотни чепици, а туй под тях тирамису ли е? Много вкусно изглежда  Grinning
colova топката е много хубава, а поляната под нея как хубаво е опъната. Много добре се е получила тортата с картинката.
BIZCOCHO много идейна тортичка, топчето се е получило чудно
iskrone чеситито озъбване, карамфила ми го подари кръстницата ми за 8-ми март, на живо беше много красив. Колелото се е получило един път просто, че и грайфер имат гумите и с панделка на рампата  Flutter
Албена Бен Тен рисувала ли си го, много е хубав, а Батманската ми харесва много и логото и фитилчетата
dimitrina73 както винаги оригинална, розите са много интересни, хареса ми и че си снимала вдъхновението, много е красиво. А разрезчето, просто без думи  Crazy.
van444eto Да ти е жив и здрав Слънчо, формата на тортата опрелено си я докарала, изобщо всичко е  по изискванията на дребчо , а вагончетата добре напълнени с бонбонки  Mr. Green. А подложката чудесно покрита  Wink.  Аз ще си изпрося коментар за китарата  Blush, аз си виждам няколко грешки и ще ги имам предвид за другия път, но ти си експерта. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=641669.675

# 723
  • Мнения: 1 965
Аз ще си изпрося коментар за китарата  Blush, аз си виждам няколко грешки и ще ги имам предвид за другия път, но ти си експерта.
Аз китарата я видях, но незнам защо съм пропуснала цялата страница за коментар. Перфектно си се справила. Много ми харесва и понеже си го просиш, ще ти кажа че белия фитил долу не ми допада. Сигурно е сложен по технически причини, но можеше да е друг цвят, за да не боде в очите.
Бети - твоята мацка е направо за завиждане. Много и е хубаво като гледам. Тоя Лилиум що го набоде там, обаче?  newsm78 Нещо не ми се връзва с останалата флора.
Дитсън - сега виждам твоите перипетии с багера. Според мен, тая стая става за охлаждане на разни неща, но не и на торта. И на мен ми бяха пробутали уж хладилна стая, а се оказа помещение с климатик. Е, незнам кой климатик поддържа 2-3 градуса. При това, в тези стаи постоянно се влиза и излиза, тоест температурата варира. Влиза топъл въздух вътре, ето ти затопляне и размекване. Това да ти е за обица. Другия път си доставяш тортата няколко часа преди тържеството. Никакво нощуване в непроверени условия. Иначе е станала много добре.
Я! И тая змия съм я пропуснала. Маринкееееее - много готина бе!  А надписа ти е уникален!
Петюшо - и тебе съм те прескочила. Тая Дора хич не я харесвам като типаж. Имам чувството че  е роднина на Мечо Пух. Същата квадратна твар е. Но пък си я докарала екстра.
Ванче и аз обичам веселите детски тортички, ама що гъбките си нямат точки? А тия буквички май са доста гаднички за изработване-"Д"-то малко ти се е разкривило. Нямам ги, но си мисля-ако след като се изрежат по метода на... newsm78не помня кой сподели- със стреч фолиото, и после се оставят да изсъхнат без да се преместват, няма ли да станат по-равнички?
Не ми критикувай буквите. Не са ми МАЛКО кривички, много кривички са. Нарочно ги разкривявам всеки път, защото вече почти всички имаме такива шаблони и не искам всички торти да са от един калъп. А дори и само моите ,пак ме дразнят да са еднакви. Затова всеки път се опитвам да си докарам различни шрифтове и се опитвам да разнообразявам побългарените букви.  Ясничка ли съм?  Mr. Green

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 13:52 от van444eto

# 724
  • Мнения: 3
Момичета, виждала съм кръгла торта-логото на БМВ с ключ отгоре. Моля за снимчица Praynig

# 725
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415
Мечопух, тази чанта и чепик, знаеш много ме кефят още от предизвикателството, даже се чудех каква е причината да не ги пуснеш до сега и тук в темата, че всички да им се порадват! Само подът ми идва малко в повече, ама то и аз не знам как бих го направила, така че ...  Rolling Eyes

Ванче, уби коня с тези вити писти, дано да имаш стъпка по стъпка, че иначе язък, много ще ръкомахаш с ръце! Mr. Green Честита ти четвърта годинка и на теб и на Слънчо! Обувчиците си нямат торта, поне не такава която аз да съм направила.
Дими73, майката на момиченцето искаше тя да приготви тортата, дори е без фондан, а пантофките са само украса. Аз обаче не можах да се стърпя да си ги снимам, та затова върху подложка!
Имам една украсена и една неукрасена тортичка за показване. Първата е вдъхновена от тортите на Мариета! Естествено мен ме няма в рисуването и затова дървото и цветчетата са с моделираща маса. Йероглифите са приятелство, надежда и мечта! Вътре е една моя импровизация , която направих като сбор от рецепти, които изчетох. Орехов блат и орехово-карамелен крем. Втората е най-вкусната шоколадова торта на Ири. Пробвах се с рисуването, обаче не е за мен тая работа, то си и личи де  Mr. Green Но въпреки това ще се наложи да се снабдя поне с хубави четки.
И още нещо - доволна съм от ММ на Ксеркс! Simple Smile

Ето и тортетата





# 726
  • София
  • Мнения: 1 220
Привет момичета,
Трудно смогвам да ви изчета и пак темата е пъна с красиви торти, както винаги.
Страхотни идеи имате и правите чудеса...
Мерси за хубавите отзиви за торта номер 4.
Стягам се скоро и аз да покажа нещо, приличащо на торта Laughing
Не съм много по коментарите, а и нямам опит за да давам такива, но все пак ще си кажа и аз мнението, където смогна...

lux, какво майсторство само, страхотни са Шрекитата Simple Smile
betina 33-Страхотни мъфинчета, много красиви цветя
Саси, бялата фигурка я направих от гъмпейст по рецепта на свещичка. На мен тази ММ много и харесва за работа, точи се много тънко и се работи много приятно.
Албена, колко много торти, как успяваш - прекрасни са тази със сърцата най ми харесва.
Мечопух - китарата е като истинска..страхотна е, а за тази с обувката и чантата нямам думи- уникална...
Дитсан, ужасна работа, дано повече никога да не ти се случва такова нещо, а тортата е много красива.
МаринаД, страхотна змия, да ти е жив и здрав сина.
Петя-таг, тортите са страхотни първата е много нежна, а втората весела и забавна. Не знам какво значи за теб направени на две-на три , просто са чудесни...
Ани Д, много сладки пантофки - ако не знам, че са от ММ ще помисля, че са истински
Доня Коприва, радвам се, че малката красавица вече е добре. Стискам ти палци да удържаш фронта  с детските. Аз имам също едно русо цунами в къщи и просто знам какво е да накараш едно енергично дете да кротува.
van444eto, тортата е станала много хубава и весела, малкият рожденика е голям щастливец, да ти е жив и здрав.

И последно един въпрос - откъде си купувате боите и от кои сте доволни ?
Хубав ден от мен.

# 727
  • Мнения: 368
Ето и аз с разни включвания по 5 километра  Mr. Green Аз си чета по малко и не усещам кога са минали 14-15 странички...
van444eto, яка палитра, аз бих я омазала повече, къде нарочно, къде без да искам... Ама когато ми е чисто бяла тортата винаги имам отпечатъци... Тия сърдити пилци също много  ми харесват, оня ден играх играта и разбрах защо са така сърдити Simple Smile Детската с пчеличките е убийствено весела, с много лъчезарни животинки Simple Smile И последно - честити ти 4 годинки! Браво, справяш се много добре  Mr. Green  bouquet (нали така беше)
sVeshti4ka, монументът ти е повече от впечатляващ...
ditsan, тортата за годишнината стои много добре с тази апликация. На мен само ми идват странни лъчите отстрани
r.i.angelova , калинката ти ще ме прощаваш, ама ми е много мръснишка  Mr. Green Баш все едно си чака чичко Калинчо Simple Smile
Valeria, бизнес дамата ти ми пълни душата, особено текстурата на горния етаж. Много яко цветово съчетание и зелената топка направо стои на място в толкова тъмните иначе цветове на тортата.
betina33, тракторът е жесток! А кексчетата са веднъж! Страхотни
Албена, спящият Мики е супер сладур! Много фина и нежна декорация на шоколадовата! Ама ти направо умора нямаш  Shocked
.◦♥Toche♥◦. , особено ми харесва сърцето върху тортата!
lux, Шрек е страхотен, а кажи сега лицето на Фиона как го докара такова кукленско?
mari_eta , добре си се позабавлявала!
blueeye® , страхотна колекция сладки! Кошничките са ми любими
Тонитa, харесвам ти много тортата на Металика, с надписа си се справила много добре!
BiankaD, на патерица Честит празник! Тортата ти е много впечатляваща, страхотна си с рисуването!
иглика333 , като витрина ти е тортата! Пу, и ти имаш много интересна фантазия! Заинтригува ме как направи дървото на "горската полянка"? Блум си я докарала отвсякъде, освен в погледа, малко го е кръстосала
Круша, как успя да не пипнеш захарно тесто 2 години??? Иначе първата ти торта е много добра, ниска, но добре изпъната, харесва ми преливането на цветовете на теменужките
mynichkaTanq , само мога да те поздравя за ентусиазма, браво
madlene, опитвам се да разширя екрана, за да видя цялата торта Simple Smile Харесват ми цветовете, обожавам изчистени торти!
vilana, Блум е изрисувана супер. На другата торта панделката й е твърде голяма, но определено задобряваш
metchopooh, китарата е страшна, а и тази от предизвикателството ти е страхотна торта.
МаринаД, голяяяяяяяяяяма играчка е било, обаче ставаш майстор на котки и влечуги  Mr. Green
petia_tag , аз съм фен на тортата за колежката! Към Дора имам лична неприязън, но пък тортата ти е изпипана много
ani_d , обущетата са супер! Впечатли ме надписът на втората ти торта
colova, страхотна футболна
iskrone, следващият път - МОЛЯ стъпка по стъпка на колелото! Уникално е!
Айде, отчетох се с коментари, оттеглям се... Simple Smile

# 728
  • Мнения: 1 965
Браво, справяш се много добре  Mr. Green  bouquet (нали така беше)
Ама, къде ти е възпитанието?  Crossing Arms Къде ми е плаката "Добре дощла", а???  Twisted Evil

Имам питанка. Може би е спешна. Подготвям новата тема и си играя малко с 1ва стр. Търсачката удари на камък, или пък аз.... незнам. Някой да ми подаде линк към темата, в която се тренира да се качват снимки и линкове. Абе, упражнителната тетрадка, нали се сещате.  Laughing

# 729
  • Мнения: 1 122
Ако не си намерила все още, ТОВА е темата.

# 730
  • Мнения: 8 194
Здравейте! Досега не съм правила торти. Мисля за рождения ми ден да се пробвам с тази, но не знам откъде да намеря пустите шоколадови пурички. Някакви идеи
 с какво да ги заместя?

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 17:41 от pticasprujina

# 731
  • Мнения: 1 965
Дами, тъй като отивам да празнувам с малкия разбойник, Ви каня в
НОВАТА 121 ТЕМА

Направих някои допълнения на 1ва страница, с които се надявам да пресечем някои от най-досадните въпроси. Само се надявам, обаче.....  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт